V Španiji so sinoči odigrali še zadnja povratna srečanja šestnajstine finala kraljevega pokalnega tekmovanja. Uvrstitev med šestnajst najboljših ekip so potrdili tudi nogometaši madridskega Atletica, ki so s tretjeligašem L’Hospitaletom razšli z remijem 2:2, napredovali pa s skupnim izidom 5:2.

Po pričakovanjih je priložnost v golu rdeče-belih dočakal Jan Oblak, ki se je v tretji tekmi prvič predstavil še domačim gledalcem na stadionu Vicente Calderon. Škofjeločan je mrežo aktualnih državnih prvakov branil že na pokalnem gostovanju v predmestju Barcelone, kjer mu je uspelo zakleniti svoja vrata. Tega dosežka mu včeraj sicer ni uspelo ponoviti, saj ga je v drugem polčasu, potem ko so domači dvakrat povedli z zadetkom Maria Mandžukića, s sijajnima udarcema v zgornji desni kot dvakrat matiral Ruben Alcaraz.

Kaj lahko bi se gostje od pokalnega tekmovanja poslovili z zmago, a je katalonsko veselje dobro minuto pred koncem z odlično reakcijo, po ne najboljšem posredovanju rezervista Keitaja, preprečil prisebni Slovenec.