Slovenskimi nogometaši v tujini zopet niso bili strelsko razpoloženi. Lahko pa omenimo, da sta s podajo pri zadetku sodelovala dva nogometaša. Prvi je Mišo Brečko, ki je podajo prispeval pri edinem zadetku za zmago Kölna v Münchnu, in je na dobri poti k povratku v 1. Bundesligo. Zlatan Ljubijankić pa je s podajo pri prvem zadetku nakazal preobrat Omiye Ardije, ki je na koncu osvojila dragoceno točko.

Pregled tokrat pričenjamo v drugi nemški ligi, kjer je vodilni Kölna z novo zmago na dobri poti k vrnitvi med prvoligaše. Kozlički so v nedeljo osvojili München. Na Allianz Areni, kjer se je zbralo 33.600 gledalcev, so z 1:0 premagali 1860 München. Zmagoviti zadetek pa je pet minut pred koncem dosegel norveški rezervist Bard Finne, ki je izkoristil podajo kapetana Miša Brečka. Od prve do zadnje minute je igral tudi drugi Slovenec Dominic Maroh. Drugouvrščeni Greuther Fürth se z gostovanju pri St. Pauliju domov vrača z dragoceno točko. Pri remiju je 57. minut sodeloval tudi Goran Šukalo. Veliko slabše pa gre Dedićevemu Dynamo iz Dresdna, ki je na skromnem 16. mestu, zato ga do konca sezone čaka ogorčen boj za obstanek v drugi ligi. Rumeno-črni so doma remiziral s Sandhausnom, gledalci pa niso dočakali zadetkov.

Pri naših severnih sosedih je Red Bull Salzburg, novi avstrijski prvak, tokrat doma brez zadetkov remiziral z Wacker Innsbruckom. Kevin Kampl je odigral vso tekmo in soigralce pripravil številne priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. Drugouvrščeni Gröding je na gostovanju pri Rapidu doživel visok poraz, domači so bili boljši s kar 4:0. Tadej Trdina je priložnost dobil v drugem polčasu. Sturm iz Gradca pa je na gostovanju pri Dunaju ostal praznih rok. Robert Berić, ki se je med tednom dvakrat vpisal med strelce, se tokrat ni vpisal med strelce. Njegov Sturm pa po novem porazu ostaja na šestem mestu.

V deželi tulipanov je PSV Eindhoven z domačim porazom proti Groningemu, ki je bil boljši z 2:3, prekinil zmagoviti niz, ki je trajal od 5. februarja. Tim Matavž ni kandidiral za srečanje, PSV pa je po 30. krogu na četrtem mestu. Pri zmagovalcih je Andraž Kirm v igro vstopil šele v sodnikovem podaljšku. Njegov Groningen pa se je z dragoceno zmago na štadionu Philips povzpel na osmo mesto.

V Italiji je AC Milan proti Chievu vpisal drugo zaporedno zmago, s katero se je na lestvici povzpel na 11. mesto. Z dvema zadetkoma je blestel Brazilec Kaka. Trener Clarence Seedorf na dvoboju s Chievom v igro ni poslal Valterja Birse, ki je tekmo spremljal s klopi. Pri poražencih je Boštjan Cesar v igro pa je vstopil v 68. minuti, ko je bil že postavljen končni rezultat, njegov soigralec Dejan Lazarević je obsedel na klopi za rezervne igralce. Klub iz Verone je na skromnem 16. mestu, tako da se mu obeta še krčevit boj za obstanek. Iličićeva Fiorentina je brez zadetkov remizirala na gostovanju pri Sampdorii v Genovi. Kranjčan je odigral 70 minut, Firenčani pa zdaj za tretjeuvrščenim Napolijem, ki je v derbiju kroga premagal Juventus, zaostajajo že 12 točk. Torino je v nedeljo doma z 2:1 premagal Cagliari. K pomembni zmagi, s katero so se rdeči biki povzpeli na deseto mesto, pa je pomagal tudi Jasmin Kurtić, ki je odigral vso tekmo. Veliko slabše pa gre Krhinovi Bologni, ki je svoje navijače razočarala z domačim porazom proti Atalanti. Oba zadetka je prejela že v uvodnih 26 minutah, vso tekmo pa je odigral Rene Krhin in bil pri gostiteljih med bolje ocenjenimi igralci. Bologna pa je v Serie A na kritičnem 17. mestu. V Serie B je vodilni Palermo na dobri poti k hitremu povratku med italijanske prvoligaše. Sicilijanci so gostovali pri Vareseju in osvojili vse tri točke. Do zmage je pomagal tudi Siniša Andjelković, ki je odigral vso tekmo. Armin Bačinović in Aljaž Struna nista kandidirala za nastop. Luka Kranjc pa je zmago Cesene nad Novaro spremljal s klopi za rezervne nogometaše.

