Mariborčani so dobili tudi povratno tekmo četrtfinala Pokala Slovenije. Novomeščani so se dobro upirali favorizirani četi trenerja Anteja Šimundže, z zadetkoma Žige Kastrevca in Josipa Fučka dvakrat povedli, a so z zadetkom za 1:2, ki bi sicer prinesel podaljške, le razjezili domače, ki so za tri zadetke potrebovali zgolj šest minut. Med 66. in 72. minuto so se med strelce vpisali Luka Zahović, Damjan Bohar, ki je zadel še drugič, in David Biton.

Pokal Slovenije – druga tekma četrtfinala. Sodnik: Dejan Balažič.
Maribor: Ljudski vrt,  gledalcev.
MARIBOR 4:2 KRKA
Bohar (23′, 68′), Zahović (66′), Biton (72′); Kastrevec (4′), Fuček (63′)

Rumeni kartoni:
Žugelj (16′)

Maribor: Cotman, Pušaver, Šuler, Živko, Viler, Bohar, Mertelj, Filipović, Ibraimi (81′ Vršič), Mendy (70′ Biton), Zahović (84′ Sallalich). Trener: Ante Šimundža.
Krka: Mitrović, Mojstrović, Buden, Diallo, Žugelj, Fuček (75′ Novak), Jurić, Welbeck-Maseko (88′ Novosel), Ihbeisheh, Kastrevec (70′ Palić), Kauber. Trener: Andrej Kastrevec.

Do prvega strela so v tretji minuti prišli gostje, ko je napako Boharja izkoristil Jurić, a je Živko strel blokiral in odbil v kot, po katerem pa so Dolenjci povedli. Kot je izvedel Fuček, žoga se je odbila do Kastrevca, ki je z leve strani kazenskega prostora s pomočjo Filipovića žogo spravil za hrbet Cotmana. Maribor je prvi nevarnejši napad izpeljal v sedmi minuti, ko se je Zahovićev strel odbil od leve in desne vratnice, a je bil mladi napadalec pred tem v prepovedanem položaju. Vijolice so domiselno akcijo po desni strani igrišča izpeljale v 10. minuti, ko so bili v glavni vlogi Mendy, Mertelj in Ibraimi, ki je z globinsko podajo zaposlil ravno Mendyja, ki pa je meril točno v naročje gostujočega vratarja Mitrovića. Štajerci so nov nevaren napad izpeljali tudi ob koncu 19. minute, ko je po globinski podaji po levi strani potegnil Zahović, a podaja pred gol, bila je namenjena Mendyju, ni našla naslovnika. Zato pa so bili vijoličasti uspešnejši v 23. minuti, ko je po podaji Ibraimija proti vratom Krke krenil Bohar, ob desni vratnici v prvem poizkusu ni zmogel mimo Mojstrovića, a se je vztrajnost izplačala nekaj sekund kasneje, ko je s strelom po tleh zadel v desni kot gostujočih vrat in poravnal izid. V nadaljevanju so dvakrat znova pretili Dolenjci, a sta Welbeck in Kastrevec merila mimo gola. V 37. minuti nova izvrstna priložnost domačih, z leve strani je podal Bohar, pred golom zaposlil Zahovića, ki se je znašel sam pred vratarjem Mitrovićem, a je dvoboj iz oči v oči dobil slednji, saj z devetimi zadetki prvi strelec lige žoge ni zmogel spraviti mimo gostujočega čuvaja mreže. Mladi napadalec vijolic se je v novi priložnosti znašel vsega dve minuti kasneje, ko je že premagal Mitrovića, a je okroglo usnje proti golu potovalo ravno tako počasi, da jo je tik pred gol črto izbil Mojstrović.

Mariborčani so drugi polčas odprli z jasnimi nameni, po kotu je najprej žogo z glavo slabo zadel Mendy, v četrti minuti nadaljevanje pa se je po novi priložnosti Zahovića, ki je lepo sprejel podajo, izkazal Mitrović, ki je pravočasno stekel iz svojih vrat. Mitrović je bil na pravem mestu tudi v 55. minuti, ko je Mertelj silovito sprožil z razdalje, a je Švicar v golu Krke žogo z nekaj težavami le uspel ukrotiti. Po vmesnih težavah Krke, zaradi težav s poškodbo sta morala z igrišča Fuček in nato še Kastrevec, ki je bil blizu tega, da po nerodnem posredovanju Cotmana izsili tudi enajstmetrovko, pa šok in novo vodstvo Dolenjcev. Fuček, za katerega se je zdelo, da je zaradi poškodbe kolena že končal z današnjo tekmo, je nenadoma sprožil s 30 metrov, žogo spravil preko Cotmana in poskrbel za novo vodstvo Krke. Če se je zdelo, da smo na robu podaljškov, pa so Dolenjci z zadetkom za 2:1 očitno le razjezili domače, saj so vijoličasti za prehod iz zaostanka z 1:2 na vodstvo s 4:2 potrebovali vsega šest minut. V 66. minuti je za izenačenje na 2:2 zadel Zahović, ki je po borbi ob desni vratnici in potem ko je žoga za nekaj trenutkov že obstala na gol črti, le matiral Mitrovića, ki se je danes že nekajkrat izkazal ob strelih mariborskega napadalca. Dve minuti kasneje je za prvo vodstvo vijoličastih zadel še Bohar. Na sredini igrišča sta se borila Mendy in Diallo, dvoboj je izkoristil Zahović, ki je žogo popeljal proti golu gostov, zaposlil hitrega Prekmurca, ki se je veselil še drugega zadetka na tekmi. V 72. minuti pa še samostojna akcija Bitona, ki je na igrišču zamenjal Mendyja. Izraelec je prodrl po levi strani kazenskega prostora in lepo zaključil v daljši kot gostujočih vrat. Biton je imel novo priložnost tudi v 81. minuti, ko je po predložku Zahovića streljal v spodnji desni kot, a se je z obrambo tokrat izkazal Mitrović, ki je bil kljub štirim zadetkom eden od boljših igralcev Krke. Za zaključek tekme je v sodniškem dodatku za goste poizkušal še Palić, a se Cotman po strelu z razdalje tokrat ni pustil presenetiti. Goste niso uspeli podaljšati niza dveh zmag, premagali so Radomlje in Olimpijo, a so se dobro upirali favorizirani četi Maribora.

Naloži več novic iz Pokal

Gorica petič ali Beltinci prvič?

V slovenskem pokalnem tekmovanju preostale štiri udeležence čaka hud boj za finalno vstopn…