Za nami je nov uspešen vikend legionarjev. Nekateri izmed njih se bodo med reprezentančnim premorom znova mudili v domovini, nekateri so na reprezentančni zbor prišli malce boljše, nekateri spet slabše volje. Med najbolj motivirani je verjetno na reprezentančni zbor prišel Josip Iličić, saj je včeraj prispeval dve asistenci za svojo Fiorentino. Podobno velja tudi za Roberta Berića ter Branka Ilića, saj sta bila reprezentanta včeraj junaka dunajskega Rapida in beograjskega Partizana. Sanjski teden je vratarjem Janom Oblakom, saj je, potem ko je Atleticu pomagal do uvrstitve v četrtfinale Lige prvakov, dočakal še debi v španskem prvenstvu. Manj zadovoljstva je verjetno prisotnega pri Siniši Anđelkoviću, saj je Gorenjec “slovenskem” obračunu s Cesarjevim in Birsinim Chievom prejel karton rdeče barve. Med strelce se je v drug avstrijski ligi vpisal tudi David Poljanec.

Tokrat začenjamo v italijanski Serie A. Povratnik v slovensko reprezentanco Josip Iličić je na tekmi z Udinesejem prispeval kar dve podaji. Prvič je v 50. minuti s prostim strelom zaposlil Maria Gomeza, ki je izenačil na 1:1, nemški napadalec pa je dve minuti kasneje po podaji Slovenca vijoličaste povedel še v vodstvo. Kranjčan je igral dobrih 69 minut ter na začetku drugega polčasa prejel tudi rumeni karton. Jasmin Kurtić je za Fiorentino odigral celotno srečanja ter v 57. minuti ravno tako prejel rumeni karton. Srečanje se je končalo z 2:2. Reprezentanta Boštjan Cesar ter Valter Birsa sta s Chievom doma gostila reprezentančnega kolega Sinišo Anđelkovića. Slednjemu srečanje zaradi izključitve ne bo dolgo ostalo v spominu, za nameček je v 61. minuti zaradi igranja roko zakrivil enajstmetrovko, a na njegovo srečo Alberto Paloschi, ki je z zadetkom v 35. minuti odločil srečanje, ni izkoristil priložnosti, slovenski branilec pa je v 86. minuti nepravilno zadrževal Botta in si po drugem rumenem kartonu prislužil izključitev. Reprezentančni kapetan Cesar je odigral celotno srečanje, medtem ko je bil Birsa v 59. minuti zamenjan zaradi lažje poškodbe. Bodoči članski reprezentant Luka Krajnc je za domačo Ceseno znova odigral celotno srečanje proti Romi, ki je tudi zmagala z 0:1. Reprezentant Dejan Lazarević je s Sassuolom gostoval pri Empoliju ter ostal praznih rok, saj so domači slavili s 3:1. Nekdanji nogometaš Domžal je v igro prišel v 84. minuti srečanja. Poražen je bil tudi Samir Handanović, ki je z Interjem gostoval pri Sampdoriji. V 65. minuti je ga je z lepo izvedenim prostim strelom premagal Eder.

V avstrijskem prvenstvu je znova zablestel Robert Berić, saj je bil znova osrednji junak srečanja. Napadalec Rapida je v 48. minuti dosegel edini zadetek na gostovanju pri Wiener Neustadtu in se veselil že sedemnajstega zadetka v sezoni. Nekdanji mladinec Krškega je igral od prve pa do zadnje minute. Prvega zadetka v dresu Kapfenberga se je razveselil David Poljanec. V avstrijski drugoligaški druščini je v 21. minuti je z mojstrovino načel mrežo Hartberga, v 54. minuti pa je podal za drugi zadetek, na 0:2 je povišal nogometaš Witteveen. Na koncu je domačinom uspelo iztržiti remi 2:2. Napadalec je bil na zelenici vse do 92. minute. Branko Ilić je v srbskem prvenstvu dosegel že tretji zadetek sezone. Na gostovanju pri mestnem rivalu Čukaričkem je v 90. minuti dosegel zadetek za končnih 2:2 in Partizana rešil pred presenetljivim porazom. Reprezentančni branilec je tako kot Gregor Balažic v obrambi črno-belih odigral celotno srečanje.

