Dalibor Volaš zagotovo ne obžaluje odločitve, da se je v lanskem poletju odločil za prestop v moštvu madžarskega Debrecena. 27-letni Ankarančan je z osmimi ligaškimi zadetki prvi strelec ekipe, dva zadetka pa je dosegel še v ligaškem pokalu.

Debrecen se je v četrtfinalu tekmovanja v dveh tekmah udaril z ekipo Puskas Akademia in jo premagal s skupnim izidom 5:3. Prvi obračun se je sicer končal z remijem 1:1, a ga je vodstvo tekmovanja naknadno registriralo z izidom 3:0, saj je v dresu Puskas Akademie nastopil nogometaš, ki ni imel pravice nastopa. Klub iz mesta na vzhodu Madžarske je kljub zajetni prednosti silovito odprl povratni obračun v goteh, ki je bil odigran pred praznimi tribunami, saj so rdeče-beli že v uvodu vodili z 0:2. Pod oba zadetka se je podpisal Dalibor Volaš, ki je vratarja Somodija premagal v 5. in 6. minuti. Volaš in soigralci so v nadaljevanju sicer popustili, kar so domačini izkoristili in z zadetkoma v 83. in 89. minuti srečanje obrnili v svojo korist, kljub temu pa zmaga s 3:2 ni bila dovolj za napredovanje. Volaš je na igrišču preživel celotno srečanje in v 66. minuti prejel tudi rumeni karton, še drugi Slovenec v moštvu Debrecena, Rene Mihelič, pa tokrat ni dobil priložnosti za dokazovanje.

Volaša, Miheliča in soigralce v nedeljo čaka nov težak obračun, saj v goste prihaja drugouvrščeni Győr, dres katerega nosi Rok Kronaveter. Debrecen bi se z morebitno zmago sedem krogov pred koncem prvenstva močno približal naslovu prvaka.