Med reprezentančnim odmorom so prvoligaške zelenice mirovale, zato so prvoligaši v okrnjeni zasedbi, saj so manjkali nogometaši, ki sodelujejo v reprezentancah, izkoristili za dodatne treninge, nekateri pa so odigrali tudi prijateljske tekme. V Bolgariji so med reprezentančnim odmorom odigrali pokalna tekmovanja. Prav tako pa ne počiva zelo zahtevna italijanska Serie B. Od Slovencev, ki si služijo kruh v tujini, je edini celotno srečanje v dresu bolgarskega Boteva iz Plovdiva odigral Elvedin Džinić.

V Bolgariji so med reprezentančnim odmorom prvoligaši v okrnjeni zasedbi odigrali pokalna tekmovanja. Nekdanji član Maribora in belgijskega Charleroija Elvedin Džinić, ki nikakor ne uspe najti mesta v ekipi na prvenstvenih tekmah, je tokrat dobil priložnost na pokalni tekmi. Rumeno-črni so v povratnem srečanju šestnajstine za pokal Bolgarije s tremi zadetki zanesljivo odpravili novopečenega prvoligaša Neftochimic iz Burgasa, ki se utaplja v finančnih težavah. Vodilni Ludogorets pa je v tem tednu odigral dve pokalni tekmovanji. Najprej so v sredo odigrali prvo tekmo pokalnega tekmovanja, kjer so s 4:1 premagali drugoligaša Runav Ruse. V 1. polčasu je dva zadetka dosegel napadalec Michel Platini, najprej je v 16. minuti izkoristil podajo Burzoga in potisnil žogo v mrežo. Isti napadalec je 34. minuti je po predložku Marcelinha z glavo dosegel drugi zadetek. V 2. polčasu pa je v 56. minuti podajo s kota izkoristil branilec Barthe, gostje so 65. minuti izid znižali, uspešen je bil kapetan gostov Dimov. Piko na i pa je pet minut pred koncem postavil Dani Abalo. Že omenjeni drugoligaš se je tri dni pozneje na povratnem srečanju  dobro upiral bolgarskemu prvaku, tako da maloštevilni gledalci v 1. polčasu niso videli zadetkov. V 2. polčasu je v 63. minuti zadel Nizozemec Virgil Misidjan, v 76. minuti je vodstvo povišal Mihail Aleksandrov, domači pa so častni zadetek dosegli v sodnikovem podaljšku, uspešen je bil Vladimir Kaptiev. Roman Bezjak na omenjenih srečanjih ni sodeloval, saj se z reprezentanco bori za uvrstitev na svetovno prvenstvo v Braziliji

V Serie B so konec tedna odigrali tekme 9. kroga. Vodilni Lanciano, ki letos še ne pozna poraza, je remiziral pri Ternani. Tretjeuvrščena Cesena je v gosteh z dvema zadetkoma premagala Juve Stabio. Palermo je v okrnjeni zasedbi, zaradi sodelovanja v reprezentanci je manjkal tudi Siniša Andjelković, so se doma mučili s Pescaro, edini zadetek za Sicilijance je v 1. minuti dosegel branilec Munoz, ki je izkoristil podajo iz kota in z glavo žogo pospravil v mrežo. Gostje so potem vse sile usmerili v napad, enkrat so zadeli tudi vratnico, toda v vratih je blestel domači vratar Sorrentino in tako dosegel, da so tri točke ostale doma. Siniša Andjelković je bil vpoklican v slovensko reprezentanco, Armin Bačinović in Aljaž Struna pa sta si omenjeni obračun ogledala s klopi za rezervne igralce. Palermo je s 14 točkami sedaj na 7. mestu, za vodilnim Lancianom zaostaja 5 točk. Jeleničeva Padova je na gostovanju pri Cittadeli izgubila in je z eno zmago, remijem in kar 6 porazi trdno zasidrana na zadnjem mestu.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Ludogorets 4-1 Dunav R. (Pokal)Dunav R. 1-2 Ludogorets (Pokal) V reprezentanci.
Elvedin Džinić (Botev) Neftochimic B. 0-3 Botev (Pokal) Odigral celotno srečanje. V 17. minuti prejel rumeni karton.