Jan Oblak je dobro izkoristil poškodbo prvega vratarja Atletica Madrida Moyaja, saj je po uvrstitvi v četrtfinale Lige prvakov dočakal še debi v španskem prvenstvu. Da je bil debitantski nastop popoln, je pred domačimi navijači mrežo ohranilmrežo nedotaknjeno, njegovi soigralci pa so z dvema zadetkoma poskrbeli za pomembno zmago. Oblak se je očitno že vtisnil v srca navijačev, saj so mu slednji med tekmo že posvetili pesem: “Obli, Oblak vsak dan te imam raje”. Rene Krhin je s Cordobo gostoval pri Realu Sociedadu ter izgubil 3:1. Občasni reprezentant je odigral celotno srečanje in s klubom ostal na dnu ligaške razpredelnice. Prvič po jesenski poškodbi kolena je na klopi Villarreala sedel Bojan Jokić. Le tri dni po obračunu v Evropski ligi sta se Sevilla in Villarreal srečali še v španskem prvenstvu, znova pa so se zmage veselili Andaluzijci. Naš branilec ni dobil priložnosti za igro.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Gregor Zabret (Swansea City) Aston Villa 0-1 Swansea C. Izven postave.
ANGLIJA – CHAMPIONSHIP
Matija Boben (Bolton) Wigan 1-1 Bolton Izven postave.
Jure Travner (FC Reading) Charlton 3-2 FC Reading Izven postave.
Žan Benedičič (Leeds United) Blackpool 1-1 Leeds United Izven postave, poškodba.
Dejan Kelhar (Sheffield W.) Rotherham 2-3 Sheffield W. Izven postave, poškodba.
ARGENTINA – PRIMERA DIVISION
Javier Atonio Grbec (Temperley) Temperley ?-? Olimpo Torek ob 01:10 uri.
AVSTRALIJA – A-LEAGUE
Denis Kramar (Perth Glory) C.C. Mariners 1-1 Perth Glory Sedel na rezervni klopi.
Robert Koren (Melbourne City) Sydney FC 0-1 Melbourne C. Odigral celotno srečanje.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Tadej Trdina (WAC) WAC 3-2 Salzburg Izven postave, poškodba.
Sandi Lovrič (Sturm Graz) Sturm Graz 3-1 Admira Izven postave.
Robert Berić (Rapid Dunaj) W. Neustadt 0-1 Rapid Dunaj Odigral celotno srečanje, v 48. minuti dosegel edini zadetek na srečanju.
AVSTRIJA – ERSTE LIGA
David Poljanec (SV Kapfenberg) Hartberg 2-2 SV Kapfenberg Igral do 92. minute, v 21. minuti dosegel zadetek za 0:1 ter v 54. minuti podal za 0:2.
BELGIJA – JUPILER PRO LEAGUE
Etien Velikonja (Lierse) *** Prosti vikend.
Martin Milec (Standard Liege) *** Prosti vikend.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Ludogorets 0-0 Botev Plovdiv Igral drugi polčas srečanja.
BIH – PREMIJER LIGA
Nejc Mevlja (FK Zrinjski Mostar) Radnik Bijeljina 0-0 Zrinjski M. ?
Taulant Kadrija (Radnik Bijeljina) Radnik Bijeljina 0-0 Zrinjski M. ?
CIPER – FIRST DIVISION
Andraž Kirm (AC Omonoia Nicosia) Anorthosis 1-3 Omonoia N. Igral od 68. minute.
ČEŠKA – GAMBRINUS LIGA
Elvis Bratanović (Bohemians 1905) Bohemians 1905 0-0 Dukla Praga Igral do 82. minute.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Toulouse 2-1 Bordeaux Izven postave.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Andraž Struna (PAS Giannina) OFI Kreta ?-? PAS Giannina Preloženo srečanje.