Na Portugalskem je vodilna Benfica v derbiju 25. kroga v gosteh odpravila Brago (1:0). Jan Oblak pa je znova mrežo ohranil nedotaknjeno. Slovenski vratar se lahko pohvali, da je na 13 prvenstvenih nastopih prejel le tri zadetke. Benfica je z novo zmago, že osmo zaporedno v prvenstvu, zadržala sedem točk prednosti pred Sportingom, tretjeuvrščeni Porto pa ima po novem spodrsljaju, izgubil je pri Nacionalu, že 15 točk zaostanka. Olhanense je z 1:2 izgubil na gostovanju pri Academici v Coimbri. Slovenski vratar Vid Belec pa je branil vso tekmo in si v 43. minuti prislužil rumeni karton. Etien Velikonja pa je pri zmagi Ria Aveja na gostovanju pri Estorilu sodeloval zadnjih 15 minut. Nedaleč v Španiji je Villarreal brez pomoči Bojana Jokića doma nepričakovano proti Elcheju osvojil le točko. Rumena podmornica pa je na sedmem mestu, ki ne zagotavlja mesta v ligi Europa.

Na Hrvaškem je Kekova Rijeka v primorskem derbiju po zaslugi Ivana Krstanovića z 1:0 premagala Istro iz Pulja. Kljub zmagi je še vedno na drugem mestu lestvice, a se je vodilnemu zagrebškemu Dinamu, ki je z 2:3 izgubil v Osijeku, približala na osem točk zaostanka. V Srbiji je vodilna Crvena zvezda, ki jo vodi Slaviša Stojanović, navdušila z visoko zmago nad Voždovcem Nejc Pečnik in Dejan Kelhar sta na Marakani, tekmo je spremljalo več kot 15 tisoč gledalcev, odigrala vso tekmo. Dragan Jelić pa je z Radničkim iz Niša gostoval pri Vojvodini in ostal praznih rok.

Poljski Slask iz Wroclawa je ostal brez točk na gostovanju pri novincu Zawisza, usodni zadetek pa prejel osem minut pred koncem rednega dela. Dalibor Stevanović je odigral 85 minut, njegova ekipa pa po 28. krogu ostaja na skromnem 13. mestu. Rok Štraus pa je s Cracovio remiziral z Widzewu iz Lodža. V Bolgariji je vodilni Ludogorets prav tako remiziral z Botevom iz Plovdiva. Roman Bezjak je v igro vstopil v 65. minuti, ko je bil že postavljen neodločen rezultat.

V deželi vzhajajočega sonca je Shimizu S-Pulse doma moral priznati premoč proti Tokiu (1:3). Domači so povedli že v 5. minuti, nato pa so vajeti v noge prevzeli gostje iz japonskega velemesta. Milivoje Novaković je odigral vso tekmo, njegov klub je po petih krogih s štirimi točkami na skromnem 16. mestu. Nekoliko bolje pa gre Omiyi Ardiji na desetem mestu, ki je z 2:2 remizirala pri ekipi Kashiwa Reysol. Zlatan Ljubijankić se med strelce ni vpisal, zato pa je prispeval podajo za prvi zadetek gostov, ki so bili vse do končnice srečanja v izgubljenem položaju, saj so gostitelji na začetku drugega dela vodili že z 2:0. Nato pa je v zadnjih minutah dva zadetka dosegel branilec Šohei Takanaši in Omiyi priboril točko.

