Za nami je zagotovo eden najuspešnejših vikendov v tej sezoni, saj so naši legionarji zadevali ter podajali kot za stavo. Že drugič zapored je bil najbolj razpoložen Josip Iličić, ki je na gostovanju pri Empoliju dosegel dva zadetka ter odlično predstavo kronal še s podajo. V avstrijski Bundesligi je po nekaj tednih strelske suše znova zadel Robert Berić, tokrat je bil natančen dvakrat. Po enkrat pa so v polno zadeli še Andraž Kirm, Nejc Pečnik, Vito Plut, Enej Jelenič, Kristijan Ipša, Liridon Osmanaj ter Džengis Čavušević. Siniša Anđelković je za Palermo dosegel avtogol. Asistenci za zadetka pa sta vpisala Andraž Struna in David Poljanec.

V italijanski Serie A je znova blestel Josip Iličić, saj je na gostovanju pri Empoliju vpisal dva mojstrska zadetka ter dodal še podajo. Prvič je v četrti minuti po podaji Badlja z diagonalnim strelom načel domačo mrežo, v 57. minuti je podal za zadetek Salaha, ki zadel za 1:2, enajst minut zatem pa z drugim zadetkom na tekmi potrdil zmago Fiorentine. Popularni Jojo je tako v vsega desetih dneh zabil kar pet zadetkov, v ligi pa se je doslej veselil šestih zadetkov. Srečanje se je končalo z zmago vijolic, bilo je 2:3. 27-letni Gorenjec je odigral celotno srečanje, leto mlajši Jasmin Kurtić pa si je pa obračun ogledal s klopi za rezervne nogometaše. Branilec Palerma Siniša Anđelković bo moral hitro pozabiti obračun z Atalanto, saj v 17. minuti nespretno izbijal žogo ter z glavo v slogu mojstrov zadel za 0:2. Igro je zapustil v 34. minuti, ko ga je zamenjal Quaison. Srečanje so z 2:3 dobili gostje. Pomembno zmago pri rimskem Laziu z 1:2 je dosegel Inter Samirja Handanovića. Reprezentančni vratar je znova zaustavil nekaj dobrih strelov domačih nogometašev. V mestnem obračunu Chieva ter Verona sta Boštjan Cesar in Valter Birsa v začetni enajsterici. Reprezentančni kapetan je odigral celotno srečanje, Birsa pa je igral do 59. minute. Derbi se je končal brez zmagovalca, bilo je 2:2. V še enem slovenskem obračunom med Ceseno Luke Krajnca ter Sassuolom Dejana Lazarevićam je bil z 2:3 boljši slednji. Krajnc je v obrambi Cesene znova odigral celotno srečanje, Lazarević pa ni dobil priložnosti. V Serie B je bil Enej Jelenič junak Livorna, saj je Primorec v 93. minuti z zadetkom za 2:1 odločil srečanje pri Virtusu Entelli. Nekdanji nogometaš Kopra je odigral celotno srečanje ter ob slavju zadetka tudi prejel rumeni karton.

Po nekaj tednih strelske suše, se je v avstrijski Bundesligi med strelce vpisal Robert Berić. Na gostovanju pri Altachu je dosegel dva zadetka za dunajski Rapid. V 79. minuti je najprej izenačil na 1:1, sedem minut kasneje pa je Dunajčane povedel še v vodstvo z 1:2. Krčan se lahko letos pohvali že z 22 zadetki ter se z novim “doppel-packom” še utrdil na drugem mestu ligaške lestvice strelcev. Tadej Trdina, napadalec WAC-a, je v gosteh pri Riedu doživel visok poraz z 4:0, 27-letni Korošec je igral dobro uro. Pod tretjo podajo v sezoni se je v drugi avstrijski ligi podpisal David Poljanec, ki je v 34. minuti podal za končni izid srečanja med Kapfenbergom in Hornom, ki je na Štajerskem izgubil s 3:2. Poljanec je na domačem igrišču igral vse do 61. minute. V najmočnejši švicarski ligi se je do sedmega v sezoni dokopal Džengis Čavušević. Na gostovanju v Bernu, pri Young Boysih, je v 56. minuti znižal zaostanek na 2:1, vendar so domači nogometaši v 90. minuti dosegli še končni zadetek za 3:1. Napadalec St. Gallna je igral do 78. minute. V drugi poljski ligi se je drugega zadetka veselil Liridon Osmanaj. 23-letni napadalec domačega Widzewa Lodza je v 23. minuti obračuna s Suwalkijem dosegel zadetek za 1:1 in postavil tudi končni izid srečanja. Minuto pred koncem prvega polčasa je moral zaradi poškodbe zapustiti zeleno. Rok Štraus je igral dobrih 60 minut.