HRVAŠKA – 1. HNL
Marko Ranilovič (Hajduk) NK Zagreb 2-0 Hajduk Sedel na rezervni klopi.
Dejan Mezga (Hajduk) NK Zagreb 2-0 Hajduk Odigral celotno srečanje, v 45. minuti prejel rumeni karton.
Goran Cvijanovič (Rijeka) Osijek 0-0 Rijeka Sedel na rezervni klopi.
Miral Samadržič (Rijeka) Osijek 0-0 Rijeka Izven postave, poškodba.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Sampdoria 1-0 Inter Odigral celotno srečanje.
Vid Belec (Inter) Sampdoria 1-0 Inter Izven postave.
Josip Iličić (Fiorentina) Udinese 2-2 Fiorentina Igral do 69. minute, v 50. ter 52. minuti podal za oba zadetka in v 48. minuti prejel rumeni karton.
Valter Birsa (Chievo) Chievo 1-0 Palermo Igral do 59. minute.
Boštjan Cesar (Chievo) Chievo 1-0 Palermo Odigral celotno srečanje.
Dejan Lazarević (Sassuolo) Empoli 3-1 Sassuolo Igral od 84. minute.
Jasmin Kurtić (Fiorentina) Udinese 2-2 Fiorentina Odigral celotno srečanje, v 57. minuti prejel rumeni karton.
Siniša Anđelković (Palermo) Chievo 1-0 Palermo Začel srečanje, v 61. minuti in 86. minuti prejel rumeni karton ter posledično prejel tudi rdeči karton.
Luka Krajnc (Cesena) Cesena 0-1 AS Roma Odigral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE B
Damir Bartulović (Vicenza) Modena 1-2 Vicenza Izven postave.
Aljaž Struna (Capri) Ternana 0-1 Capri Izven postave, kaznovan zaradi kvote rumenih kartonov.
Armin Bačinovič (V. Lanciano) Pro Vercelli 2-1 V. Lanciano Odigral celotno srečanje.
Maks Barišič (Catania) Virtus Entella 2-0 Catania Sedel na rezervni klopi.
Jan Koprivec (Perugia) Avellino 1-2 Perugia Odigral celotno srečanje.
Enej Jelenič (Livorno) Livorno 0-1 Cittadella Odigral celotno srečanje.
IZRAEL – LIGA HA´AL
Miha Mevlja (Sakhnin) Sakhnin 1-0 H. Haifa ?
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Nagoya) Nagoya 1-1 Kashima Odigral celotno srečanje.
Zlatan Ljubijankić (Urawa Reds) Hirošima 0-0 Urawa Reds Igral od 56. minute.
JAPONSKA – J. LEAGUE DIVISION 2
Nejc Pečnik (JEF United) Tochigi 1-1 JEF United Odigral celotno srečanje.
KAZAKHSTAN – FIRST DIVISION
Borut Semler (Akzhayik Uralsk) ? ?
Matic Maruško (Akzhayik Uralsk) ? ?
MALTA – PREMIER LEAGUE
Vito Plut (Floriana FC) Floriana FC 0-0 Qormi Odigral celotno srečanje.
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Safet Jahić (Donaujvaros) Donaujvaros 0-2 Gyor Izven postave.
Rene Mihelič (Debrecen) Debrecen 1-0 Ujpest Igral do 83. minute.
NEMČIJA – 1. BUNDESLIGA
Denis Perger (SC Freiburg) Freiburg 2-0 Augsburg Igra za drugo ekipo v 4. ligi.
Kevin Kampl (BvB 09) Hannover 2-3 BvB 09 Sedel na rezervni klopi.
Jon Gorenc Stankovič (BvB 09) Hannover 2-3 BvB 09 Izven postave, igral srečanje za drugo ekipo v 3. ligi.
Tim Matavž (Augsburg) Freiburg 2-0 Augsburg Igral od 70. minute.
Mišo Brečko (Köln) Köln 1-1 Bremen W. Sedel na rezervni klopi.