Avtorja: Nicole Michaelis & Janez Bučar

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Robert Koren (Hull City) Stoke City 1-0 Hull City  Sedel na rezervni klopi.
Gregor Zabret (Swansea City) Swansea City 3-0 Norwich  Izven postave.
ANGLIJA – LEAGUE ONE
Haris Vučkić (Rotherham)  Rotherham 2-1 Bristol City  Igral od 80. minute.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Kevin Kampl (RB Salzburg)  Salzburg 0-0 W. Innsbruck  Odigral celotno srečanje.
Tadej Trdina (Grödig)  Admira 4-0 Grodig  Igral od 46. minute.
Robert Berić (Sturm)  Rapid 2-0 Sturm  Odigral celotno srečanje.
AZERBAJDŽAN – PREMIER LEAGUE
Lucas Horvat (FC Baku)  FC Baku 2-1 Simurq Zaqatala  Ni podatka.
Jure Travner (FC Baku)  FC Baku 2-1 Simurq Zaqatala  Ni podatka.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets)  Ludogorets 1-1 Botev Plovdiv  Igral od 65. minute.
Tadej Apatič (Slavia Sofia)  Slavia Sofia ?-? Lok. Sofia  Ponedeljek ob 16.00 uri.
CIPER – PROTATHLIMA A’KATIGORIAS
Miran Burgič (Ethnikos A.)  AEK Larnaca 0-0 Ethnikos A.  Igral od 75. minute.
Milan Anđelković (Ethnikos A.)  AEK Larnaca 0-0 Ethnikos A.  Odigral celotno srečanje.
Nejc Potokar (AEL Limassol)  AEL Limassol 4-0 Ermis  Sedel na rezervni klopi.
ČEŠKA – GAMBRINUS LIGA
Elvis Bratanović (Teplice)  Jablonec 1-1 Teplice  Igral do 35. minute.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux)  Nantes 0-0 Bordeaux  Sedel na rezervni klopi.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Denis Popović (Panthrakikos)  Panthrakikos 2-3 Smyrnis  Izven postave.
Dino Šeremet (Panthrakikos)  Panthrakikos 2-3 Smyrnis  Izven postave.
Mirnes Šišić (OFI Crete)  Levadiakos 2-1 OFI Crete  Izven postave.
Andraž Struna (PAS Giannina)  Ergotelis 1-0 PAS Giannina  Igral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter)  Livorno ?-? Inter  Ponedeljek ob 20.45 uri.
Josip Iličić (Fiorentina)  Sampdoria 0-0 Fiorentina  Igral do 70. minute.
Rene Krhin (Bologna)  Bologna 0-2 Atalanta  Odigral celotno srečanje.
Valter Birsa (AC Milan)  AC Milan 3-0 Chievo  Sedel na rezervni klopi.
Boštjan Cesar (Chievo)  AC Milan 3-0 Chievo  Igral od 67. minute.
Dejan Lazarević (Chievo)  AC Milan 3-0 Chievo  Sedel na rezervni klopi.
Jasmin Kurtić (Torino)  Torino 2-1 Cagliari  Igral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE B
Siniša Anđelković (Palermo)  Varese 1-2 Palermo  Odigral celotno srečanje.
Aljaž Struna (Palermo)  Varese 1-2 Palermo  Izven postave.
Armin Bačinović (Palermo)  Varese 1-2 Palermo  Izven postave.
Enej Jelenič (Padova)  Padova 5-1 V. Lanciano  Poškodba.
Danijel Marčeta (V. Lanciano)  Padova 5-1 V. Lanciano  Izven postave.
Luka Krajnc (Cesena)  Cesena 2-0 Novara  Sedel na rezervni klopi.
IZRAEL – LIGAT HAAL
Branko Ilić (H. Tel Aviv)  H. Tel Aviv 4-0 Maccabi Haifa  Odigral celotno srečanje.
Bojan Djukić (M. Petah Tikva)  B. Jerusalem 3-0 M. Petah Tikva  Izven postave.
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Shimizu)  Shimizu 1-3 FC Tokyo  Odigral celotno srečanje.
