Za slovenskimi legionarji je nov vikend. Tokratnega je z zadetki popestrila četverica nogometašev, ki si kruh služijo preko naših mej. Prvenca v novem klubu sta se veselila Nik Omladič in Nejc Pečnik, med strelci pa sta se znašla še Tadej Trdina in Haris Vučkić. V vlogi asistenta se je znova izkazal nekdanji reprezentančni kapetan Robert Koren, do debija v novem klubu pa sta prišla Jure Travner ter Rok Kronaveter.

Vse več zaupanja pri nemškem drugoligašu Eintrachtu iz Braunschweiga dobiva Nik Omladič, ki je bil v 25. krogu junak srečanja na gostovanju pri Sandhausnu. V 77. minuti je iz prostega strela dosegel edini zadetek na tekmi ter Eintrachtu priigral prvo zmago v spomladanskem delu 2. Bundeslige. Šmarčan je na igrišču preživel vseh 90 minut in v 36. minuti prejel tudi rumeni karton. Zlatko Dedić za razliko od minulih treh krogov tokrat ni bil strelsko uspešen, je pa za razliko od minulih treh krogov srečanje pričel v začetni enajsterici. FSV Frankfurt je na gostovanju pri St. Pauliju iztržil remi. Nekdanji reprezentant je bil na zelenici vse do 79. minute. Goran Šukalo si je visok poraz Greuther Fürtha ogledal s klopi za rezerviste, visoke zmage z 0:3 se je v bavarskem obračunu veselil München 1860. Za nove točke so se merili tudi nemški prvoligaši, po eno točko sta si razdelila “slovenska” kluba, Borussia Dortmund in Köln. Pri dortmundskem klubu je znova zaigral Kevin Kampl, ki je v igro prišel v 61. minuti, medtem ko je za kozličke celotno srečanje odigral Dominic Maroh, nekaj zadnjih minut pa je dobil tudi Trboveljčan Mišo Brečko. Srečanje se je končalo brez zadetkov. Na prvi spomladanski nastop pa še vedno čaka Tim Matavž. Poraz Augsburga, ki je z 0:2 izgubil z Mainzem, je spremljal s klopi. V najmočnejšem avstrijskem prvenstvu je tokrat do zadetka prišel Tadej Trdina, ki je pred domačimi navijači v 43. minuti dosegel vodilni zadetek Wolfsbergerja. Naš legionar, ki je zaradi zlomljenega nosu zaigral z zaščitno masko, je igral vse do 85. minute ter se na koncu razveselil zmage z 2:0. Robert Berić se ob visoki zmagi dunajskega Rapida, s 4:0 je na Dunaju padel Grödig, v dobrih 72. minutah ni uspel vpisati med strelce.

Selimo se v Azijo, kjer se je prvega zadetka v drugi japonski ligi razveselil Nejc Pečnik. V dresu JEF Uniteda se je pred domačimi gledalci pomeril z ekipo Mito in v 29. minuti izkoristil lepo podajo ter z glavo premagal nasprotnega vratarja. Korošec je odigral celotno srečanje. Prvoligaška Nagoya, katere član je Milivoje Novaković, je gostovala pri Kofuju ter izgubila z 1:0. “Nova” je odigral celotno srečanje, a ni uspel zatresti nasprotnikove mreže. Urawa Reds je brez pomoči poškodovanega Zlatana Ljubijankića doma z 1:0 premagala Montedio Yagamato. Nekdanji kapetan izbrane vrste Robert Koren je v 21. krogu avstralskega prvenstva prispeval podajo ob visoki zmagi Melbourna Cityja nad Newcastlom Jetsom, bilo je 4:0. V 63. minuti je podal za zadetek Williamsa, ki je zadel za 3:0. Korošec je pred svojimi navijači odigral celotno srečanje, medtem ko je Denis Kramar poraz Perth Gloryja spremljal s klopi za rezervne nogometaše, gostujoči nogometaši Wellingtona Phoenixa so slavili z 1:2.

