Domžalčanom, ki so že včeraj ugnali Krško, so se v polfinalu Pokala Slovenije pridružili še Ljubljančani. Olimpija, ki jo je v Kidričevem spremljala celotna vodstvena struktura, se je z zanesljivo zmago prebila med štiri najboljša moštva v pokalnem tekmovanju. Za hrbtom domačega vratarja so končali štirje zadetki, že v prvem polčasu sta zadela Zajc in Velikonja, v nadaljevanju sta zmago potrdila Benko in Krim.

Pokal Slovenije – druga tekma četrtfinala. Sodnik: Bojan Mertik.
Kidričevo: Športni park, 250 gledalcev.
ALUMINIJ 1:4 OLIMPIJA
Srdić (57′); Zajc (10′), Velikonja (25′), Benko (61′), Kirm (78′)

Aluminij: Janžekovič, Vezjak, Zeba, Jakšić, Damiš, Petrović (60′ Rebernik), Cvek, Petrovič, Škoflek, Kramer (46′ Srdić), Vrbanec. Trener: Bojan Špehonja.
Olimpija: Vodišek, Klinar, Ćoralić, Mlinar Delamea, Bajrić, Miškić (60′ Kirm), Zajc (46′ Eleke), Alves, Matić, Benko (71′ Novak), Velikonja. Trener: Luka Elsner.

Redkoštevilnim gledalcem, kar pa glede na uro srečanja ni presenetljivo, ni bilo potrebno dolgo čakati na prvi zadetek. Na žalost domačih je žoga končala za hrbtom vratarja Janžekoviča, ki se je privoščil napako, saj je slabo pokril bližnji kot, njegov izhod iz gola pa je opazil tudi Miha Zajc. Šempetrčan je izvajal prosti strel iz praktično mrtvega kota, a je udarec z leve strani igrišča ob bližnji vratnici končal v domači mreži. V 21. minuti so do prvega nevarnejša udarca na tekmi prišli tudi gostitelji, a se je s parado izkazal Vodišek in strel Kramerja preusmeril čez gol. Nato pa so znova udarili Ljubljančani. Velikonja je prodrl proti kazenskemu prostoru, nato pa neubranljivo sprožil z razdalje 20 metrov in s pomočjo prečnika zadel za podvojitev gostujočega vodstva. V 29. minuti bi lahko zmaji vodili že s 3:0, a je Benko osamljen pred Janžekovičem zgrešil okroglo usnje. Zadnjo priložnost smo videli v 36. minuti, ko je Kramer sprožil z roba kazenskega prostora, a je poskus Celjana zaustavil Vodišek.

V drugem polčasu smo videli še tri zadetke. Za nekaj domačega upanja po preobratu je v 57. minuti poskrbel rezervist Srdić, ki se je po predložku Jakšića najbolje znašel v gneči pred golom in žogo v padcu spravil čez črto. A sledil je hiter odgovor Ljubljančanov, po napaki Cveka se je na desni strani kazenskega prostora dobro znašel Benko, ki je izigral Damiša, nato pa s strelom v daljši kot premagal še nemočnega Janžekoviča. Srečanje je bilo dokončno odločeno v 78. minuti, ko sta na desni strani igrišča kombinirala Eleke in Velikonja, slednji je žogo podal na drugo vratnico, kjer je z glavo zadel Kirm. Za zaključek srečanja je s prostim strelom z razdalje poskusil še Velikonja, a meril čez gol, kar pa ni skalilo veselja ljubljanskega moštva, ki si je z visoko zmago priigralo pokalni polfinale.

Naloži več novic iz Pokal

V finalu prvoligaš proti drugoligašu

Znana sta polfinalna para letošnjega pokalnega tekmovanja. V velikem finalu, ki bo na spor…