Celjani so tudi na povratnem obračunu četrtfinala Pokala Slovenije ugnali završko četo in z nova zmago potrdili napredovanje v polfinale. Obračun so podjetneje pričeli Zavrčani, ki so za napredovanje potrebovali zmago z dvema zadetkoma razlike. Haložani so v prvem polčasu pričakovano imeli več od igre in v 38. minuti, po nezbranosti branilca Žitka, povedli z zadetkom Matjašiča. Domači so silovito pričeli drugi polčas in v drugi minuti nadaljevanja prišli do izenačenja, po predložku Ahmedija je žogo za hrbet Ranilovića preusmeril  Verbič. Za zmago Celja je dvajset minut pred koncem srečanja zadel Sunny, ki se je s petim zadetkom prebil na vrh pokalne lestvice strelcev.

Pokal Slovenije – druga tekma četrtfinala. Sodnik: Matej Jug.
Celje: Arena Petrol, 300 gledalcev.
CELJE 2:1 ZAVRČ
Verbič (47′), Sunny (70′); Matjašič (38′)

Celje: Kotnik, Jakolić (81′ Gobec), Žitko, Krajcer, Klemenčič, Vrhovec (85′ Jugović), Miškić, Oršić, Ahmedi, Verbič (74′ Žurej), Sunny. Trener: Simon Rožman.
Zavrč: Ranilović, Sambolec, Kristić, Datković, Dedić, Dugolin (66′ Cvek), Jertec (72′ Antolek), Polić, Kelenc (76′ Brdar), Matjašič, Kresinger. Trener: Željko Orehovec.

Celjani so prvo nevarno akcijo izpeljali v osmi minuti, ko je Ahmedi potegnil čez sredino igrišča, nato pa zaposlil Sunnyja, ki pa je z roba kazenskega prostora meril preko vrat. Zavrčani so odgovorili dve minuti kasneje, ko je Kelenc izvedel prosti strel z leve strani igrišča, a meril v naročje vratarja Kotnika, ki je bil dobro postavljen. Pred domačim golom je bilo nevarno tudi v 21. minuti, ko je Kelenc poslal predložek z desne strani igrišča, Miškić je bil najvišji na bližnji vratnici, a žoge ni najbolje izbil, na drugi vratnici pa je bil Matjašič za las prekratek. Domači so nevarno akcijo izpeljali v 30. minuti, ko je Ahmedi zaključil z leve strani kazenskega prostora, vendar zatresel le zunanji del mreže. Zavrčani so bili v prvem polčasu pričakovano nekoliko podjetnejši, v 34. minuti je Kristić poslal dolgo žogo v kazenski prostor domačih, Kotnik pa je bil za delček sekunde hitrejši od Matjašiča. Zato pa se je Matjašič veselil štiri minute kasneje, ko Žitko je slabo reagiral ob predložku Sambolca, do žoge se je prebil Kresinger in na kratko podal do Matjašiča, ta pa je neubranljivo sprožil z 12 metrov in zadel za vodstvo Haložanov. Celjani so najlepšo priložnost prvega polčasa zapravili v 42. minuti, ko je Oršić s predložkom pred golom našel Sunnyja, ki je preskočil Sambolca in streljal z glavo, a se je z odlično obrambno na gol črti izkazal Ranilović in Zavrč ohranil v vodstvu.

Drugi polčas se ni pričel po željah gostov, saj so Celjani že v drugi minuti nadaljevanja izid izenačili. Na desni strani igrišča sta kombinirala Oršić in Ahmedi, ki je poslal predložek pred gol Zavrča, kjer se je žoge z glavo na rahlo dotaknil Verbič in jo ob desni vratnici poslal v mrežo vratarja Ranilovića, ki je lahko le s pogledom okroglo usnje pospremil za svoj hrbet. Nadaljevanje srečanja je ponudilo nekoliko mirnejše minute, ki jih je v 62. minuti prekinil Dugolin, potem ko je dolgo časa žogo vlekel Matjašič, omenjeni Dugolin pa je nekaj sekund kasneje z roba kazenskega prostora sprožil v daljši kot domačih vrat, a je Kotnik žogo izbil v kot. Celjani so goste kaznovali za zapravljeno priložnost in v 70. minuti po preobratu prišli do vodstva. Celjani so do konca srečanja le še nadzirali potek srečanja, Zavrčani pa so se praktično že predali in čakali le še na zadnji žvižg sodnika Juga. Napredovanja v polfinale pokalnega tekmovanja so se skupnim izidom 5:3 veselili grofje.

Naloži več novic iz Pokal

Rogaška po streljanju enajstmetrovk do zgodovinskega finala

Nogometaši Rogaške so drugi finalisti letošnjega pokalnega tekmovanja. Slatinčani so na iz…