Po Ligi prvakov se je s prvimi tekmami šestnajstine finala Lige prvakov pričela tudi Evropska liga. Za razliko od skupinskega dela Slovenci nimamo več tako bogatega zastopstva, danes je zaigral le Josip Iličić.

Samir Handanović je namreč obračun pri glasgowskem Celticu spremljal na rezervni klopi, milanski Inter pa je s Celticom remiziral 3:3. Milančani so sicer že v 13. minuti povedli z 2:0, zadela sta Shaqiri in Palacio, a so domači v treh minutah prišli do izenačenja. V 24. minuti je znižal Armstrong, dve minuti kasneje pa je lastno mrežo zatresel Campagnaro. Modro-črni so tretjič zadeli še pred odhodom na odmor, še drugič je zadel Palacio, a kljub temu ni ostalo pri gostujoči zmagi. V izdihljajih srečanja je izenačil Guidetti. Na Otoku je gostovala tudi Fiorentina. Firenčani Jasmina Kurtića niso prijavili za drugi del tekmovanja, Josip Iličić pa je v tekmi s Tottenhamom zaigral v zadnjih petih minutah, ko je zamenjal Maria Gomeza. Oba zadetka za remi 1:1 sta padla v prvem polčasu. Londončani so povedli v šesti minuti, preko Soldada, v 36. minuti pa je izid poravnal Basanta.

Svojega predstavnika smo imeli tudi med sodniki, saj je Slavko Vinčić s pomočniki pravico delil na tekmi v Franciji, kjer sta se pomerila Guingamp in kijevski Dinamo. Obračun se je končal z domačo zmago, čeprav so gostje z zadetkom Velosa povedli v 19. minuti, a nato po dveh neumnostih še v prvem polčasu ostali brez dveh igralcev. V 39. minuti je bil zaradi spotikanja izključen Jarmolenko, v zadnji minuti prvega polčasa pa si je po vsega štirih minutah igre zaradi nešportnega obnašanja predčasno pot pod prho prislužil še Belhanda. Domači so v drugem polčasu izkoristili številčno premoč in v 72. in 75. minuti, z zadetkoma Beauvueja in Dialla, prišli do pomembne zmage.

Mateja Zver do nove lovorike

V finalu avstrijskega pokala za ženske je St. Pölten potrdil vlogo favorita in v Dunajskem…