Rečani so si z zmago nad Slaven Belupom priigrali ugodno izhodišče za povratni obračun, ki bo 5. aprila. Četa zasedba trenerja Matjaža Keka bo v Koprivnici naskakovala še peti finale hrvaškega pokalnega tekmovanja, prvega po sezoni 2013/14, ko je moštvo s Kvarnerja osvojilo tretjo pokalno lovoriko.

Reška zasedba je obračun na domači Rujevici dobila z 2:1, tudi po zaslugi Romana Bezjaka. Korošec je domače v vodstvo popeljal že v deseti minuti obračuna, ko je izkoristil neodločnost koprivniške obrambe in žogo, po tem ko je v gostujočo mrežo ni uspel poslati Marin Tomasov, pospravil za hrbet nemočnega Matjaža Rozmana. Zgolj pet minut zatem so gostitelji vodili že z 2:0, v polno je meril Matei.

Kljub vsemu bodo morali biti Kekovi varovanci previdni tudi v Koprivnici, saj so gostje sredi drugega polčasa, natančneje v 71. minuti, z golom Danca Christensena prišli do zadetka, ki Rozmanu in soigralcem ohranja upe na finale. V domači enajsterici je celotno srečanje odigral tudi Miral Samardžić.