Konec tedna slovenski nogometaši na tujem niso bili tako uspešni. Med strelce se je vpisal le napadalec Grödiga Tadej Trdina. S podajo pa se lahko pohvalita le mladi reprezentant Slovenije Enej Jelenič, ki je sodeloval pri zmagovitem zadetku, in Andraž Kirm, ki je streljal na gol, njegov soigralec pa je odbitek pospravil v mrežo.

V Avstriji je vodilni Salzburg počival, saj je bila tekma med Neustadtom in Salzburgom odpovedana. Na drugem mestu je presenetljivo Grödig. Slovenski napadalec Tadej Trdina je dosegel zadnji gol ob prepričljivi zmagi Grödiga proti Riedu s 3:0. Šesto mesto je zadržal Milaničev Sturm, ki je v gosteh z zadetkom Davida Schlofferja z 1:0 ugnal Wacker Innsbruck. Dunajska Austria pa je brez Dareta Vršića na tekmi z Admiro remizirala in prišla do točke.

Na Apeninskem polotoku so nogometaši Rome doma premagali Fiorentino, pri kateri Josip Iličić ni igral. Vodilni Juventus je z lahkoto odpravil Krhinovo Bologno. AC Milan je pri novincu Livorno le remiziral, točko je z dvema zadetkoma priskrbel Mario Balloteli. Valter Birsa je zaradi težav s stegensko mišico zelenico zapustil v 38. minuti.  Chievo pa je zmagal tretjič zapored, z 1:0 so bili boljši od novinca Sassuola, zmagoviti zadetek pa je v 55. minuti prispeval Therau. Branilec Boštjan cesar je edini igral celotno srečanje, medtem ko sta Dejan Lazarević in Jasmin Kurtić omenjeno tekmo spremljala s klopi za rezervne igralce. Gledalci na San Siroju so na tekmi med Interjem in Parmo videli kar šest zadetkov, trije v vsaki mreži. Pri drugem zadetku je veliko napako naredil Samir Handanović, ki je žogo izpustil, Marco Parolo pa jo je pospravil v mrežo. V Serie A še naprej vodi Juventus, Inter je z 28 točkami na četrtem mestu, potem sledi Fiorentina, AC Milan je na skromnem devetem mestu. ogorčen boj za obstanek med prvoligaši pa čaka Chievo, Sassuolo in Bologno. V Serie B je Palermo zmago zapravil v zadnji minuti sodnikovega podaljška, tako da se je moral zadovoljiti s točko. Na težkem gostovanju pri Ceseni je do dragocene zmage prišla Padova. Pri zmagovitem zadetku je s podajo sodeloval Enej Jelenič, Luka Kranj pa je poraz svoje ekipe spremljal s klopi.

Na Nizozemskem je PSV v hudi krizi. Vodilni Vitesse, pri katerem je pred nekaj leti igral Dalibor Stevanovič, je na gostovanju v Eindhovnu ponižal PSV s kar 6:2. Domači so šest minut pred koncem srečanja z zadetkom Karima Rekika znižal na 2:3, nato pa je sledila katastrofa, v katerem so gostje iz Arnhema v pičlih petih minutah dosegli kar tri zadetke in PSV prizadejali enega najvišjih domačih porazov v zadnjih letih. Groningem pa je doma presenetljivo poražen, z 2:1 je bil boljši Ado den Haag, nekdanji klub Aleksandra Radosavljevića. Domači so edini zadetek dosegli, po strelu Andraža Kirma na gol, odbitek pa je v mrežo pospravil njegov soigralec.

