Medtem ko v Sloveniji na velikonočno nedeljo nogometne zelenice mirujejo, se marsikje po Evropi nogometaši za okroglim usnjem podijo tudi danes. Nič drugače ni niti na Škotskem, kjer so se v derbiju Championshipa pomerili nogometaši Rangersov in Heartsov, ki zasedata  vrh ligaške lestvice.

Obračun ekip iz Glasgowa in Edinburga, ki se tako kot Hibernian skušata vrniti med škotske prvoligaše, so po zanimivem boju dobili Rangersi, pomemben delež k zmagi pa je pristavil tudi Haris Vučkić, ki se je pred tednom ob zmagi nad Cowdenbeathom veselil dveh zadetkov. 22-letni Domžalčan je v obračunu z vodilnim moštvom lige v 38. minuti zadel za 2:0, potem ko je na desni strani kazenskega prostora iz igre vrgel enega od gostujočih branilcev, si žogo nastavil na levico in z natančnim poizkusom v daljši kot vratarja Neila Alexandra poskrbel za veselje domačih navijačev. Stvari so se za domače zapletle v 44. minuti, ko je bil zaradi neumnega prekrška izključen kapetan Lee McCulloch. Vučkić je bil ob polčasu žrtev taktične menjave, saj ga je trener Stuart McCall pred začetkom nadaljevanja na začudenje privržencev modrih zamenjal z branilcem Mohsnijem. Gostje kljub pritisku v drugem polčasu kaj več od častnega zadetka niso uspeli doseči, v 83. minuti je zaostanek znižal Zeefuik. Rangersi so niz neporaženosti podaljšali na devet tekem, kljub zmagi pa za vodilnimi Heartsi s tekmo manj zaostajajo za ogromnih 23 točk.

Precejšen delež zaslug pri nizu neporaženosti gre tudi na pleča Vučkića, ki je v zadnjem mesecu v Championshipu dosegel že pet zadetkov, zato ne čudi, da si ga želi McCall po koncu sezone zadržati v svojih vrstah, kar je za škotske medije potrdil tudi pred današnjo tekmo: “Če bom trener Rangersov tudi v naslednji sezoni, kar je vsekakor mogoče, je Haris igralec, ki mene in tudi klub zagotovo zanima, saj gre za zelo dobrega nogometaša,” je škotskim medijem priznal dolgoletni vezist Rangersov in Škotske, ki je z marčevskim prihodom na trenerski stolček preporodil Rangerse. A Vučkić naj bi imel snubce tudi v Angliji, zato Rangersov ne čaka nič kaj lahka naloga.

Jan Oblak in soigralci zaključili v ligi prvakov

Dortmund je na povratni tekmi v ligi prvakov gostil Atletico. Madridčani so na zahtevnem g…