Na dan, ko je Slovenski nogometni portal slavil deset let obstoja, so se igrale povratne tekme šestnajstine finala lige Evropa, kjer je bil naš edini predstavnik Benjamin Šeško. Mlad napadalec, ki v zadnjem času vstopa v igro s klopi pri solnograških bikih, je v igro vstopil znova v nadaljevanju srečanja. Prvo tekmo proti sinovom volkulje, so nogometaši Salzburga dobili z izidom 1:0 na domači zelenici, ko je za izid tekme poskrbel argentinski vezist Nicolas Capaldo. Tedaj Radečana ni bilo na zelenici, ampak je celotno srečanje presedel na klopi za rezervne igralce, na povratnem srečanju, pa je le zaigral…

• Rim: AS ROMARB SALZBURG 2:0 Belotti 33′, Dybala 40′

Tekma, ki jo je odpiskal slovenski sodnik Slavko Vinčič iz Maribora, je bila rezultatsko gledano “rešena” že v prvem polčasi. Ob koncu uvodnega polčasa je najprej za vodstvo poskrbel italijanski reprezentančni napadalec Andrea Belotti, piko na i napredovanju, pa je sedem minut kasneje postavil svetovni prvak v vrstah Rome Paulo Dybala. Sredi drugega polčasa (od 74′) pa je gostujoči strateg priložnost za igro ponudil 19-letniku iz Posavja. Ta dva zadetka v avstrijski mreži sta pomenila napredovanje med osmerico italijanski ekipi.