Vodilni Ludogorets je doma presenetljivo izgubil z 0:1 proti Levskemu iz Sofije. Gostje so zadeli že v 3. minuti po hudi zmedi domače obrambe v kazenskem prostoru. Domači so do konca tekme zapravili kar nekaj zrelih priložnosti za zadetek. Lepo priložnost je v prvem polčasu zapravil Roman Bezjak, ki se je sam znašel pred gostujočim vratarjem, ki je njegov strel ubranil. Razgradčani so v tem tednu z remijem in porazom zapravili lepo prednost, še vedno pa imajo le točko prednosti pred drugouvrščenim Litexom. Elvedin Džinić pa je derbi med Lokomotivo in Botevom iz Plovdiva spremljal s klopi. Omenjeni derbi se je končal brez zadetkov.

V drugi nemški ligi je bil vodilni Köln doma z 2:0 boljši od FSV Frankfurta in je na dobri poti do vrnitve med elito. Pri tokratni zmagi sta oba Slovenca odigrala celotno srečanje. Dynamo Dresden remiziral z Arminio Bielefeldom z 1:1. Zlatko Dedić je igral v zadnjih 25 minutah tekme.

Stojanovičeva Crvena zvezda je z zadetkom Dragana Mrdje v sodnikovem podaljšku ugnala Vojvodino in se tako Novosadčanom maščevala za poraz v srbskem pokalu. Jesenski naslov je s točko več od rdeče-belih osvojil Partizan. Kekeova Rijeka je jesenski del hrvaškega prvenstva končala na tretjem mestu. Na Kantridi so pred štiri tisoč gledalci remizirali s puljsko Istro. Pri domačih je s tremi zadetki blestel Andrej Kramarić.

