Josip Iličić se bo jutri znova pridružil članski izbrani vrsti Slovenije. Reprezentančni dres pa si bo očitno nadel ravno v času, ko je v izvrstni formi, saj je odlično predstavo prikazal tudi v nocojšnjem obračunu Udineseje in Fiorentina, ki se je končal z remijem.

Videmčani in Firenčani so se razšli z izidom 2:2, pri obeh zadetkih vijolic pa je imel prste vmes prav Iličić, saj je Mariu Gomezu asistiral pri obeh zadetkih. V 50. minuti je nemški napadalec najprej izkoristil prosti strel Slovenca in z glavo izenačil na 1:1, dve minuti kasneje pa je v protinapadu nase pritegnil kar dva domača branilca in nato zaposlil Gomeza, ki je s strelom s 13 metrov Fiorentino povedel v vodstvo. Tega vijoličasti vseeno niso uspeli zadržati, saj je Udinese v 62. minuti izid uspel poravnati. Neprevidnost gostujoče obrambe je izkoristil Panagiotis Kone.

Iličić, ki je s strani portala WhoScored prejel najvišjo oceno na tekmi (8,06), je igral do 69. minute, ko ga je zamenjal Salah, Jasmin Kurtić je odigral celotno srečanje. Slovenski dvojec je sicer tudi porumenel, Iličić v 48. minuti, Kurtić devet minut zatem.

Tomi Horvat v glavni vlogi!

SK Rapid je nocoj, ob 20.30 uri, v 28. krogu avstrijske Bundeslige gostil Sturm Graz. Gost…