Za slovenskimi legionarji je dokaj individualno dokaj uspešen vikend. Ta bo še posebej v spominu ostal tudi Etienu Velikonji in Harisu Vučkiću, v preteklosti velikima upoma slovenskega nogometa, ki bosta spomlad minute, in upamo, da tudi zadetke, nabirala v Belgiji oziroma na Škotskem. Ob debiju v dresu avstralskega Perth Gloryja se je zadetka veselil tudi Denis Kramar, petega ligaškega zadetka v sezoni pa se je veselil Džengis Čavušević. Dejan Lazarevič je zaigral prvič za Sassuolo, Samir Handanovič pa je ohranil mrežo nedotaknjeno. Prvič je v dresu Eintrachta zaigral tudi Nik Omladič, medtem ko bo moral Rene Krhin na debi v dresu španske Cordobe še nekoliko počakati.

Za začetek gremo v Avstralijo, kjer v najmočnejšem tekmovanju igrata dva slovenska nogometaša. 23-letni branilec Denis Kramar je prvič zaigral za Perth Glory, sicer vodilnega prvoligaša. Srečanje je pričel na klopi za rezervne nogometaše, v igro pa vstopil nekaj minut po drugem polčasu. V 68. minuti je zakrivil enajstmetrovko, posledični prejel tudi rumeni karton, vendar se je v 73. minuti odkupili za napako s prvim zadetkom za novi klub, ko je izid znižal na 1:2. Na žalost je moral s soigralci priznati poraz proti Sydneyju, ki je bil boljši z 1:3. Nekdanji kapetan izbrane vrste Robert Koren pa je v dresu Melbourne Cityja odigral celotno srečanje na mestnem derbiju z Melbourne Victoryjem. V gosteh je bil poražen s 3:0.

Nekdanji mladi reprezentant Haris Vučkić si je prvič nadel dres padlega škotskega velikana. Rangersi se počasi vračajo na pota stare slave, a ob debiju Domžalčana se ni razpletlo po željah. V pokalnem tekmovanju so modri na domačem igrišču gostili Raith Roverse, sicer ligaške tekmece, pisala se je 61. minuta, ko je posojeni nogometaš Newcastle Uniteda v polno zadel po diagonalnem strelu v spodnji levi kot gostujočih vrat in izenačil na 1:1. Vseeno je bil zadetek premalo, saj so si gostujoči nogometaši v 75. minuti prigrali veliko zmago in z izidom 1:2 napredovali v četrtfinale pokalnega tekmovanja. Prvega zadetka v članski konkurenci po lanskem aprilu se je razveselil tudi Etien Velikonja, potem ko je v 25. krogu belgijskega prvenstva dosegel prvenec v dresu Liersa. V 27. minuti je uspešno izvedel enajstmetrovko za 0:1 ter srečanje odigral v celoti, s soigralci pa se je veselil gostujoče zmage, bilo je 2:3, kar je bila prva zmaga za Lierse po 18. oktobru. Slovenski reprezentant Martin Milec je s Standardom na domačem igrišču prišel do pomembne zmage nad Mouscronom, ki je izgubil z 3:0. Milec je odigral celotno srečanje. Nadaljevanje švicarskega državnega prvenstva je dobro odprl tudi Džengis Čavušević. Trener Jeff Saibene je občasnega reprezentanta v igro poslal v 57. minuti, 20 minut kasneje je z zadetkom za znižanje na 1:3 poskrbel za nekaj upanja domačega moštva, a se je na koncu izkazalo, da je šlo zgolj za častni zadetek, saj je Zürich v zaključku dosegel še en zadetek.

V italijanski Serie A so odigrali nov krog, znova pa je zaigralo tudi nekaj Slovencev. Med njimi je bil tudi Dejan Lazarević, ki je prvič zaigral za svoj novi klub. V dresu Sassuola je na gostovanju pri Sampdorii odigral celotno srečanje, ki se je končalo z rezultatom 1:1. Reprezentančni vratar Samir Handanović je z Interjem proti Palermu slavil z visokih 3:0. Siniše Anđelkovića zaradi izpolnjene kvote rumenih kartonov ni bilo v kadru Sicilijancev.  V dresu Cesene je vseh 90 minut znova odigral obetavni Luka Krajnc, ki po prvi polovici sezone, ko ni dobil veliko priložnosti, očitno znova postaja pomemben člen ekipe. Cesena je v gosteh pri Empoliju sicer izgubila z 2:0.

