Maribor in Šenčur se bosta jutri pomerila še v zadnjem četrtfinalnem obračunu Pokala Slovenije. Gorica, Rudar in Olimpija, ki so že uvrščeni v polfinale tekmovanja, čakajo na potrditev mariborskega napredovanja, saj ne gre pričakovati, da bi lahko Šenčur nadoknadil zaostanek iz prvega obračuna, ko so na domačem igrišču izgubili s 5:2.

Trmasti Gorenjci so se, kljub visokemu porazu, na prvem srečanju predstavili v lepi luči, saj so Mariborčani visoko prednost zagotovili šele v drugem polčasu. Vijoličasti so do vodstva prišli po sumljivo dosojeni enajstmetrovki sodnika Habjaniča, ki se je nekaj časa pogovarjal s svojim pomočnikom, nato pa le sprejel odločitev in pokazal na belo točko, ki jo je izkoristil Milec, ki je deset minut kasneje zadel še drugič. Mezga in Stojanović sta v drugem polčasu še povišala vodstvo, nato pa je znova na sceno stopil neprepričljivi sodnik Habjanič, ki je po prekršku izven kazenskega prostora, pokazal na enajstmetrovko za domače moštvo. Tudi tokrat je bil vratar brez moči, Cotman, ki je na tekmi v Šenčurju debitiral v dresu Maribora, je moral pobrati žogo iz svoje mreže po strelu Pavlina. Domači so za nekaj tesnobe pri gostih poskrbeli v 87. minuti, ko je znižal Nunić, a je Fajić dve minuti kasneje praktično že razrešil vse dvomi o četrtem potniku v polfinale.

Vijoličasti so na tekmi v Šenčurju zaigrali s precej premešano zasedbo, saj so priložnost dobili tudi mladi Zahovič, Stojanović, Hotić, Moravac in Vuklišević, ki pa tokrat zaradi izključitve na tekmi z Zavrčem ne bo smel zaigrati. Tudi tokrat gre na igrišču pričakovati precej mlado zasedbo, saj čakata Mariborčane v zaključku jesenskega dela sezone še dva pomembna obračuna z Rudarjem in Wiganom. Zanimivo pa bo videti, v kakšnem stanju so nogometaši Šenčurja, ki so zadnje srečanje odigrali pred več kot dvema tednoma.