Za nami je zadnji vikend v mesecu aprilu. Med strelce se je tokrat vpisala četverica slovenskih legionarjev. V škotski drugi ligi je znova v polno meril Haris Vučkić, Enej Jelenič je v italijanski Serie B premagal Jana Koprivca. V srbskem prvenstvu se je zadetka veselil Davor Škerjanc, ki prispeval pomemben delež k zmagi Voždovca. Dejan Mezga, nekdanji nogometaš Maribora, pa se je veselil ligaškega prvenca ob zmagi Hajduka. 23-letni Denis Kramar je avstralskem prvenstvu prejel prvič rdeči karton v sezoni. Reprezentančni vratar Jan Oblak je znova zaklenil svoja vrata v španskem prvenstvu.

Haris Vučkić je še enkrat več potrdil, da v dresu škotskega drugoligaša Rangersa igra v življenjski formi. V 83. minuti obračuna s Falkirkom je dosegel zadetek za znižanje na 1:2 in se veselil osmega zadetka v sezoni. Tik pred koncem sodniškega dodatka je soigralec Vučkića Law dosegel zadetek za končnih 2:2. Naš nogometaš je bil na zelenici od prve ter zadnje minute. V srbskem prvenstvu je do tretjega zadetka v sezoni prišel Davor Škerjanc. V 11. minuti je načel mrežo Jagodine ter goste iz Beograda povedel v vodstvo. Krilni napadalec Voždovca je igral do 75. minute, ko ga je zamenjal rojak Anej Lovrečič, medtem ko Dejan Đermanović ni igral. Srečanje se je z 1:2 končalo v korist Voždovca, ki se krčevito bori za obstanek med srbskimi prvoligaši. Branko Ilić ter Gregor Balažic sta odigrala večni derbi med Crveno zvezdo in Partizanom. Branilca Partizana odigrala derbi, ki se je končal brez zadetkov.

Poglejmo še v italijansko Serie B, kjer smo videli “slovenski” obračun med Perugio Jana Koprivca ter Livornom Eneja Jeleniča. Že v 11. minuti je Koprivca premagal prav Jelenič, ki je poskrbel za prekinitev 433 minut dolgega niza nepremaganosti Koprivca. 22-letni krilni napadalec je dosegel tretji zadetek v sezoni. V srečanju, ki se je končalo 1:1, sta naša legionarja odigrala vseh 90 minut. V Serie A je bil na sporedu derbi med Interjem ter Romo. Vrata Interja je znova branil Samir Handanović in po 226 minutah moral znova po žogo v svojo mrežo, saj ga je v 63. minuti premagal Nainggolan ter zadel za 1:1. Dve minuti pred koncem rednega dela je za zmago Interja z 2:1 zadel Icardi. Handanović je tik pred koncem tekme zaradi zavlačevanja dobil rumeni karton. Ostajamo pri vratarjih, a se selimo med španske prvoligaše. V dresu madridskega Atletica je nase znova opozoril Jan Oblak, ki je moral med tednom tik pred koncem obračuna z Realom priznati poraz, v La Ligi pa je v gosteh pri Elcheju spet zaklenil svoja vrata, na drugi strani pa so soigralci trikrat premagali vratarja. Oblak v šesti ligaški preizkušnji še četrtič ni prejel zadetka.

Na Hrvaškem je do ligaškega prvenca prišel Hrvat s slovenskim potnim listom Dejan Mezga. V dresu splitskega Hajduka je v 17. minuti obračuna s Slaven Belupom dosegel zadetek za 0:1. Zmago Hajduka z 0:2 je s klopi za rezervne nogometaše spremljal tudi Marko Ranilović. Visoko domačo zmago s 3:0 nad Istro pa je dosegla Kekova Rijeka. Nekdanji selektor naše reprezentance je v prvo enajsterico uvrstil Mirala Samadžića, ki je bil na zelenici od prve ter zadnje minute, medtem ko je Goran Cvijanović v igro vstopil v 63. minuti.

Za konec pa še poglejmo v Azijo. Slovensko udejstvovanje v najmočnejši avstralski prvi ligi je zaznamovala izključitev Denisa Kramarja. Branilec Perth Gloryja je v 52. minuti prejel prvi rumeni karton, v 76. minuti pa je po novem prekršku porumenel še drugič in bil posledično izključen. Soigralci so na koncu vendarle zmagali z 1:2. Domači Adelaide United je visoko premagal Melbourne City Roberta Korena, bilo je 4:1. Nekdanji reprezentančni kapetan je odigral celotno srečanje. Na Japonskem pa sta se srečala Zlatan Ljubijankić ter Milivoje Novaković. Urawa Ljubijankića je pred domačimi navijači Nagoyo premagala z 2:1. Zlatan je odigral celotno srečanje, Milivoje pa je igral dobro uro.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Gregor Zabret (Swansea City) Newcastle 2-3 Swansea C. Izven postave.
ANGLIJA – CHAMPIONSHIP
Matija Boben (Bolton) Bournemouth ?-? Bolton Ponedeljek ob 20:45 uri.
