Tako kot v Sloveniji, so tudi ponekod v tujini bili dejavni med tednom. Večina klubov je odigrala pokalne obračune, medtem ko so imeli v Španiji, Italiji, Franciji, Švici, Bolgariji in na Poljskem ligaške obveznosti. Slovenski nogometaši tokrat niso bili tako pri strelu kot čez vikend, saj se je med strelce vpisal le Nejc Pečnik. Trije nogometaši, in sicer Jasmin Kurtić, Denis Popović in Miha Mevlja, pa so prispevali podaje za zadetke svojih moštev.

V Angliji so odigrali tekme ligaškega pokala, a noben od štirih Slovencev ni dobil priložnosti, Robert Koren je namreč poškodovan, Etien Velikonja in Gregor Zabret pa ne konkurirata za prvo moštvo valižanskih predstavnikov v angleškem nogometu. Haris Vučkić je bil še najbližje igranju, saj je iz klopi za rezerviste spremljal zmago svojih srak nad Leedsom. Obveznosti v avstrijskem pokalnem tekmovanju so imeli tudi trije slovenski predstavniki, a je igral le Robert Berić, ki je s Sturmom po podaljških izločil ligaškega tekmeca iz Wiener Neustadta, Kevin Kampl in Dare Vršić pa sta tekmo spremljala iz tribune. Dunajčani so si sicer privoščili pravo blamažo in izpadli proti tretjeligašu, blizu blamaže pa so bili tudi bogataši iz solnograškega, saj so petoligaša izločili šele po izvajanju enajstmetrovk.

Zmage sta se v bolgarskem prvenstvu veselila oba slovenska legionarja, Roman Bezjak in Elvedin Džinić. Prvi z Ludogorstem po devetih krogih zaseda vrh lestvice, drugi pa mu z Botevom iz Plovdiva sledi na drugem. Malce manj razlogov za dobro voljo so imeli legionarji v Grčiji, ki so igrali pokalne tekme. Dino Šeremet in Denis Popović sta z  Panthrakikosom izgubila pri Nikiju, Popović pa se je med drugim izkazal tudi z asistenco pri vodilnem zadetku gostov. Andraž Struna pa je odigral celotno srečanje v dresu Giannine, ki ni mogla zabiti zadetka nižjeligašu Aiginiakosu. Rok Elsner z Arisom nocoj gostuje v Volosu.

Tudi v Nemčiji so odigrali tekme DFB Pokala, Dominic Maroh in Mišo Brečko sta v dresu Kölna odigrala celotno tekmo in izločila prvoligaški Mainz. Goran Šukalo ni sodeloval pri porazu Fürtha v Hamburgu, Dedićev Dynamo iz Dresdna pa zaradi kazni letos ne nastopa v pokalnem tekmovanju. Zmag sta se veselila tudi Andraž Kirm in Tim Matavž, slednji je visoko slavje PSV-ja spremljal s klopi, prvi pa je v igro vstopil v 73. minuti, ko je njegov Groningen že zabil oba zadetka.

Kot že zapisano, so v Italiji igrali ligaške obračune in sicer tekme petega kroga. Jasmin Kurtić je v dresu Sassuola odigral celotno tekmo in podal za remi, a obenem zapravil tudi lepo priložnost za zmago. Kljub vsemu pa je točka na težkem gostovanju v Neaplju lep uspeh za novinca v ligi. Chievo, katerega člana sta Boštjan Cesar in Dejan Lazarević, je bil blizu točke proti Juventusu, a so sodniki v zadnjih minutah razveljavili regularen zadetek Sergia Pellissierja. Cesar je odigral celotno tekmo, Lazarevića pa ni bilo na klopi. V slovenskem obračun med Bologno in Milanom smo videli remi, Milan pa se je znova rešil v zadnjih minutah, ko je nadoknadil zaostanek dveh zadetkov. Valter Birsa je igral do 64. minute, Rene Krhin pa je v igro vstopil v 85. minuti. Nocoj se bosta pomerila še “slovenska” Inter in Fiorentina. V serie B sta Mlada Luka Krajnc in Enej Jelenič v dresu Cesene oziroma Padove odigrala celotno tekmo, prvi se je veselil treh točk, drugi pa remija. Nov poraz pa je doživel tudi Palermo, zato se je moral Gennaro Gattuso posloviti od vodenja Sicilijancev. Ob tem so verjetno kar nekaj olajšanja začutili vsi trije Slovenci pri Palermu, saj so se v zadnjem času znašli na klopi, Bačinović pa je poraz z Barijem spremljal kar s tribune.

