V Srbiji so včeraj odigrali srečanja 14. kroga Superlige, v sklopu katerega sta se v mestnem obračunu na Marakani spopadla tudi Crvena zvezda in OFK. Zmage so se veselili rdeče-bele, pomemben delež pri obeh zadetkih pa je imel tudi slovenski reprezentant Nejc Pečnik.

Korošec, ki je na prijateljskem obračunu s Kolumbijo nosil tudi kapetanski trak, je že v drugi minuti obračunu prodrl po levi strani, lepo preigraval, nato pa s podajo pred gol zaposlil Aleksandra Kataija. Vse do zadnje četrtine zadetkov ni več bilo, tudi pravih priložnosti je bilo bolj malo, vse dokler OFK v 71. minuti ni poravnal izida. Mrežo vratarja Rajkovića je zatresel vsega 17-letni Borko Duronjić, nekdanji član mladinske šole Zvezde, a veselje gostov ni bilo dolgo, saj se je Pečnik, ki je pred tem zapravil dve lepi priložnosti, osem minut kasneje izkazal z novo asistenco, ki jo je Đorđe Despotović pretvoril v zadetek za 2:1 in deveto zmago aktualnih prvakov.

Ob tem naj dodamo še, da je prvič v začetni enajsterici OFK-ja zaigral tudi 19-letni branilec Emir Dautović, nekdanji član Maribora in trboveljskega Rudarja, ki se je v srbsko prestolnico preselil letos poleti.

Gorenc Stanković pordečel proti vodilni ekipi španskega prvenstva, Zajc do točke proti Belgijcem

Četrtkove tekme evropske lige so minile tudi ob prisotnosti nekaterih slovenskih legionarj…