Kot je znano, bo Milivoje Novaković kariero, tudi po prekinitvi pogodbe s Kölnom, nadaljeval na Japonskem, tudi v prihodnje bo nosil dres oranžne barve, a bo odslej član kluba Shimizu S-Pulse.

Japonski prvak iz leta 1999 je danes odigral pripravljalno tekmo z moštvom Kawasaki Frontale, ki je v minuli sezoni zasedlo tretje mesto, in ga visoko premagal s 5:1, 34-letni Ljubljančan pa je dosegel dva zadetka. Prvič se je med strelce vpisal v zaključku prvega polčasa, v prvi minuti sodnikovega podaljška, ko je izkoristil predložek iz leve strani igrišča in z glavo zadel za 2:1, v 68. minuti pa je izkoristil nov predložek in iz bližine zadel ob desni vratnici.

Japonsko prvenstvo se bo sicer pričelo čez dobra dva tedna, ko se bo Shimizu pomeril z Nagoyo, Ljubijankićeva Omiya pa bo gostovala pri Yokohami.