V dresu novih delodajalcev se je prvič predstavil tudi Nik Omladič. V drugi nemški Bundesligi je nekdanji član Šmartnega, Rudarja in Olimpije v 69. minuti doživel prve izkušnje v tujini, a je za uvod s soigralci pri Eintrachtu iz Brauschweinga doživel domači poraz proti Kaiserslauternu, ki je slavil z 0:2. Boljše volje pa je lahko slovenski reprezentant Kevin Kampl, saj je s svojimi soigralci slavil pomembno zmago v gosteh z 0:3. V najmočnejši nemški ligi je 24-letni nogometaš Borussie na zelenici Freiburga preigral dobrih 68 minut, pri treh zadetkih rumeno-črnih pa ni sodeloval.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Gregor Zabret (Swansea City) Swansea C. 1-1 Sunderland Izven postave.
ANGLIJA – CHAMPIONSHIP
Jure Travner (FC Reading) Wolves 1-2 FC Reading Izven postave.
Žan Benedičič (Leeds United) Leeds United 0-1 Brentford Izven postave, poškodba.
Dejan Kelhar (Sheffield W.) Sheffield W. 1-1 Cardiff Izven postave, poškodba.
ARGENTINA – PRIMERA DIVISION
Javier Atonio Grbec (Temperley) *** Začetek novega prvenstva 13.2.2015
AVSTRALIJA – A-LEAGUE
Denis Kramar (Perth Glory) Perth Glory 1-3 Sydney FC Igral od 47. minute, v 73. minuti dosegel zadetek za 1:2 ter v 68. minuti prejel rumeni karton (zakrivil 11-M).
Robert Koren (Melbourne City) Melbourne V. 3-0 Melbourne C. Odigral celotno srečanje.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Tadej Trdina (WAC) *** Zimski premor.
Sandi Lovrič (Sturm Graz) *** Zimski premor.
Robert Berić (Rapid Dunaj) *** Zimski premor.
AVSTRIJA – ERSTE LIGA
David Poljanec (SV Kapfenberg) *** Zimski premor.
AZERBAJDŽAN – PREMIER LEAGUE
Lucas Horvat (FC Baku) Karabag 4-1 FC Baku ?
BELGIJA – JUPILER PRO LEAGUE
Etien Velikonja (Lierse) Waregem 2-3 Lierse Odigral celotno srečanje, v 27. minuti dosegel zadetek iz 11-m za 0:1
Martin Milec (Standard Liege) St. Liege 3-0 Mouscorn P. Odigral celotno srečanje.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) *** Zimski premor.
BIH – PREMIJER LIGA
Nejc Mevlja (FK Zrinjski Mostar) *** Zimski premor.
Taulant Kadrija (Radnik Bijeljina) *** Zimski premor.
CIPER – FIRST DIVISION
Andraž Kirm (AC Omonoia Nicosia) Ayia Napa 1-3 Omonoia N. Odigral celotno srečanje.
ČEŠKA – GAMBRINUS LIGA
Elvis Bratanović (Bohemians 1905) *** Zimski premor.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Evian TG 0-1 Bordeaux Izven postave.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Andraž Struna (PAS Giannina) Levadiakos 1-2 PAS Giannina Odigral celotno srečanje, v 49. minuti prejel rumeni karton.
HRVAŠKA – 1. HNL
Marko Ranilovič (Hajduk) *** Prosti vikend.
Dejan Mezga (Hajduk) *** Prosti vikend.
Goran Cvijanovič (Rijeka) *** Prosti vikend.
Miral Samadržič (Rijeka) *** Prosti vikend.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Inter 3-0 Palermo Odigral celotno srečanje.
Vid Belec (Inter) Inter 3-0 Palermo Izven postave.
Josip Iličić (Fiorentina) Fiorentina 3-2 Atalanta Sedel na rezervni klopi.
Valter Birsa (Chievo) Parma ?-? Chievo Prestavljeno zaradi snega.
Boštjan Cesar (Chievo) Parma ?-? Chievo Prestavljeno zaradi snega.
Dejan Lazarević (Sassuolo) Sampdoria 1-1 Sassuolo Odigral celotno srečanje, v 23. minuti prejel rumeni karton.
Jasmin Kurtić (Fiorentina) Fiorentina 3-2 Atalanta Sedel na rezervni klopi.
Siniša Anđelković (Palermo) Inter 3-0 Palermo Izven postave, kaznovan zaradi parnih rumenih kartonov.
Luka Krajnc (Cesena) Empoli 2-0 Cesena Odigral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE B
Damir Bartulović (Vicenza) Vincenza 3-1 Perugia Izven postave.