Na Cipru je bil med junaki znova Andraž Kirm, saj je za domačo Omonio v 36. minuti dosegel odločilni zadetek za zmago z 2:1 proti Anorthosisu. Reprezentant se je veselil že tretjega zadetka v sezoni ter drugega v borbi za evropske pokale. Ljubljančan je odigral celotno srečanje. V grški Superligi je Andraž Struna vpisal še drugo asistenco v sezoni, tokrat je s PAS Giannino gostoval pri atenskem velikanu Panathinaikosu. Že v peti minuti je podal za izenačenje, pod katerega se je podpisal Brana Ilića. Starejši brat Aljaža Strune, ki si je pred dnevi s Carpijem zagotovil napredovanje v Serie A, je moral s soigralci priznati poraz s 3:1. Lierse Etiena Velikonje, ki se bori za obstanek med prvoligaši, je doma premagal Lommel z 4:2. Pri zadnjem zadetku domačih je imel prste tudi vmes naš napadalec, v 59. minuti je izkoristil luknjo v gostujoči zidu, po njegovem strelu pa se je žoga odbila od branilca Deferma, ki so mu na koncu tudi pripisali avtogol. 26-letni Primorec je odigral celotno srečanje.

Že v četrtek je klubsko sezono na Malti zaključil Vito Plut. 26-letni napadalec Floriane je v šesti minuti dosegel zadetek za 2:0 proti Sliemi Wanderersi. Skupno je v letošnji sezoni dosegel 12 zadetkov ter bil na koncu tudi drugi strelec svojega kluba. Na zadnjem srečanju v letošnji sezoni je odigral celotno srečanje ter se veselil tudi zmage s 3:1. V prvi romunski ligi se je prvega zadetka v dresu Petrolula veselil hrvaški Slovenec Kristijan Ipša. V 53. minuti je kaznoval hudo napako gostujočega vratarja in z edinim zadetkom na tekmi obračun obrnil v korist svoje ekipe. Branilec Petrolula je odigral celotno srečanje, njegov soigralec Rok Kronaveter je v igro prišel v 59. minuti ter v 72. minuti prejel rumeni karton.

Za konec pa še skok med japonske drugoligaše, kjer blesti Nejc Pečnik. Korošec je na gostovanju pri Kamatamareju v 76. minuti dosegel edini zadetek na srečanju in se razveselil že šestega zadetka v sezoni. Krilni napadalec JEF Uniteda je v igro vstopil v 67. minuti ter v 87. minuti prejel tudi rumeni karton.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Gregor Zabret (Swansea City) Arsenal ?-? Swansea City Ponedeljek ob 21:00 uri.
ANGLIJA – CHAMPIONSHIP
Matija Boben (Bolton) *** Konec sezone.
Jure Travner (FC Reading) *** Konec sezone.
Žan Benedičič (Leeds United) *** Konec sezone.
Dejan Kelhar (Sheffield W.) *** Konec sezone.
ARGENTINA – PRIMERA DIVISION
Javier Atonio Grbec (Temperley) Estudiantes 2-1 Temperley Igral od 76. minute, v 86. minuti prejel rumeni karton.
AVSTRALIJA – A-LEAGUE
Denis Kramar (Perth Glory) *** Konec sezone.
Robert Koren (Melbourne City) Melbourne V. 3-0 Melbourne C. Odigral celotno srečanje.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Tadej Trdina (WAC) Ried 4-0 WAC Igral od 60. minute.
Sandi Lovrič (Sturm Graz) Austria Dunaj 0-0 Sturm Graz Izven postave, reprezentančne obveznosti.
Robert Berić (Rapid Dunaj) Altach 1-3 Rapid Dunaj Odigral celotno srečanje, v 79. ter 86. dosegel zadetka za 1:1 in 1:2.
AVSTRIJA – ERSTE LIGA
David Poljanec (SV Kapfenberg) SV Kapfenberg 3-2 Horn Igral do 61. minute, v 34. minuti podal za 3:2.
BELGIJA – JUPILER PRO LEAGUE
Etien Velikonja (Lierse) Lierse 4-2 KVSK Odigral celotno srečanje.
