Širom Evrope je sredino popoldne namenjeno za obračune pokalnih tekmovanj, nič drugače ni niti pri južnih sosedih, kjer so danes odigrali tekme osmine finala. Na delu so bili tudi branilci pokalnega naslova, Rečani, ki so gostovali v Dubrovniku, pri nižjeligašu GOŠK-u.

Moštvo trenerja Matjaža Keka se je veselilo zanesljive zmage in s tem napredovanja v četrtfinale. Moštvo s Kvarnerja je slavilo z 0:3, zadnji, tretji zadetek na srečanje, potem ko sta Rečane v vodstvo popeljala Bertoša in Lešković, pa je v 54. minuti dosegel prav slovenski branilec Miral Samardžić, ki se je med strelce vpisal prvič po vrnitvi na igrišča. Jeseničan je v drugem polčasu izkoristil predložek Vešovića in ob desni vratnici izkoristil nepozornost domače obrambe. Samardžić je na igrišču preživel celotno srečanje, medtem ko je Cvijanović na zelenico pritekel v 62. minuti, ko je zamenjal Mata Jajala.

Le Havre prekinil niz brez zmag

Le Havre je v 32. krogu francoske Ligue 1 gostil Strasbourg. Varovanci Luke Elsnerja so na…