Slaviša Stojanović je z Liersom v okviru trinajstega kroga že včeraj zvečer gostoval pri visokoletečem Genku. Obračun se ni končal po željah gostov, ki so doživeli še sedmi poraz v letošnji sezoni, a so imeli ob tem marsikaj povedati tudi čez sodniško ekipo, ki jo je vodil Wim Smet.

Sodniška ekipa je namreč v 65. minuti priznala zadetek Herva Kageja, čeprav je v spodnjem posnetku jasno razvidno, da se je žoga od prečnika odbila kakšen meter nazaj v igrišče. Genk je s tem povedel z 2:0, odločitev sodnikov pa je razburila tako nogometaše na zelenici, kot tudi klop rumeno-črnih. Slaviša Stojanović in pomočnik Miloš Kostić sta bila ob glasnih protestih poslana na tribuno, Smet pa je Pierre-Yvesu Ngawi pokazal rumeni karton. Slednji je v 76. minuti porumenel še drugič, drugi rumeni karton pa je v 80. minuti prejel še Traore, kar so domači izkoristili še za tretji zadetek, potem ko je v 83. minuti zadel Buffel.

Iz belgijske nogometne zveze so medtem že sporočili, da bo slovenski trenerski dvojec na klopi Liersa izpustil tekmo s Kortrijkom, obenem pa bo vsak od njiju moral plačati še 400 evrov denarne kazni.