V zadnjem času bolj malo priložnosti v dresu Cracovie dobiva tudi Rok Štraus, ki je tokrat gostoval pri Stevanovićevem Slasku in presenetljivo prišel do visoke zmage. Medtem ko Štraus ni igral, pa je Dalibor Stevanović znova odigral vseh devetdeset minut v dresu Šlezijcev. Marko Šuler zaradi problemov z želodcem znova ni bil v kadru Legie. Anej Lovrečič je v romunskem pokalu dobil vseh devetdeset minut, ravno tako kot Matic Maruško v dresu slovaškega Spartaka iz Trnave. Oba pa sta se v pokalnem obračunu pred domačimi gledalci veselila zmage in napredovanja.

Zmage in napredovanja so se veselili tudi pristaši Zvezde, ki pa je imela v gosteh pri novosadskem Proleterju znova kar nekaj težav. Prav Nejc Pečnik je v 44. minuti Zvezdaše povedel v vodstvo, reprezentant pa je v dresu Zvezde zadel že petič. Beograjčani so v drugem polčasu zadeli še dvakrat, obakrat se je po samostojnih akcijah med strelce vpisal Nigerijec Dauda. V Švici pa so odigrali tekme devetega kroga, Čavušević zaradi nove težke poškodbe kolena ni bil v kadru St. Gallna, saj ga čaka dolgo okrevanje, v prvi enajsterici pa je znova začel Miha Mevlja. Nekdanji član Gorice je v 27. minuti podal za vodstvo gostov, a so nogometaši Siona v zadnji četrtini tekme rezultat uspeli preobrniti. Mevlja je v 69. minuti po prekršku nad Itaperuno prejel rumeni karton, tri minute kasneje pa zapustil igrišče ob izidu 1:1. Lausanne sicer z eno samo točko trenutno zaseda dno tabele.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Robert Koren (Hull City) Hull 1-0 Huddersfield (Pokal) Poškodovan.
Haris Vučkić (Newcastle Utd) Newcastle Utd 2-0 Leeds (Pokal) Sedel na rezervni klopi.
Etien Velikonja (Cardiff City) West Ham 3-2 Cardiff (Pokal) Izven postave.
Gregor Zabret (Swansea City) Birmingham 3-1 Swansea (Pokal) Izven postave.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Kevin Kampl (RB Salzburg) P. Lankowitz 1-2 Salzburg (Pokal)* Izven postave.
Dare Vršič (Austria Wien) Kalsdorf 2-1 Austria Wien (Pokal) Izven postave.
Tadej Trdina (Grödig) Klub že izpadel iz pokala.
Robert Berić (Sturm) Sturm Graz 3-0 Neustadt (Pokal)* Odigral celotno srečanje.
AZERBAJDŽAN – PREMIER LEAGUE
Dejan Kelhar (Gabala)
Lucas Horvat (FC Baku)
Jure Travner (FC Baku)
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Lok. Sofia 1-2 Ludogorets Igral do 65. minute.
Elvedin Džinić (Botev) Botev Plovdiv 2-0 Cherno More Igral od 63. minute.
CIPER – FIRST DIVISION
Denis Kramar (Paralimni)
Nikola Tolimir (Paralimni)
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Bordeaux 0-0 Reims Izven postave.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Denis Popović (Panthrakikos) Niki Volos 2-1 Panthrakikos (Pokal) V 12. minuti podal za 0:1.
Dino Šeremet (Panthrakikos) Niki Volos 2-1 Panthrakikos (Pokal) Odigral celotno srečanje.
Andraž Struna (PAS Giannina) Giannina 0-0 Aiginiakos (Pokal) Odigral celotno srečanje.
Rok Elsner (Aris) O. Volos – Aris (Pokal) Tekma je v četrtek.
HRVAŠKA – PRVA HNL
