Slovenski nogometaši do 19 let so danes na Švedskem pričeli s kvalifikacijami za evropsko prvenstvo, ki ga bo naslednje leto gostila Severna Irska. Reprezentanci sta se v švedskem Gävleju razšli brez zmagovalca z rezultatom 2:2.

V uvodnih minutah gledalci niso videli resnejših priložnosti, prvi  pa so preko Simića zapretili gostje, a je njegov strel zletel preko gola. Po dobre pol ure igre so po golu Benjamina Nygrena povedli domačini. Švedski napadalec je izkoristil trenutek nezbranosti slovenske obrambe in žogo po podaji iz kota pospravil v mrežo. Slovenski nogometaši so še pred koncem prvega polčasa uspeli izenačiti, ko je zadel član Fiorentine Renato Simić. Le minuto pred koncem prvega polčasa so Švedi ostali z igralcem manj, ko je sodnik José Luis Munuera Montero pot v slačilnico pokazal domačemu vezistu Hammarju.

Slovenski nogometaši so številčno prednost kronali v 54. minuti, ko je z glavo zadel Matija Burin in goste popeljal v vodstvo. A tudi pri tem rezultatu ni ostalo dolgo, saj je le štiri minute kasneje izenačil Jack Lahne. Rezultat se do konca tekme ni več spremenil in uvodna tekma kvalifikacij se je končala z rezultatom 2:2.

Na drugi tekmi skupine 9 so Ukrajinci visoko s 4:0 ugnali Estonce in zasedli prvo mesto na lestvici. Naslednja tekma za naše mlade nogometaše sledi že v soboto, ko se bodo pomerili proti vodilni Ukrajini.

Naloži več novic iz Mladinski nogomet

Slovenija suvereno ugnala Azerbajdžan

Kadetska reprezentanca se te dni mudi v Srbiji, kjer igra kvalifikacijski turnir za uvrsti…