Mladinci Maribora so se v Londonu dobro upirali favoriziranemu moštvo Chelseaja. Modri so resda prevladovali, a so Mariborčani priigrali zrelo igro in domačih, ki morda res niso igrali najboljše tekme v karieri, niso pustili do preveč priložnosti. Oba zadetka sta padla že v prvem polčasu, oba pa sta bila delo dvojca – Izzy Brown in Jeremie Boga. Prvi se je dvakrat izkazal v vlogi asistenta, drugi pa je dvakrat matiral vratarja Prinega in imel ob tem v drugem polčasu še eno izvrstno priložnost za tretji zadetek, a mu je veselje po silovitem strelu preprečil prečnik. V gostujočem taboru je največ prikazal Martin Kramarič, ki pa ob dobro postavljeni domači obrambi soigralcem ni uspel pripraviti resnejših priložnosti. Chelsea tudi po tretji tekmi ostaja pri popolnem izkupičku, Maribor je z ničlo na dnu skupine G, na drugo mesto je z zmago s 3:0 skočil Schalke.

UEFA Youth League – tretji krog. Glavni sodnik: Bryn Markham-Jones.
Surrey: Chelsea FC Training Ground.
CHELSEA 2:0 MARIBOR
Boga (13′, 45′)

Menjave
Chelsea: Wakefield – Sammutt (19′), Palmer – Musonda (60′), Ugbo – Brown (79′)
Maribor: Bjedov Kobe – Volmajer (77′), Polanc – Hajrić (81′), Mulalić – Grmek (92′)

CHELSEA
[team1]

MARIBOR
[team2]

Mladci v modrih dresih so proti mariborskim vratom pritisnili že po prvem žvižgu valižanskega sodnika Markham-Jonesa. Mariborčani so uvodne minute odigrali odigrali kar malce bojazljivo in panično ter žogo vselej, ko so prišli do nje, poslali daleč na polovico domačih. Nogometaši Chelseaja so imeli zato precejšnjo pobudo, a si resnejših priložnosti vse do 13. minute niso uspeli pripraviti. Zato pa sta v omenjeni minuti Brown in Boga, ki sta julija v dresu članske ekipe pričela prijateljski obračun z Olimpijo, z dvojno podajo izigrala gostujočo obrambo, s strelom v levi spodnji kot je vratarja Prinega matiral francoski napadalec Boga. Moštvo trenerja Gajserja je po prejetem zadetku zaigralo nekoliko bolje in pogumneje krenilo tudi v napad, a Štajerci do zaključnih strelov niso uspeli priti. V zaključku prvega polčasa so pobudo znova prevzeli domači in pred odhodom na odmor zadeli še drugič, še prej pa se je s tremi odličnimi obrambami izkazal Prineg. V 28. minuti je z desne strani igrišča prodrl rezervist Wakefield, nevarno sprožil, a je Prineg žogo odbil. V 36. in 42. minuti pa so si Londončani priborili dva prosta strela, a je Prineg obakrat dobro reagiral. V prvo je strel Colketta odbil mimo leve vratnice, šest minut kasneje pa je bil dobro postavljen ob poizkusu Musonde in strel odbil preko vrat. A domači so tik pred odhodom na odmor, v zadnji minuti rednega dela polčasa, vseeno zadeli še drugič. Zopet sta bila na delu Brown in Boga, ki sta obrambo vijoličastih izigrala že v 13. minuti. Kapetan Brown je žogo lepo nastavil Bogi, ta pa je z natančnim strelom z 20 metrov zadel v spodnji levi kot vrat nemočnega Prinega.

Uvod drugega polčasa je prinesel dokaj izenačeno nadaljevanje, čeprav so imeli Londončani žogo več v svoji posesti. Mariborčani so se osredotočali predvsem na hitre akcije, a so bili domači branilci vselej dovolj pozorni. V 54. minuti so Mariborčani le prišli do prvega strela, a je Hajrić zgrešil okvir vrat. Deset minut kasneje je na nasprotni strani igrišča, s strelom z dobrih 20 metrov poizkušal Palmer, a meril v naročje vratarja Prinega, ki je bil dobro postavljen. Mariborčani so najlepšo priložnost srečanja zapravili v 70. minuti, ko Rober po kotu Grmka žoge ni zadel najbolje in lepa priložnost je splavala po vodi. Chelsea je v 75. minuti odgovoril z dvema streloma Boge. Strelec dveh zadetkov je najprej izigral Uskokovića in s 15 metrov streljal preko vrat, nekaj sekund kasneje pa z roba kazenskega prostora sprožil pravo bombo, s katero je skorajda prelomil prečnik, ki je Maribor rešil pred tretjim prejetim zadetkom. V 87. minuti Prineg po predložku z leve strani igrišča ni najbolje reagiral in si je privoščil izlet v prazno, kar pa Colkett ob prisebnem Uskokoviću, ki je žogo pravočasno izbil, ni znal oziroma ni uspel izkoristiti. Mariborčani so sicer ob koncu tekme prevzeli pobudo v svoje noge, a so v zaključkih preveč oklevali in proti domačemu golu niso uspeli izstreliti novega naboja.