Nogometaši Triglava in Maribora so se pomerili na prvi tekmi, na kateri so gledalci videli čvrsto, zanimivo, napadalno srečanje z nekaj priložnosti na obeh straneh. Srečanje se je končalo z remijem, saj so Mariborčani naleteli na odličen odpor domačih in šele v 90. minuti preprečili zmagoslavje Triglava.

Pokal Slovenije – prva tekma polfinala. Glavni sodnik: Andrej Drečnik.
Kranj: Športni center Kranj, 1000 gledalcev.

TRIGLAV 2:2 MARIBOR
Strelci: Bubanja (13), Đurković (76); Mezga (8), Tavares (90)

Triglav: Pelko, Šturm, Zolić, Stojnić, Klemenčič, Jelar, M. Poplatnik, Pokorn, A. Poplatnik (83 Sever), Bubanja (87 Ovčina), Đurković (79 Šujica). Trener: Dušan Kosić.
Maribor: Handanović, Milec, Mevlja, Arghus, Viler, Ibraimi, Filipović, Mertelj (80 Dodlek), Mezga (65 Cvijanović), Berić, Smrekar (65 Tavares ). Trener: Darko Milanič.

Naporen ritem NK Triglav je pri nekaterih igralcih prinesel večje število manjših ali večjih poškodb, zato bodo primorani izpustiti zelo pomembno polfinalni srečanje. Alen Krcić vleče poškodbo še od Aluminija, enako Jasmin Nazić, Lamin Diallo je predčasno končal tekmo s Koprom, Vlado Šmit je obnovil kronične težave z mišico, Nejc Zupančič ima težave s podplatom. Manjše poškodbe čutijo tudi Tilen Klemenčič in Davor Bubanja. Tudi na drugi strani bo trener gostov Darko Milanič pogrešal nekaj igralcev. Že nekaj časa mariborska obramba pogreša Aleksandra Rajčevića. Zaradi težav s kilo je s sezono zaključil napadalec Nusmir Fajić. Manjkal pa bo tudi bočni igralec Aleš Mejač.

Mariborčani so po previdnem začetku že v 8. minuti prišli do vodstva. Agim Ibraimi je v hitrem protinapadu na levi strani kazenskega prostora našel Dejana Mezgo, ki je nato z diagonalnim strelom za levo vratnico premagal nemočnega Žana Pelka. Pet minut kasneje pa so domači izenačili. Enis Đurković je v 13. minuti lepo našel utekajočega Davorja Bubanjo, ki je z roba kazenskega prostora žogo z lob udarcem poslal v levi zgornji kot vrat Jasmina Handanovića. Sledila je dokaj enakovredna igra. V 33. minuti je Robert Berić za las streljal mimo vrat. Na drugi strani je Klemen Šturm v naslednjem napadu zatresel mrežo, a je bil v nedovoljenem položaju. Na podlagi statistike je bil Triglav v prvem polčasu celo več pri žogi (60:40), a je Maribor sprožil v okvir vrat tri strele, Triglav pa dva strela.

Na začetku drugega polčasa pa začetni pritisk gostov. Najprej je domači vratar Pelko ubranil močan strel Dejana Mezge z neposredne bližine, v 54. minuti pa je Martin Milec s prostega strela z okoli dvajsetih metrov stresel prečko. Trener Maribora Darko Milanič je z dvema menjavama poživil napad, iz igre je vzel oba napadalca in ju zamenjal s Marcosom Tavaresom in Goranom Cvijanovičem. Nato pa so Gorenjci povedli v 76. minuti. Enis  Đurković je izkoristil zmedo v kazenskem prostoru gostov, najprej preigral Nejca Mevljo, nato pa še Handanovića in žogo poslal v prazno mrežo. Kmalu za tem pa so Štajerci z ostrim startom poškodovali Đurkoviča, katerega je moral domači strateg Dušan Kosič zamenjati z Blažem Šujico. Mariborčani so pritiskali, da bi izenačili, Kranjčani pa so se osredotočili na branjenje vodstva, kjer je v domači obrambi blestel visoki branilec Petar Stojnič. Ko je že kazalo, da se bodo Gorenjci veselili prestižne zmage, je Marcos Tavares v 90. minuti sprožil natančen strel z roba kazenskega prostora in zadel desni spodnji kot Pelkovih vrat.

Kdo bo zmagovalec polfinala, bo znano po drugi polfinalnai tekmi, ki bo 8. maja v Mariboru. Zaradi domačega igrišča in dveh zadetkov v gosteh so v veliki prednosti Mariborčani. Še prej pa se bosta Triglav in Maribor pomerila zopet v Kranju za prvenstvene točke.

Avtorica: Aljaska