Lovorike se v letošnji sezoni očitno lepijo na mariborske nogometaše. Kot prvi so se nogometaši B ekipe razveselili zmage v 3. SNL center, članska zasedba Darka Milaniča je potrdila 14. zvezdico, vijoličasti upi pa so se dober teden po naslovu kadetskega državnega prvaka razveselili še zmage v skupnem seštevku kadetskega in mladinskega prvenstva.

Mladi Mariborčani so tako prekinili domžalsko prevlado, saj so rumeni vrh skupne lestvice zasedli po zadnjih treh sezonah. Odločitev o skupnem prvaku je padla danes, ko so Domžalčani v Kamniku gostili Olimpijo, Mariborčani pa so se na osrednji zelenici Ljudskega vrta udarili z Bravom, ki bo nasprotnik Štajercev tudi v finalu mladinskega pokala. Čeprav so mladinci izgubili z izidom 0:3, za ljubljansko slavje je po Jaki Bijolu v drugem polčasu dvakrat zadel Haris Kadrić, je bila zmaga kadetske selekcije dovolj za predčasno slavje.

Kadetski dvoboj je ponudil kar sedem zadetkov, mreži sta se v drugem polčasu tresli kar šestkrat. Za prednost ob polčasu je zadel Nino Žugelj, a je Bravo v šesti minuti nadaljevanja izenačil z golom Aljaža Tavčarja. Sledil je hiter odgovor vijoličastih, ki so med 54. in 59. minuto s tremi zadetki odločili zmagovalca. Za ponovno vodstvo je zadel Rok Maher, nato pa je dvakrat v polno meril še Nino Kukovec. V končnici je bil pri domačih z najlepšim golom tekme uspešen še Rok Frešer, končni rezultat pa je postavil Rok Ferčič.

Sosedska derbija Domžal in Olimpije sta bila precej bolj tesna. V uvodni tekmi kadetov je vse do zaključnih minut bolje kazalo Domžalčanom, ki so po zadetku Simona Gregorina vodili vse od osme minute, v končnici pa ostali brez zmage. Po dvomljivo dosojeni enajstmetrovki je v polno meril Oliver Kregar. Izšlo se ni niti zasedbi mladinskega stratega Darka Birjukova, ki je v 23. minuti prav tako povedla, a so zmaji na zadetek Kristjana Sredojevića odgovorili s preobratom. V drugem polčasu sta za zmago Ljubljančanov poskrbela Lan Gojak in Matevž Turkuž, ki je bil natančen šest minut pred koncem srečanja, ter tako omogočila veselje štajerskega rivala.

Maribor ima krog pred koncem prvenstva na skupni lestvici kadetske in mladinske lige šest točk prednosti pred Domžalami, ki pa imajo po zaslugi gol razlike slabši izkupiček v medsebojnih tekmah s Štajerci. Domžalski upi se lahko potolažijo vsaj z mladinskim naslovom, a lahko zdaj na vrh skoči tudi Triglav. Kranjčani bodo jutri gostovali pri Interblocku, z zmago pa bi na vrhu lestvice ujeli Domžale, ki bodo v zadnjem krogu sezone gostovale prav na Gorenjskem. Prvi obračun se je sicer končal z delitvijo točk, bilo je 3:3.

Slavje v skupni konkurenci kadetov in mladincev mariborskim mladincem jeseni prinaša tudi nastop v kvalifikacijah mladinske lige prvakov. Dodajmo še, da so krog pred koncem brez možnosti za obstanek v prvoligaški konkurenci ostali Velenjčani.