Zlatan Ljubijankić (Omiya)  Kashiwa 2-2 Omiya  Odigral celotno srečanje, v 83. minuti podal za 2:1
KITAJSKA – SUPER LEAGUE
Luka Žinko (Hangzhou)  Guangzhou 6-2 Hangzhou  Igral od 65. minute.
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Rok Kronaveter (Györi)  Gyori 3-0 MTK Budapest  Izven postave.
Safet Jahić (Kaposvari)  Kaposvari 0-0 Paks  Izven postave.
Rene Mihelič (Debrecen)  Videoton 1-2 Debrecen  Igral do 68. minute.
Dalibor Volaš (Debrecen)  Videoton 1-2 Debrecen  Sedel na rezervni klopi.
MAKEDONIJA – PRVA FUDBALSKA LIGA
Anej Lovrečič (Vardar Skopje)  Vardar Skopje 6-0 Napredok  Ni podatka.
MOLDAVIJA – DIVIZIA NATIONALA
Miral Samardžić (Sheriff)  D.-A. Tiraspol 1-4 Sheriff  Odigral celotno srečanje.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Dominic Maroh (Köln)  Munich 1860 0-1 Koln  Odigral celotno srečanje.
Mišo Brečko (Köln)  Munich 1860 0-1 Koln  Odigral celotno srečanje, v 85. minuti podal za edini zadetek na srečanju, v 67. minuti prejel rumeni karton.
Zlatko Dedić (Dynamo D.)  Dynamo D. 0-0 Sandhausen  Odigral celotno srečanje.
Goran Šukalo (G. Fürth)  St. Pauli 2-2 G. Furth  Igral do 57. minute, v 31. prejel rumeni karton.
NIZOZEMSKA – EREDIVISIE
Andraž Kirm (Groningen)  PSV 2-3 Groningen  Igral od 92. minute.
Tim Matavž (PSV)  PSV 2-3 Groningen  Izven postave.
NORVEŠKA – TIPPELIGAEN
Rok Elsner (Haugesund)  Haugesund 1-1 Lillestrom  Odigral celotno srečanje, v 88. minuti prejel rumeni karton.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Dalibor Stevanović (Slask)  Zawisza 1-0 Slask  Igral do 85. minute.
Elvedin Džinić (Zaglebie Lubin)  Zaglebie Lubin ?-? Wisla  Ponedeljek ob 18.00 uri.
Rok Štraus (Cracovia)  Carcovia 1-1 Widzew Lodz  Odigral celotno srečanje.
PORTUGALSKA – PRIMEIRA LIGA
Jan Oblak (Benfica)  Braga 0-1 Benfica  Odigral celotno srečanje, v 91. minuti prijel rumeni karton.
Vid Belec (Olhanense)  Academica 2-1 Olhanense  Odigral celotno srečanje, v 42. minuti prejel rumeni karton.
Etien Velikonja (Rio Ave)  Estoril 0-1 Rio Ave  Igral od 85. minute.
SRBIJA – SUPERLIGA
Dragan Jelić (Radnički Niš)  Vojvodina 1-0 Radnički Niš  Igral do 60. minute.
Dejan Kelhar (Crvena Zvezda)  Crvena Zvezda 5-1 FK Vozdovac  Odigral celotno srečanje.
Nejc Pečnik (Crvena Zvezda)  Crvena Zvezda 5-1 FK Vozdovac  Odigral celotno srečanje.
ŠPANIJA – LA LIGA
Bojan Jokić (Villarreal)  Villarreal 1-1 Elche  Izven postave, kaznovan zaradi rumenih kartonov.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Džengis Čavušević (St. Gallen)  Sion 1-1 St. Gallen  Poškodba.
Miha Mevlja (Laussanne)  Zurich 0-3 Laussanne  Odigral celotno srečanje, v 55. minuti prejel rumeni karton.
TURČIJA – SUPER LIG
Sašo Fornezzi (Antalyaspor)  Kayserispor ?-? Antalyaspor  Ponedeljek ob 19.00 uri.
UKRAJINA – PREMIER LIGA
Gregor Balažic (Karpaty Lviv)  Karpaty Lviv 2-0 FC Sevastopol  Odigral celotno srečanje, v 73. minuti prejel rumeni karton.