Na strelski debi v poljskem državnem prvenstvu je čakal skoraj eno leto. Potem ko je lani tik pred koncem poletnega prestopnega Domžale zamenjal za Piast Gliwice, se je Saša Aleksander Živec po enajstih mesecih veselil prvenca v rdeče-modrem dresu.

Hitronogi in tehnično odlično podkovani Živec se je v tretjem krogu Ekstraklase še tretjič znašel v začetni enajsterice Piasta, ki je pred domačimi gledalci gostil sosedski Gornik Zabrze. Tekla je 20. minuta, ko si je Živec izmenjal dvojno podajo z Josipom Barišićem, sicer tudi nekdanjim članom Kopra, nato pa s 15 metrov z desnico neubranljivo zaključil v spodnji desni kot gostujočih vrat. Osrednji junak obračun je bil sicer češki napadalec Martin Nešpor, ki se je v drugem polčasu, v 53. in 61. minuti dvakrat vpisal med strelce, a so gostje dvakrat hitro uspeli približati. V 54. minuti je na 2:1 znižal Danch, v 63. minuti pa je bil z bele točke natančen Magiera. A kaj več od znižanja zaostanka gostom ni uspelo, nogometaši Piasta so se veselili še druge domače zmage.

Živec, ki se je prvenca razveselil v 22. ligaški tekma v dresu Piasta, je za domače moštvo odigral celotno srečanje, Uroš Korun pa je dvoboj spremljal s klopi za rezerviste.

Vipotnik z izjemnim zadetkom prekinil strelski post

Slovenski reprezentančni napadalec Žan Vipotnik je po dveh mesecih ponovno zablestel v dre…