Po Ligi prvakov in evropski ligi so se nogometaši zopet borili za prvenstvene točke. Med strelce so se vpisali Zlatko Dedić, Goran Šukalo in Tim Matavž, podobno kot Robert Berić in Matija Škarabot, s svojo podajo sodeloval pri zadetku. Krog za krogom pa je žal vedno več slovenskih nogometašev obsedelo na klopi za rezervne nogometaše ali pa jih pestijo poškodbe. Prav tako tudi slovenskim trenerjem v tujini ni lahko, razen Matjaža Keka sta Darko Milanič in Slaviša Stojanović zopet izgubila. Slednji pa naj bi danes zapustil Crveno zvezdo.

V 2. nemški ligi sta se strelsko prebudila Goran Šukalo in Zlatko Dedić. PSV se je po bolečem porazu v evropski ligi proti bolgarskemu Ludogoretsu s štirimi zadetki znesel nad Ajaxom, prvi je gostujočo mrežo v 2. polčasu načel prav Tim Matavž. V nadaljevanju je PSV povsem nadigral Ajax in mu nasul še tri zadetke. Zadeli so Jethro Willems, Oscar Hiljemark in Korejec Park Ji-Sung. Pri zadnjem zadetku je podajo prispeval slovenski napadalec.

V Italiji Samir Handanović ni imel pretiranega dela, njegova ekipa je s sedmimi zadetki povsem potolkla novopečenega prvoligaša Sassuolo, pri katerem igra Jasmin Kurtić. Valter Birsa, ki je ob koncu poletnega prestopnega roka presenetljivo okrepil ‘Rossonere’, se je zopet v prvi enajsterici AC Milana, vendar je bil Napoli premočan in zasluženo slavil z 2:1. Slovenski reprezentant je poskušal z nekaj streli in podajami, trener Allegri ga je zamenjal v 56. minuti. Chievo je doma gostil Udinese. Gostje so povedli že v 2. minuti po zaslugi napake slovenskega branilca, toda v nadaljevanju je domačim uspel preobrat in tri točke so ostale doma. V Serie B Slovencem slabo kaže. Luka Kranjc je v dresu Cesene na igrišču preživel samo prvi polčas. Pri Palermu je Gennaro Gatuso vse tri Slovence posadil na klop, vseeno pa so Siciljanci z neprepričljivo igro doživeli boleč poraz. Vprašanje časa je, kdaj bo izbruhnil kontroverzni Maurizio Zamparini in odslovil svojega trenerja. Izjemno slabo pa je v novo sezono štartala Jeleničeva Padova. S štirimi porazi, enim danim in devetimi prejetimi zadetki so se zasidrali na zadnjem mestu lestvice druge lige.

