Madridskemu Atleticu tudi v tretjem poskusu ni uspelo osvojiti naslova evropskega prvaka. Še drugič v zadnjih treh sezonah je bil od rdeče-belih boljši mestni tekmec, ki je za razliko izpred dveh let slavil po izvajanju enajstmetrovk. Do le-teh so Madridčani prišli tudi po zaslugi Jana Oblaka, ki sicer ni imel veliko dela, a ga je opravil z odliko. Kljub temu je moral Škofjeločan, ki je z Benfico klonil tudi v finalu evropske lige, po tekmi čestitati igralcem belega baleta.

Prvi polčas ni prinesel kaj prida veliko dobrega nogometa, kar pa je bilo pričakovati. Tako smo večino vznemirjenja videli že v uvodnih minutah. Že v šesti minuti se je z obrambo izkazal Oblak, ki je po prostem strelu Balea zaustavil strel Benzemaja z dobrih šestih metrov. Zato pa je bil Škofjeločan premagan v 15. minuti, ko je Bale z glavo podaljšal prosti strel Kroosa, sodniki s Clattenburgom na čelu so spregledali prepovedani položaj Sergia Ramosa in kapetan Reala je žogo z bližine pospravil za hrbet slovenskega vratarja. Po vodstvu se je Real povlekel na svojo polovico, a nogometaši Atletica na postavljeno obrambo niso uspeli pripraviti resnejše grožnje.

Precej bolj dinamično pa je bilo v drugem polčasu, že v tretji minuti nadaljevanja je Atletico prišel do najstrožje kazni, po tem ko je Clattenburg presenetil ter po stiku Torresa in Pepeja pokazal na belo točko. Kompenzacija za gol Reala? Morda, pa vseeno … nocoj dokaj nevidni Griezmann ni zdržal pritiska in, čeprav je že premagal Navasa, žogo poslal v prečnik. A zapravljena najstrožja kazen rdeče-belih ni strla, varovanci trenerja Simeoneja so krenili v pravo ofenzivo. V 54. minuti je izvrstno priložnost po podajah Godina in Griezmanna zapravil Savić, ki je sicer iz težkega položaja meril mimo desne vratnice gola Reala. V 58. minute je iz razdalje sprožil Koke, a preko gola, že v naslednji minuti pa je po predložku z leve streljal še Saul Niguez. Mlajši brat koprskega vezista Jonyja je z glavo meril mimo leve vratnice.

V 70. minuti so prvič v drugem polčasu zapretili tudi nogometaši Reala, a je Oblak po hitrem protinapadu pravočasno zapustil svoja vrata in otežil delo Benzemaju. Francoz je z močnim strelom zgolj nastreljal slovenskega vratarja, ki je moral posredovati sploh prvič po 15. minuti dvoboja. Pred golom Atletica je bilo vroče tudi v 78. minuti, ko je Bale krenil v nevaren prodor, pritekel vse do kazenskega prostora, a  je po strelu Ronalda dobro posredoval Oblak, nato pa je strel Balea z gol črte izbil Savić. Real je bil za zapravljeno priložnost kaznovan že v naslednji minuti, ko je po hitrem napadu in predložku Juanfrana izenačil Carrasco. Joker trenerja Simeoneja je pobegnil Danilo in predložek z desne strani igrišča preusmeril v mrežo mestnega tekmeca. In finalni dvoboj se je nadaljeval v podaljšku.

V sodniškem dodatku je dlani Oblaka najprej ogrel Casemiro, ki je poskušal z razdalje, ob koncu pete minute pa je po kotu zapretil še Ronaldo, a se Oblak ni pustil premagati. Real je bil nekoliko konkretnejši tudi v nadaljevanju prvega podaljška, a Oblaku vse do premora ni bilo več potrebno posredovati. Slovenec v golu Atletica pravega dela ni imel niti večji del drugega podaljška, v katerem so bili nevarnejši nogometaši v belem, še posebej v izdihljajih podaljška. Tedaj je po strelu Ronalda in odbiti žogi sprožil Vasquez, v sodniškem dodatku pa je prav Oblak prestregel nevaren predložek Danila. Ostalo je pri izidu 1:1, o evropskem prvaku so odločali kazenski udarci.

Nogometaši so bili pri izvajanju strelov z bele točke izjemno natančni, z izjemo strela Marcela je bil Jan Oblak brez možnosti. Pri Realu so bili uspešni Vasquez, Marcelo, Bale, Sergio Ramos, podobno kot so pri Atleticu v polno zadeli Griezmann, Gabi, Saul Niguez, a je Juanfran v četrti seriji zadel zgolj desno vratnico in Cristiano Ronaldo je imel priložnost, da Realu prinese že enajsti naslov evropskega prvaka. Izkušeni Portugalec je v svojem slogu, podobno kot pred njim štirje soigralci je meril v levi kot Oblaka, zadel v polno in veselje privržencev Reala se je lahko pričelo, rdeče-beli pa so še drugič v treh sezonah

Jan Oblak in soigralci zaključili v ligi prvakov

Dortmund je na povratni tekmi v ligi prvakov gostil Atletico. Madridčani so na zahtevnem g…