Podobno kot po včerajšnjih zmagah Olimpije in Kopra, lahko tudi danes zapišemo, da so se morali nogometaši tudi Domžal, Maribora in Zavrča pošteno potruditi za napredovanje v četrtfinale Pokala Slovenije. Nihče namreč ni napredoval z lahkoto, trojica prvoligašev je zmago in napredovanje potrdila v drugem polčasu.

V Tolminu, kjer se je zbralo kar 1300 gledalcev, so Mariborčani vse tri zadetke zabili v drugem polčasu, potem ko so si v prvem ob zaprti domači postavitvi pripravili vsega eno priložnost. Domači branilci so po kotu Marka Jankovića povsem pozabili na Daliborja Volaša, ki pa je z glavo streljal čez gol. Zato pa je bil Ankarančan učinkovitejši v drugem polčasu, ko je v drugi minuti nadaljevanja natančen predložek Petra Stojanovića pretvoril v zadetek. Še prej so zapretili domači, a je Jasmin Handanović dobro posredoval po strelu Daliborja Sokanovića. Tolminci so drugič kapitulirali zgolj štiri minute po prvem zadetku, ko je prosti strel z dobrih 25 metrov izvedel Amir Dervišević in matiral domačega vratarja Marka Deronja, pred katerim se je žoga odbila. Končni izid obračuna je v 72. minuti po najlepši akciji tekme postavil rezervist Gregor Bajde, ki je po lepi akciji po levi strani igrišča in dvojni podaji z Daretom Vršič na tla položil še domačega vratarja in se veselil prvenca v mariborskem dresu. Nenevarni niso bili niti Tolminci, tako je v 88. minuti Željko Filipović posegel po ročni zavori in kot zadnji branilec zaustavil razpoloženega Amarachija Osujija, sodnik Dragoslav Perić pa je Ljubljančanu pokazal predčasno pot pod prho.

Tri zadetke so v Ljubljani dosegli tudi nogometaši Domžal, tudi oni pa so obrambo domače Ilirije pred okrog 600 gledalci strli šele ob koncu prvega polčasa, čeprav so imeli že pred tem nekaj priložnosti. Kot rečeno, pa je šest minut pred odhodom na odmor goste v vodstvo popeljal Rugi Požeg Vancaš, ki je izkoristil lepo akcijo Mateja Podlogarja in Juninha, ki sta izigrala domače branilce. Juninho se je znašel sam pred vratarjem Markom Kraljem, nato pa nesebično podal do Požeg Vancaša, ki jo je z desetih metrov pospravil v nebranjeno mrežo. Domžalčani so vodstvo podvojili po prekinitvi, ki jo je po preigravanju priigral Juninho. Iz kota je podal Balkovec, Dobrovoljc pa se je najbolje znašel na bližnji vratnici in se po strelu z glavo veselil drugega zadetka v letošnji sezoni. Po morebitnem preobratu je zadišalo v 72. minuti, ko sta zaostanek Ilirija znižala dva rezervista. Po desni strani igrišča je pobegnil Dino Mahić, ki je s predložkom na drugo vratnico našel Žigo Urtlja, ki je z neposredne bližine premagal Adnana Golubovića, ki je po poletni selitvi iz Triglava prvič branil mrežo Domžal. A upanje na preobrat je zgolj minuto po domačem znižanju poniknilo po tretjem zadetku Domžal. Aladin Šišić si je s prsmi odlično zaustavil predložek Marka Alvirja in neubranljivo zadel pod prečnik ter postavil tudi končni izid 1:3.

Najbolj tesno je bilo v Veržeju, kjer so gostovali Zavrčani. Tudi završki strateg Slavko Matić se je pred napornim ritmom v nadaljevanju državnega prvenstva odločil nekoliko premešati začetno enajsterico, v ekipi pa ni bilo Alberta Riere, saj najnovejša pridobitev Haložanov po podpisu pogodbe še ni bila registrirana pri NZS. Domači drugoligaš se je kljub gostujoči premoči dobro kosal s favoriziranimi gosti, ki so veržejsko mrežo načeli šele v drugem polčasu. V 56. minuti je bil iz najstrožje kazni uspešen Dejan Polić, ki se je po poškodbi vrnil v začetno enajsterico Zavrča. Prleška zasedba je pod završkimi napadi popustila šele v zadnji četrtini obračuna, kar so gostje izkoristili in v domačo mrežo pospravili še tri zadetke. V 75. minuti je bil po strelu z glavo najprej uspešen Aleks Pihler, visoko zmago pa sta tri oziroma dve minuti pred koncem rednega dela srečanja potrdila še Polić, ki je drugič meril v polno, in Dejan Glavica.

Rezultati današnjih tekem osmine finala Pokala Slovenije:
TKK TOLMIN 0:3 MARIBOR
Volaš (47′), Dervišević (50′), Bajde (72′)
RK: Filipović (88′ – Maribor)
ILIRIJA 1:3 DOMŽALE
Požeg Vancaš (39′), Dobrovoljc (60′), Šišić (73′), Urtelj (72′)
FARMTECH VERŽEJ 0:4 ZAVRČ
Polić (56′ pen, 87′), Pihler (75′), Glavica (88′)

RUDAR VELENJE : KRKA (ob 18:00)

Naloži več novic iz Pokal

V finalu prvoligaš proti drugoligašu

Znana sta polfinalna para letošnjega pokalnega tekmovanja. V velikem finalu, ki bo na spor…