V uvodnem krogu državnega prvenstva za mladince, 1. SML, je že takoj na uvodu prišlo do zmag obeh novincev v tekmovanju. Drava je na gostovanju na Skalni kleti nekoliko nepričakovano ugnala Celjane, medtem ko so Grosupeljčani v Radencih slavili proti Muri, a ta dvoboj bo morda imel še dodaten epilog.

Mura je v Radencih gostila Brinje Grosuplje in je proti novincu v ligi doživela grenak poraz. Ekipa Brinja je v uvodnih minutah močno pritisnila proti vratom črno-belih, kar se je gostom obrestovalo že po 10. minutah, ko je Damis Šabić zabil svoj prvi zadetek na srečanju. Muraši so se prebudili šele sredi prvega dela in v 21. ter 31. minuti po dveh zadetkih Vita Štrakla prišli do popolnega preobrata. Stvari so se za Prekmurce zapletle med polčasom, ko je v sobi delegata postalo jasno, da eden od igralcev Mure nima pravice nastopa, o čemer je sodniška trojka domače moštvo tudi obvestila. Po naših informacijah je do težav prišlo ob sestavljanju zapisnika pred dvobojem ekip do 19 let, ko na prizorišču ni delovala povezava s spletom. Sistem tako ni mogel vnaprej poslati opozorila o neprimernem igralcu, ki je v Muro prestopil pred to sezono, a še nima urejenih vseh papirjev ter posledično ni bil registriran. Grosupeljčani so v drugem delu proti demoraliziranim domačinom uprizorili preobrat, ki ga je v 48. minuti po uspešni izvedbi najstrožje kazni s svojim drugim zadetkom začel Šabić, štiri minute kasneje pa končal Nejc Močnik. Vmes je v razmaku treh minut zaradi ugovarjanja dva rumena kartona prejel kapetan Mure Aleš Štornik. V primeru zmage Mure oziroma neodločenega izida je povsem jasno, da bi dvoboj bil registriran z 0:3 v korist Brinja. Kljub zmagi Grosupeljčanov je najbrž za pričakovati, da bo NZS rezultat in strelce razveljavila in tekmo odločila za zeleno mizo.

Za edino presenečenje uvodnega kroga so na Skalni kleti v Celju poskrbeli igralci Drave, ki so na gostovanju slavili z minimalnih 0:1 in na svoj konto dodali prve tri točke v novi sezoni. Igralec odločitve je v 26. minuti s strelom z bele točke postal Nik Erhatič. Gostujoče zmage so se veselili tudi Kranjčani, ki so v Renčah proti Gorici slavili z visokih 0:3. Junak dvoboja je z dvema zadetkoma postal Nejc Skok Jekovec, enkrat se je v statistiko vpisal še Žan Žmavc.

Oba favorita za naslov, Domžale in Maribor, sta v uvodnem krogu vknjižila vse tri točke. Domžalčani so proti Bravu z zadetkoma Žige Žiberne in Jošta Piška dosegli novo gostujočo zmago v tem krogu, čast domačinov pa so rešili igralci Maribora, ki so v Rogozi s petardo odpravili Ilirijo. Vijoličasti so se veselili zmage z rezultatom 5:2, junak dvoboja pa je s tremi zadetki postal Žan Vipotnik, ki je bil nerešljiva uganka za ljubljansko obrambo. Vipotnik je s tem prevzel tudi vodilno mesto na mladinski lestvici strelcev.

CELJE – DRAVA PTUJ 0:1 (0:1)