Aljaž Struna (Capri) Trapani 0-0 Capri Odigral celotno srečanje.
Armin Bačinovič (V. Lanciano) Frosinone 2-1 V. Lanciano Izven postave, kaznovan.
Maks Barišič (Catania) Modena ?-? Catania Preloženo srečanje.
Jan Koprivec (Perugia) Vincenza 3-1 Perugia Sedel na rezervni klopi.
Enej Jelenič (Livorno) Livorno 5-2 Bari Igral od 84. minute.
IZRAEL – LIGA HA´AL
Miha Mevlja (Sakhnin) M. Petach Tkiva 2-0 Sakhnin ?
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Nagoya) *** Začetek novega prvenstva 7.3.2015.
Zlatan Ljubijankić (Urawa Reds) *** Začetek novega prvenstva 7.3.2015.
JAPONSKA – J. LEAGUE DIVISION 2
Nejc Pečnik (JEF United) *** Začetek novega prvenstva 8.3.2015.
KAZAKHSTAN – PREMIER LIGA
Matic Maruško (Kaisar Kyzylorda) *** Konec sezone.
MALTA – PREMIER LEAGUE
Vito Plut (Floriana FC) Floriana FC 2-2 Qormi Odigral celotno srečanje.
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Safet Jahić (Donaujvaros) *** Zimski premor.
Rene Mihelič (Debrecen) *** Zimski premor.
NEMČIJA – 1. BUNDESLIGA
Denis Perger (SC Freiburg) Freiburg 0-3 BvB 09 Izven postave.
Kevin Kampl (BvB 09) Freiburg 0-3 BvB 09 Igral do 68. minute.
Jon Gorenc Stankovič (BvB 09) Freiburg 0-3 BvB 09 Izven postave.
Tim Matavž (Augsburg) Augsburg 2-2 E. Frankfurt Izven postave, poškodba.
Mišo Brečko (Köln) Koln 0-0 Paderborn Sedel na rezervni klopi.
Dominic Maroh (Köln) Koln 0-0 Paderborn Odigral celotno srečanje.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Nik Omladič (Eintracht B.) Eintracht B. 0-2 Kaiserslautern Igral od 69. minute.
Zlatko Dedič (FSV Frankfurt) FSV Frankfurt 2-1 Nurnberg Igral od 90. minute.
Goran Šukalo (G. Fürth) G. Fürth 0-1 Ingolstadt Sedel na rezervni klopi.
ROMUNIJA – LIGA I
Kristan Ipša (Petrolul Ploiesti) *** Zimski premor.
RUSIJA – PREMIER LEAGUE
Dalibor Stevanovič (T. Moskva) *** Zimski premor.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Saša Aleksander Živec (Piast G.) *** Zimski premor.
SLOVAŠKA – CORGON LIGA
Ajdin Redzić (MFK Košice) *** Zimski premor.
SRBIJA – SUPERLIGA
Emir Dautović (OFK Beograd) *** Zimski premor.
Dejan Djermanovič (FK Voždovac) *** Zimski premor.
Anej Lovrečič (FK Voždovac) *** Zimski premor.
Davor Škerjanc (FK Voždovac) *** Zimski premor.
Gregor Balažic (Partizan) *** Zimski premor.
Branko Ilič (Partizan) *** Zimski premor.
ŠKOTSKA – CHAMPIONSHIP
Nejc Praprotnik (Livingston) Livingston 2-3 Hearst Igral od 83. minute.
Haris Vučkić (Rangers) Pokal: Rangers 1-2 Raith Odigral celotno srečanje, v 61. minuti dosegel zadetek za 1:1.
ŠPANIJA – LA LIGA
Rene Krhin (Cordoba) Cordoba 1-2 Almeria Sedel na rezervni klopi.
Jan Oblak (Atletico Madrid) Atletico Madrid 4-0 Real Madrid Sedel na rezervni klopi.
Bojan Jokić (Villarreal) Villarreal 2-0 Granada Izven postave, poškodba.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Džengis Čavušević (St. Gallen) St. Gallen 1-4 Zurich Igral od 57. minuti, v 77. minuti dosegel zadetek za 1:3.
TURČIJA – SUPER LIG
Rajko Rotman (Istanbul BB) Istanbul BB 2-2 Karabukspor Igral do 60. minute.
TURČIJA – 1.LIG
Sašo Fornezzi (Antalyaspor) Sanliurfaspor 2-3 Antalyaspor Odigral celotno srečanje.