Kadetska reprezentanca se je danes ob 16. uri reprezentanco Walesa pomerila v tretjem obračunu kvalifikacij za evropsko prvenstvo kadetov. Slovencem bi bil ob ugodnem razpletu tekme med Škotsko in Madžarsko (vse razen zmage Madžarov), za napredovanje v nadaljevanje kvalifikacij dovolj tudi remi, a so morali izbranci selektorja Boruta Jarca po koncu tekme priznati premoč Walesu, ki se je tako skupaj s Škotsko, ti so z 2:1 premagali Madžarsko, uvrstili v elitni krog kvalifikacij.

Valižani so sicer že v 10. minuti imeli priložnost za vodstvo, saj je Kuhar v 9. minuti obračuna v kazenskem prostora podrl Wilsona. Žogo si je na belo točko nastavil kapetan Morrell, a je slovenski čuvaj mreže Janžeković prebral namero Valižana in z obrambo preprečil veselje nogometašev iz Otoka. Reprezentanca Walesa je prevladovala tudi v nadaljevanju obračuna, saj so si varovanci selektorja Williamsa skozi srečanje pripravili več priložnosti. Valižani so povedli v 37. minuti, ko je zadel Wilson. Otočani so pritiskali tudi v drugem polčasu, a so Slovenci mrežo gol uspešno branili do 66. minute, ko je mrežo še drugič zatresel Wilson. Končni izid je dve minuti pred iztekom rednega dela igre postavil Thomas. Valižani so se z zmago uvrstili v nadaljevanje kvalifikacij, Slovenci pa so zaključili s kvalifikacijami.

WALES U-17 3:0 SLOVENIJA U-17
Strelci: Wilson (37, 66)
Wales: L. Thomas, Smith (81 Davies), Harries, Evans, Graham, James (68 Byrnes), G. Thomas, Morrell, Wilson (80 Abbruzzese), Menayese, C. Evans. Selektor: David Williams.
Slovenija: Janžeković, Brecl (61 Gulić), Ahec, Kuhar (41 Žužek), Repas, Dedić, Šušnjara (71 Marcius), Klemenčič, Škrbec, Tijanić, Hajdarević. Selektor: Borut Jarc.