Zadnji aprilski dan bo kljub porazu Fiorentine v lepem spominu ohranil Jan Mlakar, saj je čudežni otrok slovenskega nogometa debitiral v Serie A. Nekdanji up Domžal je v dvoboju s Palermom v 70. minuti zamenjal Josipa Iličića, a s soigralci ni uspel preprečiti poraza Firenčanov, ki so na Siciliji izgubili z 2:0.

Vlogo pri zmagi gostiteljev je odigral tudi Siniša Anđelković, ki je igral do 68. minute. Še nekoliko pomembnejši pa je bil v obračunu Genoe in Chieva prispevek Valterja Birse. Šempetrčan je v obračunu z nekdanjo ekipo dosegel še sedmi zadetek v letošnji sezoni. Nekoliko neznačilno zanj, je Primorec v 70. minuti v polno meril kar z glavo, po tem ko je izkoristil predložek Gobbija in dokončal preobrat gostov. Verončani so namreč zaostajali od 43. minute, ko je najstrožjo kazen izkoristil Pandev.

Celotno tekmo je v obrambi Chieva odigral tudi Boštjan Cesar, ki je v 36. minuti storil prekršek za prvo najstrožjo kazen na tekmi, ki pa je Giovanni Simeone ni izkoristil.