Mladinci in kadeti so v soboto in nedeljo odigrali tekme 18. kroga, ki je bil zadnji v letošnjem letu. Vsi klubi sicer z vsemi obveznostmi še niso opravili, saj bodo zaostala srečanja predvidoma na sporedu še vse do 7. decembra, v največjem zaostanku so tako zaenkrat nogometaši Kopra in Brava Publikuma, ki morajo odigrati še tri zaostala srečanja.

V mladinski konkurenci na vrhu lestvice ostajajo Domžalčani, ki so med tednom v zaostali tekmi ugnali Maribor, tokrat pa porazili prav omenjene Koprčane, ki so sicer prvi zasledovalci rumeno-modrih, ki branijo lovorike z zadnje sezone. Kanarčki so pred domačimi gledalci sicer povedli z zadetkom Matanovića, a je Mlakar, ki je pred selitvijo v Fiorentino odigral zadnjo tekmo za Domžale izenačil 15 minut pred koncem, tri točke pa je gostom v sodniškem dodatku priigral Pišek. Domžalčani tako ostajajo trdno na prvem mestu. Kopru, ki za vrhom z dvema tekmama manj zaostaja za osem točk, pa s točko zaostanka sledita Aluminij in Interblock, ki sta se tokrat ravno tako pomerila med seboj. Treh točk so se v Kidričevem veselili Ljubljančani, zadela sta Šalja in Nemanič. Po lestvici vztrajno plezajo tudi novogoriški mladinci, ki so v 18. krogu v prestolnici ugnali Olimpijo, čeprav je slednja z golom Adamiča, ki je s 13 zadetki prvi strelec lige, povedla že v tretji minuti. Primorci so izenačili tik pred odhodom na odmor, izid je poravnal Bužinel, kmalu po odhodu s slačilnic pa je za zmago plavih zadel obetavni Nagode.

Precej bolj izenačena je situacija v kadetski konkurenci, kjer vodilno četverico četverico ločita vsega dve točki. Še več, vodilna trojica, ki jo sestavljajo Maribor, Domžale in Triglav, so na vrhu z istim točkovnim izkupičkom, Aluminij pa je zbral dve točki manj. Kidričani so sicer s 5:2 ugnali Interblock, Kranjčani so na domačem igrišču s 5:1 ugnali Izolane, Maribor je v drugem polčasu, ravno tako na domačem igrišču, strl odpor Ilirije, Domžalčani pa so na Obali z 1:4 premagali Koper.

MLADINCI: 18. krog SML:
ALUMINIJ – INTERBLOCK 0:2 (0:0)
Veron Šalja 49., Klemen Nemanič 61./11-m.
NOGA TRIGLAV – ELTA IZOLA 0:0 (0:0)
MARIBOR BRANIK – ILIRIJA EXTRA-LUX 4:1 (3:0)
Anel Hajrić 21., Jan Grmek 24., Vid Kobe Bjedov 42., Rok Taneski 52.; Rok Šporar 89.
BRAVO PUBLIKUM – RUDAR VELENJE 0:2 (0:0)
Kenan Fatkič 65., Miha Irman 89.
OLIMPIJA LJUBLJANA – GORICA 1:2 (1:1)
Niko Adamič 3.; Rok Bužinel 40., Tilen Nagode 48.
ŠAMPION – KRKA 1:0 (0:0)
Blaž Kramer 65.
KOPER – DOMŽALE 1:2 (0:1)
Ivan Matanović 22.; Jan Mlakar 75., Anže Pišek 94.
KRŠKO – VOC CELJE 2:3 (0:2)
Erdogan Nasufaj 71., Bruno Držić 92.; Rok Duspara 17., Vid Vauh 42., Matic Mlakar 67.

ALUMINIJ – INTERBLOCK 5:2 (1:2)
Nejc Bohak 7., Marko Panikvar 53., Jaka Vajda 61., Dejan Petrovič 63., Jan Krivec 69.; Haris Hajrlahović 27., Kenan Bosnić 33.
NOGA TRIGLAV – ELTA IZOLA 5:1 (3:1)
Drejc Šarabon 12., Kristjan Sredojević 33.,Matic Kopač 40., Žiga Ovsenek 69., Tom Žurga 72.
MARIBOR BRANIK – ILIRIJA EXTRA-LUX 3:0 (0:0)
Luka Štor 58., Andraž Sorko 75., Matic Ficko 78.
BRAVO PUBLIKUM – RUDAR VELENJE 10:0 (3:0)
Kristian Rozman 6., Sandi Ogrinec 29, 80., Tim Oman 31./11-m, 69., Andrija Mandić 45., Amir Bašić 60, 64, 78., Almin Kurtovič 77.
OLIMPIJA LJUBLJANA – GORICA 1:0 (0:0)
Erwin Tiganj 44.
ŠAMPION – KRKA 1:2 (0:2)
Tit Melanšek 75.; Žiga Sajovec 5., Nace Koprivnik 18./11-m.
KOPER – DOMŽALE 1:4 (0:1)
Adnan Ahmetović 71.; Marcel Kene 25., Marko Huč 57., Gaber Petric 68., Jernej Horvat 82.
KRŠKO – CELJE 2:2 (1:1)
Luka Guček 16., Luka Kerin 51.; Kan Kovač 35./11-m., Alek Parfant 79.

Remi Domžalčanov dovolj za napredovanje

Domžale so uspešno napredovale v 2. krog novoustanovljene Konferenčne lige. Potem, ko so p…