Po Andražu Šporarju se naslova državnega prvaka veseli tudi Benjamin Verbič. Tudi Vojničan je s Kobenhavnom ponovil lanskoletni uspeh, levi pa so se v 24-letni zgodovini kluba veselili že 12. naslova.

Štiri kroge pred koncem sezone je bil za potrditev slavja dovolj remi pri Nordsjaellandu, s točko pa je Kobenhavn mestnemu tekmecu Bröndbyju ušel na že neulovljivih 16 točk prednosti. Verbič je srečanje pričel v začetni enajsterici gostov, igrišče pa zapustil v 58. minuti, ko so domači sicer vodili z 1:0. Osem minut zatem je za izenačenje zadel Cornelius.

Že devetega zadetka v letošnji sezoni, šestega v francoskem prvenstvu, pa se je razveselil Robert Berić. Krčan je tik pred koncem prvega polčasa izničil prednost Bordeauxa, ki je z golom Ounas povedel v 42. minuti. Gostje so v peti minuti vnovič povedli, a je Pajot domačim v 64. minuti priigral 50. točko sezone.

Champions,we run this city number 1…🍾🏆🎉

A post shared by Benjamin Verbic (@benjaminverbic7) on

Vipotnik z izjemnim zadetkom prekinil strelski post

Slovenski reprezentančni napadalec Žan Vipotnik je po dveh mesecih ponovno zablestel v dre…