Slovenski prvoligaši so včeraj že odprli drugi krog državnega prvenstva, uvodno dejanje nove sezone pa danes čaka tudi avstrijski prvoligaše. Že včeraj pa so tekmovalni ciklus odprli tamkajšnji drugoligaši. V drugoligaški konkurenci se bodo merile kar tri Austrie, v Salzburgu in Celovcu imamo svoje predstavnike tudi Slovenci.

Uroš Palibrk je v prvem krogu s Salzburžani remiziral pri St. Pöltnu, ob izidu 2:2 pa je Kranjčan v 83 minutah dvakrat sprožil proti domačemu golu. V slogu minule sezone pa sta v drugoligaško dokazovanje krenila Rajko Rep in Patrick Eler. Korošci so na domačem Wörtherseeju pričakali salzburški Liefering, sicer drugo ekipo Red Bulla, v minuli sezoni drugouvščeno ekipo lige. A to ni kaj prida pomagalo zasedbi trenerja Thomasa Letscha, saj so Celovčani, sicer novinci v drugi ligi, pričeli silovito in že po vsega sedmih minutah igre vodili z dvema zadetkoma prednosti. Že v tretji minuti je gostujočo mrežo načel Patrik Eler, potem ko so vijolice z zvito izvedbo prostega strela prelisičile gostujočo četo. V sedmi minuti se je Primorec znašel še v vlogi asistenta, domačo prednost pa je povišal Christian Falk. V 19. minuti je Austria vodila že s 3:0, pod drugi zadetek na tekmi pa se je podpisal Eler, ko je po globinsko podaji Falka prelisičil gostujočo ofsajd zanko, krenil pred gol Lieferinga in brez težav zadel za izid prvega polčasa. Domačo zmago je v 79. minuti dopolnil še Rep, ki je prodrl po levi strani kazenskega prostora, lepo preigraval enega od gostujočih branilcev in nato mojstrsko zaključil v daljši kot.

Slovenca sta odigrala celotno srečanje, Austria pa se je z visoko zmago po prvem krogu zavihtela na vrh lestvice. Vse zadetke Austrie si lahko ogledate na tej povezavi.