Matija Škarabot (Rijeka)
IZRAEL – LIGAT HAAL
Branko Ilić (H. Tel Aviv)
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Inter – Fiorentina Tekma je v četrtek.
Josip Iličić (Fiorentina) Inter – Fiorentina Tekma je v četrtek.
Rene Krhin (Bologna) Bologna 3-3 AC Milan Igral od 85. minute.
Maks Barišič (AC Milan) Bologna 3-3 AC Milan Igra za ekipo Primavere.
Valter Birsa (AC Milan) Bologna 3-3 AC Milan Igral do 64. minute.
Boštjan Cesar (Chievo) Chievo 1-2 Juventus Odigral celotno srečanje.
Dejan Lazarević (Chievo) Chievo 1-2 Juventus Izven postave.
Jasmin Kurtić (Sassuolo) Napoli 1-1 Sassuolo Odigral celotno srečanje. V 20. minuti podal za 1:1.
ITALIJA – SERIE B
Siniša Anđelković (Palermo) Bari 2-1 Palermo Sedel na klopi za rezerviste.
Aljaž Struna (Palermo) Bari 2-1 Palermo Sedel na klopi za rezerviste.
Armin Bačinović (Palermo) Bari 2-1 Palermo Izven postave.
Enej Jelenič (Padova) Padova 0-0 Latina Odigral celotno srečanje.
Danijel Marčeta (V. Lanciano) Juve Stabia 0-1 Lanciano Izven postave.
Luka Krajnc (Cesena) Trapani 0-1 Cesena Odigral celotno srečanje.
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Omiya)
Zlatan Ljubijankić (Omiya)
KITAJSKA – SUPER LEAGUE
Luka Žinko (Hangzhou) Klub že izpadel iz pokala.
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Rok Kronaveter (Győr)
Marko Ranilović (Kaposvari)
Dalibor Volaš (Debrecen)
MOLDAVIJA – DIVIZIA NATIONALA
Miral Samardžić (Sheriff) Speranta 0-5 Sheriff Izven postave.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Dominic Maroh (Köln) Mainz 0-1 Köln (Pokal) Odigral celotno srečanje.
Mišo Brečko (Köln) Mainz 0-1 Köln (Pokal) Odigral celotno srečanje.
Zlatko Dedić (Dynamo D.) Klub zaradi kazni letos ne nastopa v pokalu.
Goran Šukalo (G. Fürth) Hamburger 1-0 G. Fürth (Pokal) Izven postave.
NIZOZEMSKA – EREDIVISIE
Andraž Kirm (Groningen) AFC 0-2 Groningen (Pokal) Igral od 73. minute.
Tim Matavž (PSV) PSV 4-1 Telstar (Pokal) Sedel na rezervni klopi.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Dalibor Stevanović (Slask) Slask 0-3 Cracovia Odigral celotno srečanje.
Marko Šuler (Legia) Jagiellonia 2-3 Legia Bolan.
Rok Štraus (Cracovia) Slask 0-3 Cracovia Sedel na rezervni klopi.
PORTUGALSKA – PRIMEIRA LIGA
Jan Oblak (Benfica)
Vid Belec (Olhanense)
ROMUNIJA – LIGA 1
Jaka Štromajer (Otelul Galati)
Anej Lovrečič (Vaslui) Vaslui 1-0 Metalul Resita (Pokal) Odigral celotno srečanje.
SLOVAŠKA – CORGON LIGA
Matic Maruško (S. Trnava) S. Trnava 3-0 L. Mikulas (Pokal) Odigral celotno srečanje.
SRBIJA – SUPERLIGA
Nejc Pečnik (Crvena Zvezda) Proleter NS 0-3 C. Zvezda (Pokal) Odigral celotno srečanje. V 44. minuti zadel za 0:1.
ŠPANIJA – LA LIGA
Bojan Jokić (Villarreal) Villarreal – Espanyol Tekma je v četrtek.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Džengis Čavušević (St. Gallen) St. Gallen 0-0 Young Boys Poškodovan.
Miha Mevlja (Laussanne) Sion 2-1 Lausanne Igral do 72. minute. V 27. minuti podal za 0:1, v 69. minuti prejel rumeni karton.