Miha Zajc je vse od 12. februarja, ko je še tretjič zapored dobil nekaj drobtinic v Serie A, zaman čakal na četrti nastop med italijanskimi prvoligaši. Včeraj, ko je Empoli gostoval na Sardiniji, je Šempetrčan le dobil novo priložnost za dokazovanje in jo zagrabil z obema rokama.

Primorec je v igro vstopil v 76. minuti, ko je Cagliari vodil že s 3:0 in tekma se je zdela odločena. A nato je na sceno stopil prav nekdanji član Bilj, Brava, Celja in Olimpije ter tri minute po vstopu v igro z močnim udarcem zabil za znižanje domače prednosti. Pet minut zatem se je slovenski reprezentant izkazal še s preigravanjem in podajo za gol Maccaroneja, a Empoli v izdihljajih dvoboja kljub vsemu ni uspel priti do izenačenja.

Zajc je po eksploziji priznal, da je vesel krstnega zadetka na italijanskih zelenicah, a bi ga raje zamenjal za točke svojega moštva: “Tekmo smo začeli zelo slabo, a v nadaljevanju smo popravili svojo igro, iskali smo izenačenje, a nam žal ni uspelo. Seveda sem zelo vesel, da sem dosegel svoj prvi zadetek in podajo, a žal to na koncu ni bilo dovolj za točko. Svojo statistiko bi raje zamenjal za zmago ekipe.”

Empoliju se je namreč približal šestnajsti Crotone, ki zaostaja le še točko, zasedbi s Provanse pa tako grozi zdrs na mesta, ki peljejo med drugoligaše. “V zadnjih dveh krogih se bomo morali pošteno potruditi, usodo držimo v svojih rokah. Na zadnji tekmi sezone se moramo najbolje pripraviti in ničesar prepustiti naključju,” pred obračunoma z Atalanto in Palermom pravi Zajc.