Jure Travner (FC Reading) Reading 0-2 Brentford Izven postave.
Žan Benedičič (Leeds United) Sheffield W. 1-2 Leeds United Izven postave, poškodba.
Dejan Kelhar (Sheffield W.) Sheffield W. 1-2 Leeds United Izven postave, poškodba.
ARGENTINA – PRIMERA DIVISION
Javier Atonio Grbec (Temperley) *** Prosti vikend.
AVSTRALIJA – A-LEAGUE
Denis Kramar (Perth Glory) WS Wanderes 1-2 Perth Glory Začel srečanje, v 52. ter 76. minuti prejel rumeni karton ter posledično rdeči karton.
Robert Koren (Melbourne City) Adelaide United 4-1 Melbourne C. Odigral celotno srečanje.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Tadej Trdina (WAC) WAC 2-1 Grodig Igral od 52. minute.
Sandi Lovrič (Sturm Graz) W. Neustadt 4-4 Sturm Graz Izven postave.
Robert Berić (Rapid Dunaj) Rapid Dunaj 1-1 Admira Odigral celotno srečanje.
AVSTRIJA – ERSTE LIGA
David Poljanec (SV Kapfenberg) Innsbruck 0-1 Kapfenberg Igral od 93. minute.
BELGIJA – JUPILER PRO LEAGUE
Etien Velikonja (Lierse) Lierse 3-1 Cercle Brugge Igral do 85. minute.
Martin Milec (Standard Liege) Charleroi 1-0 Standard Liege Odigral celotno srečanje.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Beroe 2-0 Ludogorets Odigral celotno srečanje.
BIH – PREMIJER LIGA
Nejc Mevlja (FK Zrinjski Mostar) Velež Mostar 1-1 Zrinjski M. ?
Taulant Kadrija (Radnik Bijeljina) Borac B. L. 1-1 Radnik B. ?
CIPER – FIRST DIVISION
Andraž Kirm (AC Omonoia Nicosia) Omonoia N. 1-1 AEK Larnaka Igral do 67. minute.
ČEŠKA – GAMBRINUS LIGA
Elvis Bratanović (Bohemians 1905) Bohemians 1905 1-0 Teplice Izven postave.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Bordeaux 1-1 Metz Izven postave.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Andraž Struna (PAS Giannina) PAOK 1-1 PAS Giannina Odigral celotno srečanje.
HRVAŠKA – 1. HNL
Marko Ranilović (Hajduk) S. Belupo 0-2 Hajduk Sedel na rezervni klopi.
Dejan Mezga (Hajduk) S. Belupo 0-2 Hajduk Igral do 88. minute, v 17. minuti dosegel zadetek za 0:1.
Goran Cvijanović (Rijeka) Rijeka 3-0 Istra 1961 Igral od 64. minute.
Miral Samadržić (Rijeka) Rijeka 3-0 Istra 1961 Odigral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Inter 2-1 AS Roma Odigral celotno srečanje, v 94. minuti prejel rumeni karton.
Vid Belec (Inter) Inter 2-1 AS Roma Izven postave.
Josip Iličić (Fiorentina) Fiorentina 1-3 Cagliari Sedel na rezervni klopi.
Valter Birsa (Chievo) Lazio 1-1 Chievo Izven postave, kaznovan zaradi kvote rumenih kartonov.
Boštjan Cesar (Chievo) Lazio 1-1 Chievo Odigral celotno srečanje, v 66. minuti prejel rumeni karton.
Dejan Lazarević (Sassuolo) Verona 3-2 Sassuolo Igral do 58. minute.
Jasmin Kurtić (Fiorentina) Fiorentina 1-3 Cagliari Sedel na rezervni klopi.
Siniša Anđelković (Palermo) Parma 1-0 Palermo Odigral celotno srečanje.
Luka Krajnc (Cesena) Genoa 3-1 Cesena Odigral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE B
Damir Bartulović (Vicenza) Vicenza 1-0 Varese Izven postave.
Aljaž Struna (Capri) Frosinone 1-0 Capri Odigral celotno srečanje.
Armin Bačinović (V. Lanciano) V. Lanciano 0-1 Pescara Odigral celotno srečanje, v 42. minuti prejel rumeni karton.
Maks Barišić (Catania) Catania 2-0 Ternana Izven postave.
Jan Koprivec (Perugia) Perugia 1-1 Livorno Odigral celotno srečanje.
Enej Jelenić (Livorno) Perugia 1-1 Livorno Odigral celotno srečanje, v 11. minuti dosegel zadetek za 0:1.
IZRAEL – LIGA HA´AL
Miha Mevlja (Sakhnin) M. Netanya 2-3 Sakhnin ?
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Nagoya) Urawa Reds 2-1 Nagoya Igral do 60. minute.
Zlatan Ljubijankić (Urawa Reds) Urawa Reds 2-1 Nagoya Odigral celotno srečanje.
JAPONSKA – J. LEAGUE DIVISION 2
Nejc Pečnik (JEF United) JEF United 0-2 Iwata Odigral celotno srečanje.
KAZAKHSTAN – FIRST DIVISION
Borut Semler (Akzhayik Uralsk) ? ?