Martin Milec (Standard Liege) Standard Liege 4-0 Kortrijk Odigral celotno srečanje, v 41. minuti prejel rumeni karton.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) CSKA Sofija 0-0 Ludogorets Izven postave.
BIH – PREMIJER LIGA
Nejc Mevlja (FK Zrinjski Mostar) Sarajevo 1-0 Zrinjski Mostar ?
Taulant Kadrija (Radnik Bijeljina) Mladost V. O. 1-1 Radnik B. ?
CIPER – FIRST DIVISION
Andraž Kirm (AC Omonoia Nicosia) Omonoia N. 2-1 Anorthosis Odigral celotno srečanje, v 36. minuti dosegel zadetek za 2:1.
ČEŠKA – GAMBRINUS LIGA
Elvis Bratanović (Bohemians 1905) Bohemians 1905 1-1 Mlada Boleslav Igral od 82. minute.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Bordeaux 2-1 Nantes Izven postave.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Andraž Struna (PAS Giannina) Panathinaikos 3-1 PAS Giannina Odigral celotno srečanje, v 5. minuti podal za 1:1.
HRVAŠKA – 1. HNL
Marko Ranilović (Hajduk) Hajduk 3-2 Osijek Izven postave.
Dejan Mezga (Hajduk) Hajduk 3-2 Osijek Igral do 59. minute.
Goran Cvijanović (Rijeka) Rijeka 5-0 Lok. Zagreb Izven postave.
Miral Samadržić (Rijeka) Rijeka 5-0 Lok. Zagreb Odigral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Lazio 1-2 Inter Odigral celotno srečanje.
Vid Belec (Inter) Lazio 1-2 Inter Izven postave.
Josip Iličić (Fiorentina) Empoli 2-3 Fiorentina Odigral celotno srečanje, v 4. ter 68. minuti dosegel zadetka za 0:1 in 1:3, v 57. minuti podal za 1:2.
Valter Birsa (Chievo) Chievo 2-2 Verona Igral do 59. minute.
Boštjan Cesar (Chievo) Chievo 2-2 Verona Odigral celotno srečanje.
Dejan Lazarević (Sassuolo) Cesena 2-3 Sassuolo Sedel na rezervni klopi.
Jasmin Kurtić (Fiorentina) Empoli 2-3 Fiorentina Sedel na rezervni klopi.
Siniša Anđelković (Palermo) Palermo 2-3 Atalanta Igral do 34. minute, v 17. minuti dosegel avtogol za 0:2.
Luka Krajnc (Cesena) Cesena 2-3 Sassuolo Odigral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE B
Damir Bartulović (Vicenza) Spezia 0-0 Vicenza Izven postave.
Aljaž Struna (Capri) Capri 0-0 V. Lanciano Odigral celotno srečanje.
Armin Bačinović (V. Lanciano) Capri 0-0 V. Lanciano Odigral celotno srečanje.
Maks Barišić (Catania) Brescia 4-2 Catania Sedel na rezervni klopi.
Jan Koprivec (Perugia) Pescara 2-2 Perugia Odigral celotno srečanje.
Enej Jelenić (Livorno) Livorno 2-1 Virtus Entella Odigral celotno srečanje, v 93. minuti dosegel zadetek za 2:1, v 93. minuti prejel rumeni karton.
IZRAEL – LIGA HA´AL
Miha Mevlja (Sakhnin) Sakhnin 2-0 H. Tel Aviv ?
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Nagoya) Nagoya 0-1 Kawasaki F. Igral do 72. minute.
Zlatan Ljubijankić (Urawa Reds) Sendai 4-4 Urawa Reds Igral prvi polčas.
JAPONSKA – J. LEAGUE DIVISION 2
Nejc Pečnik (JEF United) Kamatamare 0-1 JEF United Igral od 67. minute, v 76. minuti dosegel edini zadetek na srečanju, v 87. minuti prejel rumeni karton.
KAZAKHSTAN – FIRST DIVISION
Borut Semler (Spartak Semey) ? ?
Matic Maruško (Akzhayik Uralsk) ? ?
MALTA – PREMIER LEAGUE
Vito Plut (Floriana FC) Floriana 3-1 Sliema Wanderers Odigral celotno srečanje, v 6. minuti dosegel zadetek za 2:0.
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Safet Jahić (Donaujvaros) Donaujvaros 0-0 DVTK Borsodi Sedel na rezervni klopi.
Rene Mihelič (Debrecen) Ferencvaroš 1-1 Debrecen Igral od 11. minute, v 53. minuti prejel rumeni karton.
