Slovenija je v letošnji sezoni številčno zastopana tudi med srbskimi prvoligaši, saj v elitni Superligi igra kar peterica Slovencev. Nejc Pečnik že drugo sezono nosi dres Crvene zvezde, Branko Ilić je član rivala Partizana, ob Davidu Poljancu, ki je član Radničkega iz Kragujevca, pa za beograjska kluba igrata še Emir Dautović in Davorin Škerjanc.

Dautović, nekdanji član trboveljskega Rudarja in Maribora, nosi dres OFK-ja, Škerjanc pa je član Voždovca. Izkušeni krilni igralec, ki je v Sloveniji igral za Tabor, Primorje, Olimpijo in Krko, se je danes veselil prvega zadetka v dresu zmajev, ki so v sklopu gostovali dvanajstega kroga gostovali pri Napredku iz Kruševca in se z zmago z 0:2 odlepili od mest, ki vodijo med drugoligaše. Škerjanc je v 26. minuti po strelu s “škarjicami” postavil končni izid srečanja, potem ko je domačo mrežo štiri minut pred tem načel Džugurdić. Voždovac je slavil tretjič letos, in se z enajstimi točkami trenutno nahaja na trinajstem mestu ligaške razpredelnice.

Nejc Pečnik ima nekoliko manj razlogov za zadovoljstvo, saj je z Zvezdo na domači Marakani zgolj remiziral s Čukaričkim, obračun ni ponudil zadetkov, ravno tako kot ne obračun Mladosti in Radničkega, za katerega pa Poljanec ni igral.

Jan Oblak in soigralci zaključili v ligi prvakov

Dortmund je na povratni tekmi v ligi prvakov gostil Atletico. Madridčani so na zahtevnem g…