Haris Vučkić je v drugoligaškem škotskem tekmovanju ta teden dosegel kar dva zadetka, ki pa nista bila dovolj za zmago Rangersov. Že med tednom je zatresel mrežo Queen of Stouh, v soboto pa je bil uspešen tudi v obračunu z Livingstonom, oba obračuna sta se končala z izidom 1:1. Nejca Praprotnika ni bilo v kadru Livingstona. Jure Travner je po vseh tegobah, ki so mu oteževale prestop na Otok, le debitiral v dresu Readinga. Izkušeni branilec je zaigral proti bivšemu klubu Watfordu in odigral celotno srečanje. Razlogov za veselje sicer ni imel ravno veliko, saj je Reading izgubil z visokih 4:1. Za konec pa poglejmo še med romunske prvoligaše. Krstni nastop za Petrolul Ploiesti je odigral Rok Kronaveter. Na gostovanju pri Rapidu iz Bukarešte je odigral celotno srečanje in se s soigralci domov vrnil z remijem 1:1. Vseh 90 minut je v dresu Petrolula odigral tudi Hrvat Kristjan Ipša, ki pa ima tudi slovenske korenine.

Ob tem velja omeniti še “nezgodo” Bobana Jovića, ki je v poljskem derbiju v zadnji minuti rednega dela srečanja žogo preusmeril v lastno mrežo in varšavski Legii omogočil, da si je pred domačimi gledalci zagotovila točko.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Gregor Zabret (Swansea City) Swansea City ?-? Liverpool Ponedeljek ob 21:00 uri.
ANGLIJA – CHAMPIONSHIP
Matija Boben (Bolton) Bolton 2-0 Millwall Izven postave.
Jure Travner (FC Reading) Watford 4-1 FC Reading Odigral celotno srečanje.
Žan Benedičič (Leeds United) Leeds United 0-0 Nottingham Izven postave, poškodba.
Dejan Kelhar (Sheffield W.) Sheffield W. 1-1 Fulham Izven postave, poškodba.
ARGENTINA – PRIMERA DIVISION
Javier Atonio Grbec (Temperley) Rosario ?-? Temperley Ponedeljek ob 21:oo uri.
AVSTRALIJA – A-LEAGUE
Denis Kramar (Perth Glory) Perth Glory 1-2 Wellington P. Sedel na rezervni klopi.
Robert Koren (Melbourne City) Melbourne C. 4-0 Newcastle J. Odigral celotno srečanje, v 63. minuti podal za 3:0.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Tadej Trdina (WAC) WAC 2-0 W. Neustadt Igral do 85. minute, v 43. minuti dosegel zadetek za 1:0.
Sandi Lovrič (Sturm Graz) Salzburg 2-1 Sturm Graz Izven postave.
Robert Berić (Rapid Dunaj) Rapid Dunaj 4-0 Grodig Igral do 72. minute.
AVSTRIJA – ERSTE LIGA
David Poljanec (SV Kapfenberg) Horn 1-1 SV Kapfenberg Igral do 81. minute.
BELGIJA – JUPILER PRO LEAGUE
Etien Velikonja (Lierse) Lierse 0-0 Kortrijk Odigral celotno srečanje.
Martin Milec (Standard Liege) Standard Liege 1-0 Genk Izven postave, kaznovan zaradi kvot rumenih kartonov.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Slavia Sofija 0-2 Ludogorets Igral do 59. minute.
BIH – PREMIJER LIGA
Nejc Mevlja (FK Zrinjski Mostar) Zrinjski Mostar 1-1 Drina Zvornik Začel srečanje v prvi postavi.
Taulant Kadrija (Radnik Bijeljina) Slavija 0-4 Radnik Bijeljina Ni podatka.
CIPER – FIRST DIVISION
Andraž Kirm (AC Omonoia Nicosia) Omonoia N 1-1 APOEL Igral do 69. minute.
ČEŠKA – GAMBRINUS LIGA
Elvis Bratanović (Bohemians 1905) Hradec Karlove 1-0 Bohemians 1905 Igral od 65. minute.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Bordeaux 3-2 PSG Izven postave.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Andraž Struna (PAS Giannina) PAS Giannina 0-0 Panetolikos Odigral celotno srečanje.