Avtorja: Nicole Michaelis & Peter Dominko

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Robert Koren (Hull City) Swansea City – Hull City Tekma je v ponedeljek.
Etien Velikonja (Cardiff City) Crystal Palace 2:0 Cardiff City Izven postave.
Gregor Zabret (Swansea City) Swansea City – Hull City Tekma je v ponedeljek.
ANGLIJA – LEAGUE ONE
Haris Vučkić (Newcastle Utd) Rotherham 1-2 Rochdale Izven postave.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Kevin Kampl (RB Salzburg) Neustadt – Salzburg Odpovedano.
Dare Vršič (Austria Wien) Austria Vienna 2:2 Admira Izven postave.
Tadej Trdina (Grödig) Grödig 3:0 Ried Igral do 72. minute. V 70. minuti zadel za 1:0.
Robert Berić (Sturm) Innsbruck 0:1 Sturm Graz Odigral celotno srečanje.
AZERBAJDŽAN – PREMIER LEAGUE
Dejan Kelhar (Gabala) Gabala 2-1 Simurq Odigral celotno srečanje.
Lucas Horvat (FC Baku) Sumgayit City 1-2 FC Baku Odigral celotno srečanje.
Jure Travner (FC Baku) Sumgayit City 1-2 FC Baku Odigral celotno srečanje.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Ludogorets 0:1 Levski Odigral celotno srečanje.
Elvedin Džinić (Botev) Lok. Plovdiv 0:0 Botev Plovdiv Sedel na rezervni klopi.
CIPER – FIRST DIVISION
Denis Kramar (Enosis Neon) Kouklion 2-2 Paralimni Izven postave.
Nikola Tolimir (Enosis Neon) Kouklion 2-2 Paralimni Izven postave.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Bordeaux 1-0 Lille Izven postave.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Denis Popović (Panthrakikos) Panthrakikos 2-0 PAS Giannina Igral od 83. minute.
Dino Šeremet (Panthrakikos) Panthrakikos 2-0 PAS Giannina Odigral celotno srečanje.
Andraž Struna (PAS Giannina) Panthrakikos 2-0 PAS Giannina Igral od 35. minute.
Rok Elsner (Aris) Ergotelis 3:3 Aris Odigral celotno srečanje.
HRVAŠKA – PRVA HNL
Matija Škarabot (Rijeka) Rijeka 3:3 Istra Izven postave.
IZRAEL – LIGAT HAAL
Branko Ilić (H. Tel Aviv) H. Tel Aviv – Ashdod Tekma je v ponedeljek.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Inter 3:3 Parma Odigral celotno srečanje.
Josip Iličić (Fiorentina) Roma 2:1 Fiorentina Sedel na rezervni klopi.
Rene Krhin (Bologna) Bologna 0:2 Juventus Odigral celotno srečanje.
Valter Birsa (AC Milan) Livorno 2:2 AC Milan Igral do 38. minute, ko je igrišče zapustil zaradi poškodbe.
Boštjan Cesar (Chievo) Sassuolo 0:1 Chievo Odigral celotno srečanje. V 89. minuti prejel rumeni karton.
Dejan Lazarević (Chievo) Sassuolo 0:1 Chievo Sedel na rezervni klopi.
Jasmin Kurtić (Sassuolo) Sassuolo 0:1 Chievo Sedel na rezervni klopi.
ITALIJA – SERIE B
Siniša Anđelković (Palermo) Lanciano 1:1 Palermo Odigral celotno srečanje.
Aljaž Struna (Palermo) Lanciano 1:1 Palermo Poškodovan.
Armin Bačinović (Palermo) Lanciano 1:1 Palermo Igral v prvem polčasu.
Enej Jelenič (Padova) Cesena 0:1 Padova Odigral celotno srečanje. V 54. minuti podal za 0-1.
Danijel Marčeta (V. Lanciano) Lanciano 1:1 Palermo Izven postave.
Luka Krajnc (Cesena) Cesena 0:1 Padova Sedel na rezervni klopi.
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Omiya) Shonan 0:1 Omiya Ardija Izven postave.
Zlatan Ljubijankić (Omiya) Shonan 0:1 Omiya Ardija Igral do 90. minute.
KITAJSKA – SUPER LEAGUE
Luka Žinko (Hangzhou) Konec sezone.
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Rok Kronaveter (Győr) Győr 2:1 Haladas Igral od 52. minute.
Marko Ranilović (Kaposvar) Kecskemeti 2:1 Kaposvar Odigral celotno srečanje.
Dalibor Volaš (Debrecen) Mezokovesd 2:2 Debrecen Sedel na rezervni klopi.
MOLDAVIJA – DIVIZIA NATIONALA
Miral Samardžić (Sheriff)
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Dominic Maroh (Köln) Köln 2:0 FSV Frankfurt Odigral celotno srečanje.
Mišo Brečko (Köln) Köln 2:0 FSV Frankfurt Odigral celotno srečanje.
Zlatko Dedić (Dynamo D.) Bielefeld 1:1 Dynamo D. Igral od 65. minute.
Goran Šukalo (G. Fürth) Sandhausen 1:3 G. Fürth Poškodovan.
NIZOZEMSKA – EREDIVISIE
Andraž Kirm (Groningen) Groningen 1:2 Den Haag Odigral celotno srečanje. V 79. minuti streljal na gol, po odboju soigralec zadel za 1:1.
Tim Matavž (PSV) PSV 2:6 Vitesse Poškodovan.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Dalibor Stevanović (Slask) Widzew Lodz 0:0 Slask Odigral celotno srečanje.
Rok Štraus (Cracovia) Cracovia – Zaglebie Tekma je v ponedeljek.
PORTUGALSKA – PRIMEIRA LIGA
Jan Oblak (Benfica) Benfica 2:2 Arouca Izven postave.
Vid Belec (Olhanense) Olhanense 0:1 Rio Ave Odigral celotno srečanje.
ROMUNIJA – LIGA 1
Anej Lovrečič (Vaslui) Astra : Vaslui Tekma je v ponedeljek.
SLOVAŠKA – CORGON LIGA
Matic Maruško (S. Trnava) Zimski premor.
SRBIJA – SUPERLIGA
Nejc Pečnik (Crvena Zvezda) Crvena Zvezda 2:1 Vojvodina Odigral celotno srečanje.