V Bakovcih sta se v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo nogometašev do 17 let udarili reprezentanci Slovenije in Madžarske. Izbranci selektorja Boruta Jarca, ki so izgubili prvi kvalifikacijski obračun s Škotsko, so se tokrat prikazali v precej boljši luči in vzhodne sosede premagali z izidom 4:2.

Slovenijo je v vodstvo v 12. minuti obračuna popeljal Jan Urbas, sicer član Domžal, ki je zadel po hitrem protinapadu in podaji klubskega soigralca Zvonka Šušnjare. Slovenci so vodstvo povišali v 31. minuti, Šušnjara je na levi strani igrišča izsilil prekršek, žogo pa si je namestil Jan Tijanič in s strelom ob bližnji vratnici premagal madžarskega čuvaja mreže Patrik Demjéna. Tijanič, nogometaš ljubljanskega Interblocka, se je še drugič med strelce vpisal v 52. minuti, znova je bil natančen iz prostega strela, žoga pa je končala tik ob stičišču vratnice in prečnika. Po tretjem zadetku so Madžari ostali brez kapetana Györgya Hursána, ki je v 55. minuti prejel še drugi karton, kar pa ni ustavilo gostov. Ti so namreč v 68. minuti znižali vodstvo, potem ko je po kotu tudi z nekaj sreče zadel Bonifác Csonka. Vse dvome o zmagovalcu je v 71. minuti razblinil Zvonko Šušnjara, ki je zadel po protinapadu in podaji Tijaniča. Razpleta ni spremenil niti pozni zadetek Benceja Pávkovicsa, ki je moral v zaključku tekme zaradi dveh rumenih kartonov zapustiti igrišče. Madžari so tako srečanje končali le z devetimi možmi na zelenici.

Slovenci v zadnji tekmi čaka še obračun z valižanskimi vrstniki, s katerimi se bodo pomerili v soboto ob 16. uri, na igrišču v Slovenski Bistrici. Slovenija je z današnjo zmago skočila na drugo mesto razpredelnice.

SLOVENIJA U17 4:2 MADŽARSKA U17
Strelci: Repas (12), Tijanič (31, 52), Šušnjara (71); Csonka (68), Pavkovics (77)
Slovenija U17: Janžeković, Jurišič, Kuhar, Klemenčič, Hajdarević, Dedić (72 Žužek), Repas, Škrbec, Tijanič (76 Bračko), Brecl, Šušnjara (74 Gulić). Selektor: Borut Jarc.