HRVAŠKA – 1. HNL
Marko Ranilovič (Hajduk) Hajduk 1-1 Dinamo Zagreb Sedel na rezervni klopi.
Dejan Mezga (Hajduk) Hajduk 1-1 Dinamo Zagreb Izven postave.
Goran Cvijanovič (Rijeka) Rijeka 4-0 Zadar Sedel na rezervni klopi.
Miral Samadržič (Rijeka) Rijeka 4-0 Zadar Izven postave.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Inter 1-1 Cesena Odigral celotno srečanje.
Vid Belec (Inter) Inter 1-1 Cesena Izven postave.
Josip Iličić (Fiorentina) Fiorentina ?-? AC Milan Ponedeljek ob 19:00 uri.
Valter Birsa (Chievo) Genoa 0-2 Chievo Odigral celotno srečanje, v 92. minuti prejel rumeni karton.
Boštjan Cesar (Chievo) Genoa 0-2 Chievo Odigral celotno srečanje.
Dejan Lazarević (Sassuolo) Sassuolo 4-1 Parma Sedel na rezervni klopi.
Jasmin Kurtić (Fiorentina) Fiorentina ?-? AC Milan Ponedeljek ob 19:00 uri.
Siniša Anđelković (Palermo) Palermo 0-1 Juventus Odigral celotno srečanje, v 41. minuti prejel rumeni karton.
Luka Krajnc (Cesena) Inter 1-1 Cesena Odigral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE B
Damir Bartulović (Vicenza) Vicenza ?-? Catania Ponedeljek ob 20:30 uri.
Aljaž Struna (Capri) Capri 1-2 Pescara Igral do 80. minute.
Armin Bačinovič (V. Lanciano) V. Lanciano 1-0 Avellino Odigral celotno srečanje.
Maks Barišič (Catania) Vicenza ?-? Catania Ponedeljek ob 20:30 uri.
Jan Koprivec (Perugia) Perugia 3-2 Pro Vercelli Odigral celotno srečanje.
Enej Jelenič (Livorno) Spezia 3-0 Livorno Igral od 55. minute.
IZRAEL – LIGA HA´AL
Miha Mevlja (Sakhnin) H. Beer Sheva 2-0 Sakhnin Ni podatka.
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Nagoya) Kofu 1-0 Nagoya Odigral celotno srečanje.
Zlatan Ljubijankić (Urawa Reds) Urawa Reds 1-0 Montedio Y. Izven postave, poškodba.
JAPONSKA – J. LEAGUE DIVISION 2
Nejc Pečnik (JEF United) JEF United 2-0 Mito Odigral celotno srečanje, v 29. minuti dosegel zadetek za 1:0.
KAZAKHSTAN – FIRST DIVISION
Borut Semler (Akzhayik Uralsk) ? ?
Matic Maruško (Akzhayik Uralsk) ? ?
MALTA – PREMIER LEAGUE
Vito Plut (Floriana FC) Floriana FC 0-0 Birkirkara Odigral celotno srečanje.
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Safet Jahić (Donaujvaros) Donaujvaros 0-2 Kecskemeti Sedel na rezervni klopi.
Rene Mihelič (Debrecen) Haladas 2-0 Debrecen Sedel na rezervni klopi.
NEMČIJA – 1. BUNDESLIGA
Denis Perger (SC Freiburg) *** Igral za drugo ekipo Freiburga v 4. ligi.
Kevin Kampl (BvB 09) BvB 09 0-0 Köln Igral od 61. minute.
Jon Gorenc Stankovič (BvB 09) BVB 09 0-0 Köln Izven postave, igral za drugo ekipo v 3. ligi.
Tim Matavž (Augsburg) Augsburg 0-2 Mainz Sedel na rezervni klopi.
Mišo Brečko (Köln) BvB 09 0-0 Köln Igral od 90. minute.
