Kadetska selekcija Maribora se je s petkovo zmago nad Domžalami zavihtela na vrh lestvice 1. SKL. Varovanci trenerja Milana Žurmana, z 82 doseženimi zadetki sedmega strelca v zgodovini kluba, pa so dobre predstave na domačih zelenicah v minulih dneh potrdili tudi na mednarodnem turnirju na Madžarskem.

Mlade vijolice so že jeseni uspešno sodelovale na turnirju Future Talents Cup na Madžarskem in si v skupinskem delu tekmovanja zagotovile uvrstitev v četrtfinale. Po tem ko so se Štajerci oktobra dobro kosali  s konkurenco Sturma, bratislavskega Slovana in krakovske Wisle, so v četrtfinalu proti Partizanu iztržili novo zmago. Redni del tekme, ki je trajal dvakrat po 35 minut, se je končal 1:1, po vodstvu Beograjčanov, ki so v 22. minuti povedli po enajstmetrovki, je deset minut zatem izenačil Nino Kukovec. Potnika v polfinale so tako odločili udarci z bele točke, natančnejši so bili Mariborčani, ki so po zadetkih Horvata, Pirtovška, Kolmaniča, Kukovca, Frešerja, Šlambergerja in Džankića zmagali s 7:6, vratar Jurca pa je ubranil en poskus Partizana.

Za uvrstitev v finale bi morali Mariborčani ugnati zasedbo Rijeke, ki pa je bila močnejša in je slavila z izidom 1:4. Rečani so v dežju, ki ga je spremljal močan veter, hitro povedli z 2:0, za nekaj upanja pa sta po izdatni prednosti nasprotnika poskrbela Tadej Pirtovšek in Alen Jurca. Prvi z realizirano enajstmetrovko prepolovil prednost Rijeka, drugi pa je v 24. minuti ubranil udarec z bele točke. Prvi polčas se je tako končal z izidom 2:1, Štajerci pa so v nadaljevanju klonili še dvakrat in tako ostali brez finalnega dvoboja.

So pa bili Mariborčani spretnejši v današnjem dvoboju z ukrajinskim Karpatyjem, ki so ga ugnali z 2:0. Že v 17. minuti srečanja je bil natančen Tadej Pirtovšek, v 33. minuti pa je zmago potrdil Staš Dobaj. V tekmi za tretje mesto so sicer zaigrali Rene Artič, Nik Očko, Aljaž Džankić, Tadej Pirtovšek, Rok Frešer, Nick Hanik Horvat, Staš Dobaj, Nino Žugelj, Nino Kukovec, Mirko Mutavčić in Fran Slamberger, v nadaljevanju pa so priložnost za igro dobili še Žan Kolmanič, Miha Simonič, Marcel Žižek, Jaša Martinčič in Kliton Stavri Bozgo, sicer sin še ene mariborske legende Klitona Bozga.

Kadetska ekipa je zasedla 3. mesto na močnem turnirju v Budimpešti. @futuretalentscup