Vse lige se počasi zaključujejo, kot tudi druga liga vzhodne skupine mladincev. Dvanajsterica je minuli konec tedna igrala predzadnji krog letošnje sezone, kjer smo lahko videli 27 golov. Štiri gostujoče zmage, ter dve domači sta bili vpisani v tem krogu.

IZIDI 21. KROGA :

• Miklavž na Dravskem polju: MIKLAVŽ – DRAVOGRAD 1:5 (1:1) Pahernik 23′ ; Podlesnik 34′, Pori 66′, 82′ in 85′, Čavnik 90′

Miklavž na Dravskem polju, ki leži 9 km jugovzhodno od Maribora je bil prizorišče tekme med domačo zasedbo in gosti iz Koroške, ki jih s klopi vodi naš nekdanji reprezentančni kapetan Robert Koren. To je bila tekma 9 in 2 moštva lige. V prvem delu sezone je v Dravogradu slavilo domače moštvo s 3:1, ko so zadeli Podlesnik, Pori in Kovač. Štajerski gol pa je prispeval Nace Siter. Tokrat je bila glavna sodnica Tjaša Misja, ki je pokazala le en rumen karton. Videli pa smo kar šest golov. Domačine je v vodstvo sredi prvega polčasa popeljal 18-letni vezist Jan Pahernik. Za izenačenje in izid polčasa je svoj že 21 gol sezone zabil 18-letni Gal Podlesnik. V drugem polčasu smo videli preobrat gostov. Tine Pori je dal tri gole, enega pa je v izdihljajih tekme vratarju Drolcu zabil še Nejc Čavnik.

• Šmartno ob Paki: ŠMARTNO – MB TABOR 0:3

Nogometaši Tabora iz Maribora so prišli na gostovanje v Šmartno, da bi odigrali drugo tekmo s tekmeci, ki so jih v jesenskem delu doma ugnali z izidom 4:1. Začeli so igrati, pa se je poškodoval en domač igralec. Šmartno pa je začuda začela tekmo le z osmimi igralci v polju. Nato so se dogovorili, da tekmo predajo in kot velevajo pravila, je gostujoča ekipa brez boja prišla do zmage 3:0 in treh točk.

• Veržej: VERŽEJ – NAFTA 2:3 (1:2) Časar 12′, Ozbetič 67′ (11m), Martinjaš 19′, Žganec 41′ (11m), Donko 90+5′ RK: David Partlič 14′ (Nafta)

V Prlekiji smo videli zelo zanimivo tekmo. Veržej je gostil Nafto iz Lendave. Jeseni sta v Lendavi Časar in Plej zabila gola za zmago (2:0) tokratnih domačinov. Luka Časar je v dvanajsti minuti domačine popeljal v vodstvo. Tri minute kasneje je pordečel Partlič. A to gostov ni zmedlo, še več, štiri minute kasneje je Antonio Martinjaš zabil svoj peti gol sezone innizid izenačil. Po prekršku Tineta Šemrla je ob koncu polčasa iz enajstmetrovke goste v vodstvo popeljal Josip Žganec. Luka Andrašwc je storil prekršek in glavni sodnik Marko Romih je pokazal na belo točko, ki jo je uspešno realiziral domači kapetan Blaž Ozbetič. Vsi so mislili, da je kapetanov osmi gol sezone pomenil točko, a so se ušteli. Namreč v peti minuti podaljška je napadalec Matic Donko prinesel zmago Nafti.

• Celje: ŠAMPION – KETY EMMI BISTRICA 3:2 (2:0) Kocijan 18′ in 84′, Videčnik 25′ ; Kovačec 49′ in 65′

Dvoboj moštev s sredine lestvice je prineslo pet golov in tri strelce. Jeseni je Šampion s 4:2 slavil v Slovenski Bistrici. Tokrat so bili varovanci domačega stratega Bohana Arčana suvereni v prvem polčasu, ki so ga dobili z 2:0. Nato so malo popustili in dopustili gostom izenačenje. Dobrih pet minut pred koncem tekme pa je kapetan Šampiona Blaž Kocijan s svojim že 19 golom sezone poskrbel za zmago Celjanov.

• Jarenina: JARENINA – HAJDINA 0:2 (0:0) Horvat 89′, Ostroško 90+3′ RK: Rok Vezovnik 85′ (Jarenina)

Šesti obračun smo videli v drugi mladinski ligi med ekipama Jarenine in Hajdine. Jeseni je Hajdina doma slavila celo s 5:0. Tokrat je vse do zadnje minute kazalo na njun drugi neodločen izid, ko je svoj tretji gol sezone zabil vezist Hajdine Rok Horvat. Za povišanje izida in končni izid je v podaljšku je poskrbel Alen Ostroško.

• Krško: KRŠKO – RUDAR VELENJE 6:0 (2:0) Aremu 9′, 42′, 71′ in 75′, Galič ’55, Šutalo 90′

Tekma z največ obiskovalci je ponudila šest golov in šov domačega vezista, ki je zabil štiri gole in se s tem prebil na tretje mesto lestvice strelcev. Po prvem polčasu so Krčani vodili z 2:0, ko je oba gola zabil nigerijski nogometaš. Nato je v drugem dodal še dva, dva pa sta prispevala Max Galič v deseti minuti drugega polčasa in v zadnji minuti je šesto žogo v mrežo Velenjskemu vratarju Lanu Jovanoviću zabil 17-letni Niko Šutalo s svojim drugim golom sezone.