Dominic Maroh (Köln) BvB 09 0-0 Köln Odigral celotno srečanje.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Nik Omladič (Eintracht B.) Sandhausen 0-1 Eintracht B. Odigral celotno srečanje, v 77. minuti dosegel edini zadetek na srečanju ter v 36. minuti prejel rumeni karton.
Zlatko Dedič (FSV Frankfurt) St. Pauli 1-1 FSV Frankfurt Igral do 79. minute.
Goran Šukalo (G. Fürth) G. Fürth 0-3 Muenchen 1860 Sedel na rezervni klopi.
ROMUNIJA – LIGA I
Rok Kronaveter (Petrolul Ploiesti) R. Bukarešta 1-1 Petrolul P. Odigral celotno srečanje.
Kristan Ipša (Petrolul Ploiesti) R. Bukarešta 1-1 Petrolul P. Odigral celotno srečanje.
RUSIJA – PREMIER LEAGUE
Dalibor Stevanovič (T. Moskva) T. Moskva 1-1 Zenit P. Odigral celotno srečanje, v 88. minuti prejel rumeni karton.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Boban Jovič (Wisla) Legia 2-2 Wisla Odigral celotno srečanje.
Saša Aleksander Živec (Piast G.) Cracovia 3-1 Piast G. Igral do 70. minute.
POLJSKA – 1. LIGA
Rok Elsner (Ol. Grudziadz) Ol. Grudziadz 0-0 Chojniczanka Igral do 71. minute.
Denis Popovič (Ol. Grudziadz) Ol. Grudziadz 0-0 Chojniczanka Odigral celotno srečanje.
Rok Štraus (Widzew Lodz) Tychy 1-0 Widzew Lodz Odigral celotno srečanje.
SLOVAŠKA – CORON LIGA
Ajdin Redzić (Košice) Košice 2-0 Myjava Izven postave, poškodba.
SRBIJA – SUPERLIGA
Emir Dautović (OFK Beograd) Novi Pazar 3-1 OFK Beograd Odigral celotno srečanje.
Dejan Djermanovič (FK Voždovac) FK Voždovac 0-0 Čukarički Ni podatka.
Anej Lovrečič (FK Voždovac) FK Voždovac 0-0 Čukarički Ni podatka.
Davor Škerjanc (FK Voždovac) FK Voždovac 0-0 Čukarički Odigral celotno srečanje, v 35. minuti prejel rumeni karton.
Gregor Balažic (Partizan) Partizan 2-0 Rad Odigral celotno srečanje.
Branko Ilič (Partizan) Rartizan 2-0 Rad Odigral celotno srečanje.
ŠKOTSKA – CHAMPIONSHIP
Nejc Praprotnik (Livingston) Rangers 1-1 Livingston Izven postave.
Haris Vučkić (Rangers) Rangers 1-1 Livingston Igral do 72. minute, v 9. minuti dosegel zadetek za 1:0.
ŠPANIJA – LA LIGA
Rene Krhin (Cordoba) Malaga 2-0 Cordoba Odigral celotno srečanje.
Jan Oblak (Atletico Madrid) Espanyol 0-0 Atletico Madrid Sedel na rezervni klopi.
Bojan Jokić (Villarreal) Almeria 0-0 Villarreal Izven postave.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Džengis Čavušević (St. Gallen) St. Gallen 2-2 Basel Igral od 62. minute.
TURČIJA – SUPER LIG
Rajko Rotman (Istanbul BB) Galatasaray 2-2 Istanbul BB Sedel na rezervni klopi.
TURČIJA – 1.LIG
Sašo Fornezzi (Antalyaspor) Antalyaspor 1-1 Adana Demirspor Odigral celotno srečanje.
UZBEKISTAN – PROFESSIONAL FOOTBALL LEAGUE
Rok Roj (Nasaf Qarshi) Nasaf Qarshi 3-1 Andijon Odigral celotno srečanje.

Tomi Horvat v glavni vlogi!

SK Rapid je nocoj, ob 20.30 uri, v 28. krogu avstrijske Bundeslige gostil Sturm Graz. Gost…