Crvena zvezda s slovensko četvorko drvi proti naslovu državnih prvakov, prvega po letu 2007. Rdeče-beli so danes z 2:0 premagali Radnički iz Niša in izkoristili kiks Partizana, ki se iz gostovanja v Kruševcu vrača z ničlo.

Za petnajsto zaporedno slavje Zvezde sta v drugem polčasu zadela Rakić, ki je vratarja gostov Filipovića matiral v 50. minuti, in Mrdja, ki je v 75. minuti zapečatil zmago. Dejan Kelhar in Nejc Pečnik sta v dresu Beograjčanov odigrala celotno srečanje, medtem ko je Dragan Jelić srečanje spremljal iz rezervne klopi gostov. Moštvo iz Marakane je z dvajseto prvenstveno zmago izkoristilo poraz najbližjega zasledovalca Partizana, ki je gostoval pri Napredku iz Kruševca in izgubil z 2:0.

Partizan je s porazom močno ogrozil možnosti za naslov državnega prvaka, saj štiri kroge pred koncem za večnim rivalom zaostaja šest točk. Beograjska velikana se bosta spopadla v soboto zvečer, Zvezda pa bi si z novo zmago praktično že zagotovila prvo mesto.