Matic Maruško (Akzhayik Uralsk) ? ?
MALTA – PREMIER LEAGUE
Vito Plut (Floriana FC) Floriana 4-1 Naxxar Lions ?
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Safet Jahić (Donaujvaros) Donaujvaros 1-3 Ujpest Sedel na rezervni klopi.
Rene Mihelič (Debrecen) Honved 1-1 Debrecen Odigral celotno srečanje.
NEMČIJA – 1. BUNDESLIGA
Denis Perger (SC Freiburg) Stuttgart 2-2 Freiburg Izven postave, igra za drugo ekipo v 4.ligi.
Kevin Kampl (BvB 09) BvB 09 2-0 E. Frankfurt Igral od 79. minute.
Jon Gorenc Stankovič (BvB 09) BvB 09 2-0 E. Frankfurt Izven postave, igra za drugo ekipo v 3.ligi.
Tim Matavž (Augsburg) HSV 3-2 Augsburg Igral od 78. minute.
Mišo Brečko (Köln) Köln 1-1 Leverkusen Igral do 77. minute.
Dominic Maroh (Köln) Köln 1-1 Leverkusen Odigral celotno srečanje.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Nik Omladič (Eintracht B.) Eintracht B. ?-? Aue Ponedeljek ob 20:15 uri.
Zlatko Dedič (FSV Frankfurt) FSV Frankfurt 1-1 Aalen Igral od 78. minute.
Goran Šukalo (G. Fürth) Karlsruher 2-1 G. Fürth Izven postave.
ROMUNIJA – LIGA I
Rok Kronaveter (Petrolul Ploiesti) Ceahlaul ?-? Petrolul P. Ponedeljek ob 20:00 uri.
Kristan Ipša (Petrolul Ploiesti) Ceahlaul ?-? Petrolul P. Ponedeljek ob 20:00 uri.
RUSIJA – PREMIER LEAGUE
Dalibor Stevanović (T. Moskva) T. Moskva 0-2 CSKA Moskva Odigral celotno srečanje, v 45+1. minuti prejel rumeni karton.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Boban Jovič (Wisla) Wisla 2-0 Korona Odigral celotno srečanje.
Saša Aleksander Živec (Piast G.) Piast G. 3-0 Podbeskidzie Izven postave.
POLJSKA – 1. LIGA
Rok Elsner (Ol. Grudziadz) Ol. Grudziadz 2-1 Chrobry G. Odigral celotno srečanje.
Denis Popović (Ol. Grudziadz) Ol. Grudziadz 2-1 Chrobry G. Odigral celotno srečanje.
Liridon Osmanaj (Widzew Lodz) Widzew Lodz 1-0 Chojniczanka Igral drugi polčas.
Rok Štraus (Widzew Lodz) Widzew Lodz 1-0 Chojniczanka Igral do 72. minute.
SLOVAŠKA – CORON LIGA
Ajdin Redzić (Košice) Košice 2-1 Slovan Bratislava Izven postave, poškodba.
SRBIJA – SUPERLIGA
Emir Dautović (OFK Beograd) OFK Beograd 1-0 Rad Igral od 86. minute.
Dejan Djermanović (FK Voždovac) Jagodina 1-2 FK Voždovac ?
Anej Lovrečič (FK Voždovac) Jagodina 1-2 FK Voždovac Igral od 75. minute
Davor Škerjanc (FK Voždovac) Jagodina 1-2 FK Voždovac Igral do 75. minute, v 11. minuti dosegel zadetek za 0:1.
Gregor Balažic (Partizan) Crvena zvezda 0-0 Partizan Odigral celotno srečanje, v 75. minuti prejel rumeni karton.
Branko Ilić (Partizan) Crvena zvezda 0-0 Partizan Odigral celotno srečanje.
ŠKOTSKA – CHAMPIONSHIP
Nejc Praprotnik (Livingston) Raith 0-4 Livingston Izven postave.
Haris Vučkić (Rangers) Rangers 2-2 Falkirk Odigral celotno srečanje, 83. minuti dosegel zadetek za 1:2.
ŠPANIJA – LA LIGA
Rene Krhin (Cordoba) Cordoba 0-1 Ath. Bilbao Odigral celotno srečanje.
Jan Oblak (Atletico Madrid) Atletico Madrid 3-0 Elche Odigral celotno srečanje.
Bojan Jokić (Villarreal) Real Sociedad 0-0 Villarreal Odigral celotno srečanje.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Džengis Čavušević (St. Gallen) St. Gallen 1-2 Vaduz Igral do 76. minute.
TURČIJA – SUPER LIG
Rajko Rotman (Istanbul BB) Bursaspor 4-1 Istanbul BB Sedel na rezervni klopi.
TURČIJA – 1.LIG
Sašo Fornezzi (Antalyaspor) Alanyaspor 0-0 Antalyaspor Izven postave.
UZBEKISTAN – PROFESSIONAL FOOTBALL LEAGUE
Rok Roj (Nasaf Qarshi) Shortan Guzor 1-2 Nasaf Qarshi ?