Beltinci in Bistrica sta kot prvi ekipi napredovali v osmino finala pokala Pivovarna Union, kjer sta si zagotovili prepričljivi zmagi nad nasprotniki. Beltinčani so na svojem terenu s 4:0 odpravili Triglav iz Kranja, medtem ko je Bistrica v gosteh s 3:1 premagala Vrhniko.


 

Tekma med Beltinci in Triglavom je postregla z dinamično igro, kjer so Prekmurci že v prvem polčasu pokazali premoč. Jura Štimac je poskrbel za prvi zadetek že v 18. minuti, le dve minuti kasneje pa je Stjepan Oštrek zadel še za 2:0. V nadaljevanju je Štimac dodal še en gol v 57. minuti, končni rezultat pa je v 81. minuti postavil Jan Patrik Gabrovec.

Na drugi strani je bil dvoboj med Bistrico in Vrhniko nekoliko bolj napet. Gostje iz Bistrice so povedli v 16. minuti z golom Jaše Martinčiča, domači pa so rezultat izenačili tik pred koncem prvega polčasa. A Bistričani niso popuščali – v 70. minuti je Marcos Tavares mlajši znova zagotovil prednost, Rok Frešer pa je s 93. minutno enajstmetrovko potrdil zmago.

 

Današnji program bo razkril še preostale udeležence osmine finala, kjer bodo v ospredju tudi obračuni prvoligašev.

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od K. S.
Naloži več novic iz Pokal

Dodaj odgovor

Poglejte še

Znan epilog incidenta na finalu pokala

Disciplinski sodnik Nogometne zveze Slovenije je izdal sklep o kaznovanju akterjev na sred…