Dominic Maroh (Köln) Köln 1-1 Bremen W. Odigral celotno srečanje.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Nik Omladič (Eintracht B.) Eintracht B. 0-0 Ingolstadt Odigral celotno srečanje.
Zlatko Dedič (FSV Frankfurt) FSV Frankfurt 1-1 Sandhausen Igral od 68. minute.
Goran Šukalo (G. Fürth) Aue 0-0 G. Fürth Igral od 93. minute.
ROMUNIJA – LIGA I
Rok Kronaveter (Petrolul Ploiesti) CFR Cluj 0-1 Petrolul P. Igral do 71. minute.
Kristan Ipša (Petrolul Ploiesti) CFR Cluj 0-1 Petrolul P. Igral od 62. minute ter v 85. minuti prejel rumeni karton.
RUSIJA – PREMIER LEAGUE
Dalibor Stevanovič (T. Moskva) T. Moskva 0-1 Sp. Moskva Odigral celotno srečanje.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Boban Jovič (Wisla) Wisla 2-1 Cracovia Odigral celotno srečanje, v 51. minuti prejel rumeni karton.
Saša Aleksander Živec (Piast G.) Piast G. 1-2 Korona Odigral celotno srečanje.
POLJSKA – 1. LIGA
Rok Elsner (Ol. Grudziadz) Wisla Plock 1-0 Ol. Grudziadz Igral do 84. minute.
Denis Popovič (Ol. Grudziadz) Wisla Plock 1-0 Ol. Grudziadz Odigral celotno srečanje, v 85. minuti prejel rumeni karton.
Liridon Osmanaj (Widzew Lodz) Widzew Lodz 0-0 Arka Odigral celotno srečanje, v 50. minuti prejel rumeni karton.
Rok Štraus (Widzew Lodz) Widzew Lodz 0-0 Arka Igral do 61. minute.
SLOVAŠKA – CORON LIGA
Ajdin Redzić (Košice) Košice 2-1 B. Bistrica Izven postave, poškodba.
SRBIJA – SUPERLIGA
Emir Dautović (OFK Beograd) OFK Beograd 1-0 Borac Odigral celotno srečanje.
Dejan Djermanovič (FK Voždovac) Radnički 1923 2-1 Voždovac Igral od 71. minute.
Anej Lovrečič (FK Voždovac) Radnički 1923 2-1 Voždovac Igral do 71. minute.
Davor Škerjanc (FK Voždovac) Radnički 1923 2-1 Voždovac Igral do 58. minute.
Gregor Balažic (Partizan) Čukarički 2-2 Partizan Odigral celotno srečanje.
Branko Ilič (Partizan) Čukarički 2-2 Partizan Odigral celotno srečanje, v 90. minuti dosegel zadetek za 2:2.
ŠKOTSKA – CHAMPIONSHIP
Nejc Praprotnik (Livingston) Livingston 1-2 Dunbarton Izven postave.
Haris Vučkić (Rangers) Hibernian 0-2 Rangers Igral od 84. minute.
ŠPANIJA – LA LIGA
Rene Krhin (Cordoba) Real Sociedad 3-1 Cordoba Odigral celotno srečanje.
Jan Oblak (Atletico Madrid) Atletico Madrid 2-0 Getafe Odigral celotno srečanje.
Bojan Jokić (Villarreal) Villarreal 0-2 Sevilla Sedel na rezervni klopi.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Džengis Čavušević (St. Gallen) Vaduz 3-1 St. Gallen Igral drugi polčas srečanja.
TURČIJA – SUPER LIG
Rajko Rotman (Istanbul BB) Istanbul BB 3-1 Genclerbirligi Izven postave.
TURČIJA – 1.LIG
Sašo Fornezzi (Antalyaspor) Osmanlispor 1-2 Antalyaspor Izven postave.
UZBEKISTAN – PROFESSIONAL FOOTBALL LEAGUE
Rok Roj (Nasaf Qarshi) OTMK Olmaliq ?-? Nasaf Qarshi Torek ob 13:30 uri.