Tekma prvega kroga mladinskega državnega prvenstva, 1. SML, med ekipama Mure in Brinja je dobila epilog za zeleno mizo. Nogometna zveza Slovenije je dvoboj tudi uradno registrirala z rezultatom 0:3.

Odločitev NZS je pričakovana, saj je v kadru Mure zaigral igralec brez pravice nastopa za črno-bele. O tem smo že poročali, do napake pa je prišlo ob sestavljanju zapisnika pred dvobojem ekip do 19 let, ko na prizorišču v Radencih ni delovala povezava s spletom. Sistem tako ni mogel vnaprej poslati opozorila o igralcu brez pravice nastopa, ki je v Muro prestopil pred to sezono, a do 15. avgusta še ni imel urejenih vseh papirjev ter posledično ni bil registriran in se je kljub temu znašel v kadru Prekmurcev.

Tudi na terenu so se zmage veselili Grosupeljčani, ki so po preobratu slavili z 2:3, a je dogodek na končni rezultat imel velik vpliv. Polčas so z 2:1 dobili domačini, ki so pred nadaljevanjem bili obveščeni o napaki, tako da je ekipa že vnaprej vedela kakšen bo končni epilog tega obračuna. O tem priča tudi dejstvo, da je glavni sodnik tekmo končal dobro minuto in pol pred uradnim iztekom rednega dela.