NEMČIJA – 1. BUNDESLIGA
Denis Perger (SC Freiburg) HSV 1-1 SC Freiburg Izven postave, igra za drugo ekipo v 4. ligi.
Kevin Kampl (BvB 09) BvB 09 2-0 Hertha Berlin Odigral celotno srečanje.
Jon Gorenc Stankovič (BvB 09) BvB 09 2-0 Hertha Berlin Izven postave, igral za drugo ekipo v 3. ligi.
Tim Matavž (Augsburg) Bayern 0-1 Augsburg Sedel na rezervni klopi.
Mišo Brečko (Köln) Köln 2-0 Schalke Odigral celotno srečanje.
Dominic Maroh (Köln) Köln 2-0 Schalke Odigral celotno srečanje.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Nik Omladič (Eintracht B.) Nurnberg 3-1 Eintracht B. Igral od 79. minute, v 90. prejel rumeni karton.
Zlatko Dedič (FSV Frankfurt) Frankfurt 0-1 Muenchen 1860 Igral od 43. minute.
Goran Šukalo (G. Fürth) Heidenheim 3-0 G. Fürth Odigral celotno srečanje.
ROMUNIJA – LIGA I
Rok Kronaveter (Petrolul Ploiesti) Petrolul Ploiesti 1-0 U. Cluj Igral od 59. minute, v 72. minuti prejel rumeni karton.
Kristan Ipša (Petrolul Ploiesti) Petrolul Ploiesti 1-0 U. Cluj Odigral celotno srečanje, v 53. minuti dosegel edini zadetek na srečanju.
RUSIJA – PREMIER LEAGUE
Dalibor Stevanović (T. Moskva) D. Moskva 0-0 T. Moskva Odigral celotno srečanje.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Boban Jovič (Wisla) Wisla 4-1 Gornik Z. Odigral celotno srečanje.
Saša Aleksander Živec (Piast G.) Piast G. ?-? Gornik Leczna Ponedeljek ob 18:00 uri.
POLJSKA – 1. LIGA
Rok Elsner (Ol. Grudziadz) Katowice 3-1 Ol. Grudziadz Izven postave.
Denis Popović (Ol. Grudziadz) Katowice 3-1 Ol. Grudziadz Odigral celotno srečanje, v 67. minuti prejel rumeni karton.
Liridon Osmanaj (Widzew Lodz) Widzew Lodz 2-2 Suwalki Igral do 44. minute, v 23. minuti dosegel zadetek za 1:1.
Rok Štraus (Widzew Lodz) Widzew Lodz 2-2 Suwalki Igral do 60. minute.
SLOVAŠKA – CORON LIGA
Ajdin Redzić (Košice) Košice 1-0 Trnava Izven postave, poškodba.
SRBIJA – SUPERLIGA
Emir Dautović (OFK Beograd) OFK Beograd 0-0 Radnički Niš Odigral celotno srečanje.
Dejan Djermanović (FK Voždovac) FK Voždovac 1-0 Napredak Sedel na rezervni klopi.
Anej Lovrečič (FK Voždovac) FK Voždovac 1-0 Napredak Igral od 73. minute.
Davor Škerjanc (FK Voždovac) FK Voždovac 1-0 Napredak Igral od 86. minute.
Gregor Balažic (Partizan) Partizan 1-0 Sp. Subotica Odigral celotno srečanje.
Branko Ilić (Partizan) Partizan 1-0 Sp. Subotica Odigral celotno srečanje.
ŠKOTSKA – CHAMPIONSHIP
Nejc Praprotnik (Livingston) *** Konec sezone
Haris Vučkić (Rangers) Queen Of South 1-2 Rangers Igral do 82. minute.
ŠPANIJA – LA LIGA
Rene Krhin (Cordoba) Granada 2-0 Cordoba Odigral celotno srečanje, v 65. minuti prejel rumeni karton.
Jan Oblak (Atletico Madrid) Levante 2-2 Atletico Madrid Odigral celotno srečanje.
Bojan Jokić (Villarreal) Villarreal 1-0 Elche Igral od 54. minute.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Džengis Čavušević (St. Gallen) Young Boys 3-1 St. Gallen Igral do 78. minute, v 56. minuti dosegel zadetek za 2:1.
TURČIJA – SUPER LIG
Rajko Rotman (Istanbul BB) Balikesirspor 1-2 Istanbul BB Sedel na rezervni klopi.