Predzadnji krog druge mladinske lige zahodne skupine je prinesel kup zanimivih dvobojev. Videli smo 22 golov in potrditev naslova prvaka. Moštvo Tabor Klančar Žerjavi iz Sežane je krog pred koncem sezone s petimi točkami naskoka osvojil naslov prvaka 2 SML ZAHOD.

PREGLED 21. KROGA :

• Mengeš: LABY’S MENGO 28 – ARNE TABOR 28 5:1 (2:0) Cerar 44′, Iriškić 45′, Brumec 74′ (11m), 85′, Majdič 86′ ; Pograjc 59′ RK: Tark Arslanov 74′ (Arne)
  • Dob: ROLTEK DOB – DREN VRHNIKA 0:0
  • Bilje: BILJE – PRIMORJE 2:3 (0:2) Križaj 54′, Preradović 66′ ; Horvat 6′, Simčič 43′, Đerić 80′
  • Sežana: TABOR KLANČAR ŽERJAVI – ŠENČUR 3:0 (2:0) Mahne-Vatovec 6′ (11m), Gec 40′, Furlan 75′
  • Izola: ELTA – GORICA 1:2 (1:1) Klun 10′, Medić 68′ (ag) ; Ebuka 17′
  • Lesce: ŠOBEC LESCE – INTERBLOCK 3:2 (2:2) Tomažič 7′ in 68′, Humerca 35′ ; Veiss 14′, 42′ RK: Domen Urbanija 42′ (Interblock)

V Mengšu smo videli detbi zadnjih dveh ekip lige, ki so ga visoko dobili domačini. Po vodstvu Primorja v Biljah, so Ajdovci v drugem polčasu popustili in domači žogobrcaji so pod taktirko Vlada Badžima izid izenačili. Junak srečanka je postal Nikola Đerić, ki je le pet minut po vstopu v igro priboril Primorju zmago. V Sežani so bili šampanjci že v hladilnikih, kar so morali varovanci Luke Markiča potrditi na zelenici. S tremi goli v mreži Šenčurja so to tudi storili in se veselili naslova prvaka. V Izoli so mladi ribari gostili Gorico. Izid polčasa je bil 1:1. Matija Klun je v enajsti minuti domačine s strelom iz 11m domačine popeljal v vodstvo, nakar smo videli preobrat, nesrečen avtogol in zmago gostov iz Nove Gorice. V Lescah smo videli pet golov. Kar 55 minut je ljubljanski Interblock igral z igralcem manj po izključitvi Urbanije. Na koncu je dvoboj sredine lestvice dobila Gorenjska zasedba trenerja Andreja Jožefa z golom Roka Tomažiča.