Rijeka je hitro pozabila na boleč poraz v ligi Evropa, ko so Portugalci slavili s kar štiri zadetki. Varovanci Matjaža Keka so v 2. polčasu nadoknadili zaostanek, pri zadnjem zmagovitem zadetku je s podajo sodeloval tudi Matija Škarabot, in z novimi tremi točkami sedaj zaostajajo le za vodilnim Dinamom iz Zagreba. V Avstriji je Darko Milanič s Sturmom gostil Vršićevo Austrio in izgubil z 1:2. Tokrat se Robert Berić ni vpisal med strelce, je pa imel prste vmes pri edinem zadetku domačih. V Srbiji je Crvena zvezda pod vodstvom Slaviše Stojanovića zabeležila že drugi prvenstveni poraz, boljši je bil novopečeni prvoligaš Voždovac z 1:0, zato je slovenski strokovnjak prevzel odgovornost nase in po tekmi podal odstopno izjavo. Srbski mediji pa so prepričani, da bo Slovenec zagotovo ostal brez službe.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Robert Koren (Hull City) Newcastle Utd 2-3 Hull Poškodovan.
Haris Vučkić (Newcastle Utd) Newcastle Utd 2-3 Hull Izven postave.
Etien Velikonja (Cardiff City) Cardiff 0-1 Tottenham Izven postave.
Gregor Zabret (Swansea City) Crystal Palace 0-2 Swansea City Izven postave.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Kevin Kampl (RB Salzburg) Salzburg 2-2 AC Wolfsberger Igral do 85. minute.
Dare Vršič (Austria Wien) Sturm Graz 1-2 Austria Wien Izven postave.
Tadej Trdina (Grödig) Grödig 3-3 Innsbruck Izven postave.
Robert Berić (Sturm) Sturm Graz 1-2 Austria Wien Odigral celotno srečanje. V 6. minuti podal za 1:0.
AZERBAJDŽAN – PREMIER LEAGUE
Dejan Kelhar (Gabala) Gabala 3-0 Ravan Sedel na klopi za rezerviste.
Lucas Horvat (FC Baku) Inter Baku 2-2 FC Baku Odigral celotno srečanje.
Jure Travner (FC Baku) Inter Baku 2-2 FC Baku Odigral celotno srečanje.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Ludogorets 4-0 Neftochimic B. Izven postave.
Elvedin Džinić (Botev) Beroe 1-0 Botev Plovdiv Sedel na klopi za rezerviste.
CIPER – FIRST DIVISION
Denis Kramar (Paralimni) Paralimni 1-3 AEL Limassol Izven postave.
Nikola Tolimir (Paralimni) Paralimni 1-3 AEL Limassol Izven postave.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Lorient 3-3 Bordeaux Izven postave.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Denis Popović (Panthrakikos) Panthrakikos 1-0 Veria Sedel na klopi za rezerviste.
Dino Šeremet (Panthrakikos) Panthrakikos 1-0 Veria Odigral celotno srečanje.
Andraž Struna (PAS Giannina) Levadiakos 1-0 Giannina Igral od 85. minute.
Rok Elsner (Aris) Xanthi – Aris Tekma je v ponedeljek.
HRVAŠKA – PRVA HNL
Matija Škarabot (Rijeka) Istra 1961 2-3 Rijeka Odigral celotno srečanje. V 83. minuti podal za 2:3.
IZRAEL – LIGAT HAAL
Branko Ilić (H. Tel Aviv) H. Tel Aviv 3-1 M. Petach Tikva Odigral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Sassuolo 0-7 Inter Odigral celotno srečanje.
Josip Iličić (Fiorentina) Atalanta 0-2 Fiorentina Poškodovan.
Rene Krhin (Bologna) Bologna 1-2 Torino Poškodovan.
Maks Barišič (AC Milan) AC Milan 1-2 Napoli Izven postave.
Valter Birsa (AC Milan) AC Milan 1-2 Napoli Igral do 56. minute.
Boštjan Cesar (Chievo) Chievo 2-1 Udinese Odigral celotno srečanje. V 34. minute prejel rumeni karton.
Dejan Lazarević (Chievo) Chievo 2-1 Udinese Sedel na klopi za rezerviste.
Jasmin Kurtić (Sassuolo) Sassuolo 0-7 Inter Odigral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE B
Siniša Anđelković (Palermo) Spezia 1-0 Palermo Sedel na klopi za rezerviste.
Aljaž Struna (Palermo) Spezia 1-0 Palermo Sedel na klopi za rezerviste.
Armin Bačinović (Palermo) Spezia 1-0 Palermo Sedel na klopi za rezerviste.
Enej Jelenič (Padova) Empoli 3-1 Padova Sedel na klopi za rezerviste.
Danijel Marčeta (V. Lanciano) Latina 0-0 Lanciano Sedel na klopi za rezerviste.
Luka Krajnc (Cesena) Cesena 4-1 Carpi Igral do 46. minute. V 12. minuti prejel rumeni karton.
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Omiya) Omiya Ardija 0-2 Vegalta Sendai Odigral celotno srečanje.
Zlatan Ljubijankić (Omiya) Omiya Ardija 0-2 Vegalta Sendai Igral do 84. minute.
KITAJSKA – SUPER LEAGUE
Luka Žinko (Hangzhou) Hangzhou 1-1 Wuhan Zall Izven postave.
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Rok Kronaveter (Győr) Győr 3-0 Debrecen Izven postave.
Marko Ranilović (Kaposvari) Mezokovesd 1-3 Kaposvar V 90. minuti prejel drugi rumeni karton, prvega v 87. minuti.
Dalibor Volaš (Debrecen) Győr 3-0 Debrecen Odigral celotno srečanje.
MOLDAVIJA – DIVIZIA NATIONALA
Miral Samardžić (Sheriff) Sheriff 1-0 Milsami Odigral celotno srečanje.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Dominic Maroh (Köln) Köln 0-0 Kaiserslautern Odigral celotno srečanje.
Mišo Brečko (Köln) Köln 0-0 Kaiserslautern Odigral celotno srečanje.
Zlatko Dedić (Dynamo D.) Dresden 2-2 Paderborn Odigral celotno srečanje. V 67. minuti zadel za 2:1.
Goran Šukalo (G. Fürth) Union Berlin 2-4 G. Fürth Odigral celotno srečanje. V 52. minuti zadel za 1:1.
NIZOZEMSKA – EREDIVISIE
Andraž Kirm (Groningen) Groningen 4-1 Waalwijk Sedel na klopi za rezerviste.
Tim Matavž (PSV) PSV 4-0 Ajax Igral do 84. minute. V 53. minuti zadel za 1:0, v 86. minuti podal za 4:0.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Dalibor Stevanović (Slask) Ruch 1-1 Slask Igral celotno srečanje. V 64. minuti prejel rumeni karton.
Marko Šuler (Legia) Legia 2-1 Gornik Z. Izven postave.
Rok Štraus (Cracovia) Cracovia 1-1 Wisla Izven postave.
PORTUGALSKA – PRIMEIRA LIGA
Jan Oblak (Benfica) Guimaraes 0-1 Benfica Izven postave.
Vid Belec (Olhanense) Gil Vicente 1-1 Olhanense Sedel na klopi za rezerviste.
ROMUNIJA – LIGA 1
Jaka Štromajer (Otelul Galati) Astra – Ceahlaul Tekma je v ponedeljek.
Anej Lovrečič (Vaslui) Brasov 1-1 Vaslui Sedel na klopi za rezerviste.
SLOVAŠKA – CORGON LIGA
Matic Maruško (S. Trnava) S. Trnava 1-3 Slovan Bratislava Sedel na klopi za rezerviste.
SRBIJA – SUPERLIGA
Nejc Pečnik (Crvena Zvezda) Voždovac 1-0 Crvena Zvezda Igral do 43. minute.
ŠPANIJA – LA LIGA
Bojan Jokić (Villarreal) Celta Vigo 0-0 Villarreal Poškodovan.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Džengis Čavušević (St. Gallen) St. Gallen – Young Boys Poškodovan. Tekma je v ponedeljek.
Miha Mevlja (Laussanne) Lausanne 1-2 Zürich Igral celotno srečanje. V 57. minuti prejel rumeni karton.