Ne le Saši Aleksandru Živcu in Urošu Korunu, ki sta se z današnjo zmago znova povzpela na vrh lestvice poljske Ekstraklase, še bolje v boju za dansko krono kaže Benjaminu Verbiču. Vojničan se je s Kobenhavnom nocoj veselil še šestnajste zmage v sezoni.

Levi iz danske prestolnice so na domači zelenici gostili četrtouvrščeni Midtjylland in ga v pravem festivalu zadetkov premagali s 5:3. Na “golijado” je kazalo že v uvodu obračuna, saj so gostitelji že v deveti minuti vodili z dvema zadetkoma prednosti. 2:0 je bil tudi izid polčasa, v nadaljevanje pa so bolje krenili gostje, ki so v 51. minuti z golom Martina Pusića znižali na 2:1. A sledil je ekspresno hiter odgovor Kobenhavna. Vajeti je v svoje roke prevzel prav Verbič, ki je po lepem preigravanju še tretjič v letošnji sezoni zadel z vrha kazenskega prostora.

V zaključku tekme se je pri domačih z dvema goloma izkazal še Jogensen, med obema zadetkoma pa so gostje z golom Poulsena v 82. minuti znižali na 4:2. Šest krogov pred koncem državnega prvenstva ima Kobenhavn sedem točk pred najbližjim zasledovalcem, Sonderjyskem.

Sturm Graz uspešen proti Rapidu

Sturm Graz je danes, ob 19.30 uri, v 27. krogu avstrijske Bundeslige, gostil SK Rapid. Dom…