Drugoligaški dvoboj v prvem krogu pokala Pivovarne Union je s 4:0 prepričljivo dobilo domače moštvo. Modro-črni Brežičani so po zmagi nad Rudarjem v Velenju znova pokazali izvrstno igro. V prvem polčasu so se jim nogometaši Dekanov, ki so tokrat igrali v povsem belih dresih, še upirali in nekajkrat zapretili. Najresneje je sredi prvega polčasa zapretil, ko je v brežiški kazenski prostor prodrl vezist Gal Zorko, ki je sprožil strel z roba šestnajstmeterskega prostora in stresel vratnico in prečnik. Slabih deset minut kasneje je po napaki branilca Ećimovića na desni strani do žoge prišel Timotej Rešetič in podal do prostega Ribiča, ki je iz bližine okroglo usnje poslal v prazno mrežo. Dve minuti kasneje je bilo že 2:0 za Brežičane. Po globinski podaji z desne strani svojega kazenskega prostora Primoža Vidmarja je žoga letela do roba kazenskega prostora Dekanov, tam je stal Žiga Ribič in prodrl po desni strani najprej mimo obrambe, nato ugnal še vratarja Bremca ter zabil za 2:0. Tik pred koncem polčasa je bilo že 3:0. Na desnem robu kazenskega prostora Dekanov sta se poigravala gostujoča branilca Taj Perić in Nikola Ećimović, vmes se je vrinil brežiški napadalec Rešetič ter s svojo desnico žogo poslal v mrežo.

Tudi v drugem polčasu smo videli prevlado modro-črnih gostiteljev, ki so ob polčasu opravili tri menjave. Sredi drugega polčasa so Brežičani povedli že s 4:0. Po napačni in nepremišljeni podaji Peroše z levega roba sredine igrišča v svoj kazenski prostor je do žoge prišel vratar Dekanov, se zapletel, žogo mu je odvzel odlični Timotej Rešetič in jo iz šestnajstih metrov poslal v gol za končnih 4:0. Dva gola in podaja za prvega, sta mu nadela naziv igralca tekme. Videli smo nekaj polpriložnosti gostov iz 204 km oddaljenih Dekanov, a to je bila bleda senca njihovih minulih predstav v prvenstvu, v 2. SNL.

Kljub reprezentančnemu premoru, ko se izbranci selektorja Matjaža Keka merijo z Grki in Moldavci v ligi narodov se igrajo tekme v drugi slovenski ligi. Primorci iz Dekanov bodo prihodnjo nedeljo (16:30) doma gostili Radomlje, Brežičani pa bodo prihodnjo soboto ob sedmih zvečer pod žarometi gostili kranjski Triglav.

Naloži več novic od Mirsad K. Čavalić
Naloži več novic iz Pokal

Rogaška po streljanju enajstmetrovk do zgodovinskega finala

Nogometaši Rogaške so drugi finalisti letošnjega pokalnega tekmovanja. Slatinčani so na iz…