Mladinci in kadeti so imeli v minulem tednu zaradi počitnic dvojni spored, včeraj pa so odigrali tekme 15. kroga, ki je ponudil kar nekaj zanimivih obračunov. V ljubljanskem obračunu sta se pomerila Olimpija in Interblock, v celjskem mestnem obračunu sta moči merila Šampion in Celje, na Obali pa je potekal sosedski derbi med Koprom in Izolo.

Obalni derbi so v obeh primerih dobili Koprčani, še posebej prepričljiva je bila zmaga mladincev, ki so sosedom iz Izole nasuli kar dvanajst zadetkov, prejeli pa vsega dva. S štirimi zadetki je bil razpoložen predvsem Nik Mršič, dvakrat je za domače zadel Žan Nikolić, izolska zadetka pa je prispeval Aleks Bordon. Mladinci Olimpije so še poglobili krizo Interblocka, saj so slednji izgubili še četrtič zapored, za zmago s 3:0 so zadeli Niko Adamič, Peter Arh in reprezentant Vitja Valenčič, eden največjih talentov svoje generacije. Celjski mestni obračun je dokaj presenetljivo pripadel Šampionu, Celje je padlo s 4:2, potem ko sta dvakrat zadela Blaž Kramer in Blaž Adamič. Mariborčani so doma s 4:3 ugnali Gorico, čeprav so bili gostje še štiri minute pred koncem srečanja v vodstvu, a je Vid Bjedov Kobe v 87. minuti izid najprej izenačil, Anej Hajrić pa minuto kasneje zadel za zmago. Vodilni Domžalčani so z 1:2 ugnali ljubljanski Bravo, zadela sta Alen Ožbolt in Jan Mlakar.

Če so bili koprski mladinci v tekmi z Izolani odlično strelsko razpoloženi, je šlo nekoliko slabše mlajšim kolegom. Kljub temu so z zmago z 2:1 osvojili vse tri točke, za zmago domačih sta bila uspešna Patrik Matošević in Amar Zlatić, domačo mrežo pa je zatresel Božidar Mijailović. Nogometaši Interblocka so bili za razliko od svojih mladinskih kolegov uspešnejši, saj so Olimpijo ugnali z 1:2, celjski obračun pa se je v kadetski konkurenci končal brez zadetkov. Domžalčani, ki so pri Bravu iztržili le točko, potem ko so domači z zadetkom Jake Bijola izid izenačili v zadnji minuti, so prvo mesto na kadetski lestvici predali Triglavu. Kranjčani so 2:3 v gosteh premagali Krčane, vse tri zadetke Gorenjcev pa je prispeval Kristjan Sredojević. Kranjčani so sicer v 33. minuti vodili že z 0:3, a so se Posavci z dvema zadetkoma nadarjenega Luke Kerina vrnili in v zadnje pol ure je bilo moč spremljati zanimivo in napeto predstavo. Pred Domžalčane so skočili tudi Mariborčani, ki so s kar 6:2 premagali goste iz Nove Gorice in z dvema tekmama manj od vodilnega Triglava s točko zaostanka ostajajo v najboljšem položaju za vrh lestvice.

MLADINCI: 15. krog SML:
KOPER – ELTA IZOLA 12:2 (4:1)
Nik Mršič 16, 29, 50, 68., Adem Zyba 19., Žan Nikolić 31, 47., Timotej Mate 53., Marko Krivičić 61./11-m.,  Aleks Petrovčič 65., Aleksander Maslić 82., Rene Šolaja 85.; Aleks Bordon 26, 78.
MARIBOR BRANIK – GORICA 4:3 (1:2)
Jan Grmek 33, 66., Vid Kobe Bjedov 87., Anel Hajrić 88.; Chibuike Eleke Blessing 3., Tilen Nagode 42, 83.
RUDAR VELENJE – KRKA 2:0 (1:0)